Sparta přišla o druhé místo. Kometa otočila duel za 79 vteřin, mistr opustil dno

Praha - Hokejisté Komety se po dvou duelech pod širým nebem vrátili pod střechu. V 35. kole slavili svěřenci trenéra Aloise Hadamczika v Třinci výhru 2:1. Svou dominanci potvrdil Liberec, nad Pardubicemi uspěl posedmé za sebou a tabulku vede o 14 bodů před Plzní, která ovládla bitvu se Spartou o druhé místo. Zlín rozhodl v přesilovkách o vítězství nad Vítkovicemi. Olomouc se po měsící dočkala tří bodů. Hradec Králové udolal Boleslav po nájezdech. Litvínov po derby opustil poslední místo.

10.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.1.2016
24 fotografií
Tomáš Kaberle z Brna (vlevo) a Tomáš Linhart z Třince.

Tomáš Kaberle z Brna (vlevo) a Tomáš Linhart z Třince.Foto: ČTK/Petr Sznapka

Liberec porazil Pardubic 3:2 a potvrdil, že se mu proti Východočechům daří. Tygři ovládli sedm vzájemných utkání v řadě. Zápas rozhodl v 52. minutě v přesilové hře Michal Řepík, vedoucí tým soutěže tak vyhrál dvanáctý z posledních třinácti duelů.

Ne. Třinec to na Kometu neumí. Ani ve třetím letošním zápase s ní neuhrál ani bod, když prohrál 1:2. Oceláři sice od 16. minuty vedli po trefě Tomáše Kopeckého, hosté ale v závěru prostřední části během 79 sekund zápas otočili. Vítěznou branku vstřelil Rastislav Špirko.

Zlín přetlačil Vítkovice 3:1 a připsal si šestou domácí výhru v řadě. I díky dvěma gólům obránce Jiřího Marušáka uspěli Berani proti ostravskému týmu poprvé v sezoně a upevnili si tak postavení v elitní desítce. Zlín dnes všechny góly vstřelil v početní výhodě, i hosté se prosadili při vyloučení soupeře.

Sparta padla v přímém souboji o průběžnou druhou příčku s Plzní 1:2. Pražané tak přišli o dvě domácí série; v O2 areně, kde vyhráli posledních sedm utkání, vůbec poprvé od letního přesunu z Holešovic odevzdali všechny body. Plzeň uzavřela úspěšně venkovní sérii čtyř zápasů, z nichž tři vyhrála. Vítězný gól dal útočník Dominik Kubalík.

Tříbodového zisku se po sedmi zápasech dočkala Olomouc, když si na domácím ledě poradila s Karlovými Vary 3:0. Brankář Branislav Konrád udržel počtvrté v sezoně čisté konto, stačilo mu k tomu tentokráte jen šestnáct zákroků. Dva góly domácí vstřelili v početní výhodě.

Hradec Králové otočil bitvu s Mladou Boleslaví a nakonec zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí sice vedli 2:0, ale hosté ve třetí části dokázali vyrovnat a v nájezdech dokonal obrat Brian Ihnacak.

Litvínov zvítězil v Chomutově 3:2 v prodloužení a uspěl tak ve třetím z posledních čtyř zápasů. Piráti dokázali v podkrušnohorském derby smazat ve třetí třetině dvoubrankové manko, v 61. minutě však utkání rozhodl v přesilové hře Robin Hanzl. Úřadující mistr se tak díky lepšímu skóre posunul na třinácté místo před Karlovy Vary.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Od šestnácté minuty sice Kometa prohrávala, ale za 79 sekund druhé třetiny utkání obrátila. „Jsme nesmírně rádi, že jsme vyhráli a získali tři důležité body. Klíčový obrat nastal ve druhé třetině, kdy jsme za dvě minuty dali dva góly. To mělo velký vliv na vývoj zápasu," poznamenal asistent brněnského kouče Kamil Pokorný.

Třinec ztratil duel stejně jako v Litvínově. „Repete. Taky jsme tam vedli 1:0 a prohráli 1:2. Přišlo mi, že jsme ve druhé třetině trochu přestali hrát, najednou nám padly dva góly, což rozhodlo," pravil třinecký útočník Lukáš Žejdl.

Oceláři šli do vedení zásluhou slovenského forvarda Tomáše Kopeckého. V první šanci jej sice ještě vychytal brněnský brankář Marek Čiliak, ale v další příležitosti doklepl do sítě odražený puk.

Kometa se sice po přestávce snažila o vyrovnání, ale nevěděla si rady s překonáním třineckého obranného valu, který její snažení pohodlně zastavoval.

Jenže závěr prostřední části se brněnským hokejistům vyvedl. Tomáš Vondráček nejprve přesnou střelou z pravého kruhu trefil horní růžek, o 79 sekund později zasadil druhý úder uzdravený Rastislav Špirko po parádní kombinaci druhého útoku.

„Jsme šťastnější. Šlo vidět, že týmy nejsou v pohodě a bojovalo se o každý metr ledu. I když vítězný gól padl po krásné akci. Takové kombinace u nás nejsou na denním pořádku. Trošku srdíčko zaplesalo," uznal brněnský útočník Petr Ton.

V závěrečné třetině neměl Třinec příliš možností na vyrovnání. Navíc se o tlak připravil i dvěma vyloučeními. Ve druhém případě přišel o power play, když do hry zasáhlo sedm hráčů.

„Druhou třetinu jsme odehráli velice špatně. To nebylo jen o dvou gólech, které jsme dostali po velkých hrubkách. Dopouštěli jsme se zbytečných ztrát kotouče, nedobruslovali jsme situace a nabídli jsme hostům přečíslení. Zaslouženě otočili výsledek," hodnotil domácí kouč René Mucha.

Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) - 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5027.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Klesla, Slovák, M. Doudera, Galvas - Irgl, Žejdl, Dravecký - J. Sýkora, Kopecký, Tybor - Svačina, Plíhal, Adamský - Matuš, Rufer, Christov. Trenéři: Dopita a Mucha.
Brno: Čiliak - Kuboš, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Štindl, Trška - P. Ton, J. Hruška, Ostřížek - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, L. Čermák, P. Mrázek - Vondráček, Koreis, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Dynamo nemohlo do utkání nasadit kapitána Rolinka, funkci tak od něj převzal Sýkora. Pardubice se rozjetého soupeře nezalekly a začaly s ofenzivní chutí. A na začátku třetí minuty Rapáč svojí první brankou v extralize poslal domácí do vedení, Lašáka překonal ranou pod horní tyč.

"Dostal jsem parádní přihrávku od zadního mantinelu a měl před sebou poloprázdnou branku. Musím za to poděkovat," ocenil Branislav Rapáč Daniela Voženílka.

Pak ale režii zápasu převzal na dlouhou dobu Liberec. Maxwell si dokázal poradit s těžkými střelami Bakoše i Plutnara, při Valského ráně mu pomohla tyč. Ve 12. minutě už ale při signalizované výhodě nedosáhl na kličku a rychlé zakončení Výtiska.

Bílí Tygři ve 26. minutě využili početní výhodu. Po sérii vyloučení hrál Liberec ve čtyřech proti třem a Bakoš střelou pod horní tyč poslal hosty poprvé do vedení. Pardubice dokázaly do dvou minut vyrovnat, když se ze strany trefil Sýkora a zaznamenal šestou branku v pátém zápase v řadě.

V přesilovce rozhodl Řepík

Blízko ke třetí brance byl Krenželok, který se protáhl před Maxwella, ale blafák nedotáhl. Na druhé straně před odkrytou brankou minuli kotouč Redenbach a Poulíček. Na konci druhé části se Liberec dostal při oslabení do přečíslení, ale Krenželok na Maxwella znovu nevyzrál.

Série vyloučení pokračovala i ve třetí části, ale ani jednomu týmu se v početní výhodě dlouho nedařilo. Až při liberecké přesilovce ve 49. minutě bylo kolem Maxwella horko. Vampola snadno projel až před branku, ale gólmana zblízka neprostřelil. Vzápětí Derner minul odkrytou branku a za chvíli znovu Vampola pálil do tyče.

Při další početní výhodě už se Tygři radovali. Řepík dostal přihrávku na hranici brankoviště a po rychlém manévru vrátil svému týmu v 52. minutě vedení. "Michal Birner se na mě podíval, byl jsem volný. Snažil jsem se rychle otočit a hodit to na branku. Naštěstí to tam přes beton spadlo," popsal Řepík vítězný gól.

Domácí sice bojovali, ale na další vyrovnání už nenašli síly. "Rozhodly přesilovky, bez nich se nedá vyhrávat. Je potřeba si to rychle nahrávat a střílet, což se nám bohužel nedařilo," litoval po zápase Rapáč.

Branky a nahrávky: 3. Rapáč (Voženílek, Kaut), 28. P. Sýkora (Marcinko) - 12. Výtisk (Vampola), 26. Bakoš (Birner, Bulíř), 52. Řepík (Birner, Vampola). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Belko, Hynek. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 7865.

Pardubice: Maxwell - Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, L. Havlík, Šeda, Ščotka - Orsava, Nahodil, Poulíček - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Rapáč, Kaut, Voženílek - Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.
Liberec: Lašák - Ševc, Vitásek, Mojžíš, Derner, Výtisk, Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

"Neodehráli jsme úplně nejlepší zápas. Řekl bych, že jsme neměli takovou tu šťávu z předchozích zápasů. Chyběl lepší pohyb. Ale je pravda, že Plzeň hrála velice dobře organizovaně v obraně," řekl kouč Sparty Josef Jandač.

Úvod duelu dvou týmů, jež se představily při atraktivních utkáních v Brně proti Kometě pod širým nebem, byl hodně opatrný. Až v sedmé minutě zahrozil z mezikruží Kudrna, ale hostující gólman Machovský nezaváhal.

Oba celky si pak krátce po sobě zahrály v početní výhodě. Největší šancí Plzně byla nepovedená, ale možná o to nebezpečnější střela Kadlece, která proletěla těsně vedle pravé tyče. Sparta si vedla ještě hůře, když pustila Pulpána s Kratěnou do přečíslení proti osamocenému Poláškovi a Pulpán ještě v oslabení zamířil skvěle.

"Když mi to tam Ondra přihrál, tak jsem ho chtěl původně ještě najít přihrávkou zpátky, ale ten obránce to k němu odcouval, tak jsem nahrávku jen naznačil, vystřelil a naštěstí to tam spadlo," popsal důležitou úvodní trefu Lukáš Pulpán.

Ve 23. minutě musel k trestoměřičům Netík a poté, co nejlepší střelec soutěže Kubalík stihl tečovat nahození Lva těsně před brankáře Sparty Pöpperlem, už za 36 vteřin byl zpět.

Duel okořenila bitka Kumstáta s Indrákem

Alespoň malou dílčí radost mohli mít fanoušci Sparty po úspěšné bitce Kumstáta s výrazně menším Indrákem.

"Nějak se to semlelo, tak už jsem do toho šel," uvedl s úsměvem teprve dvacetiletý plzeňský forvard Miroslav Indrák. "Nejsem žádný rváč a muselo být i vidět, jak dlouho trvalo, než jsme shodili rukavice. Nenechám se však osekávat od takovýho mladýho kluka," kontroval s nadhledem Petr Kumstát.

Machovský kapituloval až ve 43. minutě po úspěšné dorážce důrazného Procházky a o zápletku tak bylo postaráno. Eminger ani na třetí pokus nevyzrál na Machovského, jinak Pražané naráželi na pozorně fungující defenzivu Škody. Indiáni pak nedokázali dorazit volně ležící puk za Pöpperleho zády a v závěru trefit prázdnou branku při power play Sparty.

"Myslím, že kdybychom dnes udělali nějaký bod, bylo by to pro nás dobré. Ke konci jsme však neměli patřičný tlak a některé situace jsme nesehráli dobře, včetně té power play," prohlásil Jandač.

Branky a nahrávky: 43. M. Procházka (Dragoun, Švrček) - 13. Pulpán (Kratěna, Kudroč), 24. D. Kubalík (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8338.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Forman, Přibyl, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Netík, Pech, Kumstát - M. Procházka, Dragoun, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.
Plzeň: Machovský - Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kudroč, Pulpán - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Lev - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Do první šance se dostal ve 2. minutě domácí Růžička, ale brankáře Januse překonat nedokázal. O tři minuty později se po samostatné akci uvolnil Duda, jeho střela však těsně minula domácí branku.

Pak už se dostali k příležitostem opět domácí. Červenka našel najíždějícího Květoně, jenž ale v těsné blízkosti Januse nestačil zakončit. Ve dvou přesilových hrách měl příležitost Ölvecký, ale z pozice mezi kruhy přestřelil. V závěru úvodní třetiny si hru v početní výhodě vyzkoušeli i hosté, ani oni však skórovat nedokázali.

Hned na začátku druhé části si hosté zahráli další přesilovku, vyloučení Červenky však potrestat nedokázali. Největší příležitost měl Martynek, ale Strmeň se proti jeho střele z pravého kruhu stačil přesunout.

Bezbrankový stav tak změnil až 33. minutě po Trávníčkově přihrávce Martynek v přesilové hře. Největší příležitost na vyrovnání si domácí vypracovali dvanáct sekund před koncem prostřední části hry. Tvrdou ránu Skinnera vyrazil Janus nad sebe, ale Růžička nestačil kotouč klouzající brankovištěm dorazit. Po vyloučení Jurčíka necelé dvě sekundy před koncem domácí odvolali brankaře a krátce hráli v šesti proti čtyřem. Ruttovu střelu ale Janus bezpečně pokryl.

Prodloužení rozhodl faul

V pokračující přesilové hře na začátku třetí třetiny ohrozil Januse Valach, jeho střelu ale litvínovský brankář vyrazil. Litvínov si následně zahrál 36 sekund přesilovku pět na tři, druhý gól ale nepřidal.

Litvínov se zvýšení náskoku dočkal v 50. minutě. Při chomutovské početní výhodě chyboval Valach a Hořava se dostal do samostatného úniku, který zkušeně zakončil.

Dvougólové vedení hostí trvalo ale jenom 132 sekund. Ve skrumáží před brankou se puk dostal k Červenkovi, který pohotově zakončil a snížil na 1:2. Vyrovnání zařídil Rutta. "Za stavu 0:2 jsme zkusili otevřít hru a dostat soupeře pod tlak. Využili jsme přesilovou hru a poté i vyrovnali," řekl trenér Pirátů Jan Šťastný.

Duel se musel prodlužovat, ale nakonec vyprodaná aréna sledovala hokej jen dalších 21 sekund. Valachovo vyloučení potrestal Hanzl.

"Vedli jsme 2:0 a mohlo by nás mrzet, že jsme ztratili vítězství. Ale je to hokej, jsme rádi, že jsme dva body urvali," řekl po utkání trenér hostů Jiří Šlégr.

Branky a nahrávky: 52. Červenka (Vondrka, Tomica), 57. Rutta - 33. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 50. M. Hořava (Trávníček), 61. R. Hanzl (Lukeš, F. Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Strmeň - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Tejnor, Pereťjagin - D. Květoň, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka - Stach, Ölvecký, Sklenář - Račuk, Dušek, R. Veselý. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, T. Pavelka, Gula, Frolo - Duda, Vantuch, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - M. Hořava, Gerhát, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Tři rány z kanonu nasměrovaly hokejisty PSG Zlín k výhře nad Vítkovicemi 3:1. Bum, prásk a zase bum! Ševci v zápase využili během druhé třetiny tři přesilovky dvěma ránami obránce Marušáka a Holíka a zaveleli k šesté výhře za posledních sedm zápasů.

Zlín zůstává devátý, ale svůj náskok na nepostupové jedenácté místo navýšil už na šest bodů. „Nevím, jestli máme klid, ale určitě nám pomáhá postavení v tabulce. Pro nás jsou to zase důležité tři body," oddechl si asistent trenéra Juraj Jurík.

První kanon našel svůj cíl ve 26. minutě, když Holík ránou z vrcholku levého kruhu nedal Kantorovi šanci. Poté následovalo dělo číslo dvě. Ve 35. minutě se poprvé v sezoně zapsal mezi střelce obránce Marušák, který střelou těsně nad ledem propálil vítkovického gólmana.

A nakonec dělo číslo tři: ve 38. minutě Bukarts v přesilovce čtyři na tři nabil opět Marušákovi, který uklidil pavučiny v levém horním růžku. „To byl zlomový moment. Hráli jsme přesilovku, ale během chvíle jsme byli v oslabení ve třech a inkasovali jsme. To byla naše hloupost," štvalo Petra.

Lotyšský forvard Bukarts zároveň bodoval i v sedmém zápase v řadě. „Byli jsme efektivnější v přesilovkách. Byli jsme zručnější. To rozhodlo," věděl Jurík. „V přesilovkách byli úspěšnější a kvalitnější," souhlasil kouč Vítkovic Jakub Petr.

I jeho tým využil přesilovku, když vyrovnal na průběžných 1:1 navrátilcem Olezsem, který potrestal vyloučení kapitána Veselého za konflikt s exzlínským Balánem. Ten byl ostatně v šarvátkách jedním z nejaktivnějších z Vítkovic a od zlínských fanoušků si toho také hodně vyslechl.

Ševci v úterý dostanou zasloužené volno a v pátek vyjedou pro další extraligové body do Hradce Králové.

Branky a nahrávky: 26. P. Holík (Žižka, Matějíček), 35. Marušák (Roman Vlach, Čachotský), 37. Marušák (Bukarts, O. Veselý) - 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka). Rozhodčí: Šír, R. Čech - Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5649.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Vítkovice: Kantor - Čerešňák, Kudělka, Kovář, Pastor, Štencel, Štich - Olesz, Strapáč, Hovorka - Vandach, Kolouch, Kuscera - Zdráhal, Balán, Burger - Tomi, M. Hlinka, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Mountfield se vzchopil. Po domácím selhání s Plzní dokázala jeho výrazně oslabená sestava bodovat na horkém ledě v Mladé Boleslavi, hlavně díky skvělému finiši.

Středočeši zpočátku po ledě doslova létali. Hradec bez pětice hráčů základního kádru (Frühauf, Vydarený, Bednář, Šimánek, Köhler) dlouho nestíhal.

"Minule jsem hráče za výkon proti Plzni pokáral, teď je musím pochválit za bojovnost a předvedený výkon. Boleslav hrozila z brejků a můžeme poděkovat Ondrovi Kacetlovi, že zápas nebyl po druhé třetině rozhodnutý. Nájezdy už pak byly loterií," hodnotil kouč Hradce Vladimír Kýhos.

První třetina byla soubojem mladoboleslavských útočníků s brankářem Kacetlem. Rejstřík jeho zákroků byl opravdu pestrý, po akci Látala s Klimentou si dokonce vyzkoušel hlavičkování. Jinak se rozhýbal opravdu dokonale. V rozkleku parádně vychytal Hrňu, lapačkou zpacifikoval pokus Hyky a betonem překazil radost Pabiškovi.

Jenže v 16. minutě byl už bez šance. Čápovo zaváhání ve středním pásmu ukázkově využila dvojice Jarůšek – Pabiška (1:0). Hosté se prezentovali pouze nebezpečnou střelou Kukumberga a průnikem Courchainea.

Boleslavi se nájezdy nedaří

Atraktivní hokej mohly ve druhé části ozdobit trefy Kukumberga či hradeckého odchovance Jana Bergera, pro něhož se v letošní sezoně jednalo o premiérový start, ale Růžička byl proti. Podobně si na druhé straně nepřišel na Kacetla rozjetý Musil ani Bárta, jemuž fantom v hradecké brance zlikvidoval sólový nájezd. Pak vymyslel skvělé řešení Pilař, Honejsek však Růžičku zblízka nepřekonal.

A přišel trest. Gól do šatny zaznamenal přesným švihem Musil - 2:0.

Hosté to nezabalili. Vytvořili si výrazný tlak a zaslouženě se dočkali snížení z hole Ihnačáka (2:1). Růžička v domácí brance se měl co ohánět i v dalších minutách. Mountfield tlačil a odměna se dostavila. Při hře bez brankáře si prodloužení vynutil báječným manévrem Kukumberg (2:2).

Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy a v nich duel rozsekl Ihnačák. "Závěr nás mrzí, protože jsme ztratili výhru minutu a něco před koncem. Bohužel penalty se nám dlouhodobě nedaří a to se opět potvrdilo," litoval trenér Boleslavi Marian Jelínek

Branky a nahrávka: 16. L. Pabiška (Jarůšek), 40. Musil (Jarůšek, L. Pabiška) - 43. Ihnacak (Honejsek, Červený), 59. Kukumberg (Červený, J. Kudrna), rozhodující nájezd Ihnacak. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 3496.

Mladá Boleslav: Martin Růžička - Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný - Hyka, Klepiš, Lenc - M. Látal, Urban, Klimenta - Jarůšek, Musil, L. Pabiška - Kubica, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Hradec Králové: Kacetl - Čáp, K. Pilař, Jank, Pláněk, Vašíček, Dietz, Hronek - Dej, Kukumberg, J. Kudrna - Courchaine, T. Knotek, Nedvídek - Červený, Inhacak, Honejsek - Kopta, R. Pilař, Berger. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

„Soupeř nás na začátku dostal pod obrovský tlak. Nedokázali jsme se z toho vymanit ani v dalším průběhu," musel přiznat trenér Energie Karel Mlejnek.

To domácí kouč Jan Tomajko si oddechl, že se jeho tým po měsíci dočkal tříbodového zisku. Naposledy totiž Kohouti naplno bodovali 11. prosince proti Spartě (5:1). „Jsme rádi za tři body. Předvedli jsme výborný výkon, Braňo vychytal nulu, takže můžeme být spokojeni," řekl Jan Tomajko.

Domácí začali náporem. Eberle však ani nadvakrát neprostřelil Závorku. V následující přesilovce však napřáhl Laš a jeho bomba skončila v šibenici. I nadále se na západočeskou branku valil jeden útok za druhým. Gólman Závorka ale odolával. Na přesilovkový slalom Buce sice nestačil, ale olomoucký útočník trefil jen tyč.

„U mužstva jsem třetí sezonu a co se dělo v první přestávce jsem nezažil. Byla obrovská bouřka, ale nepřineslo to nic. Soupeř byl rozjetý," řekl Karel Mlejnek.

Po přestávce však Mora přestala hrát a dostala se na chvíli se pod tlak. Energie toho nevyužila a naopak Hanáci mohli vedení pojistit z přečíslení. Jenže Laš branku netrefil. Další rychlý výpad do karlovarské obrany byl úspěšný. Knotek projel po levém křídle a jeho přihrávku si do vlastní branky skopl Koblasa.

Moře se zranili Knotek a Húževka

Na začátku třetí třetiny hosté odehráli nebezpečnou přesilovku, při níž Bartek trefil tyč. O chvíli později byl u mantinelu tvrdě atakován Knotek, který se na střídačku dostal jen za pomoci spoluhráčů a poté předčasně zamířil do kabiny. Zápas nedohrál ani další centr Húževka.

„Peter Húževka dostal pukem do stehna. Honza Knotek má pohmožděnou nohu. Nedá se předvídat, jak to bude vypadat," okomentoval zranění Jan Tomajko.

Mora se z útlumu dostala a přidala třetí gól. Holec trefil tyč a Jergl puk dorazil do prázdné branky. Západočeši mohli ihned snížit. Skrbek v nájezdu fauloval Sičáka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Gólman Konrád však hostujícímu obránci puk vypíchl.

Kohouti mohli v přesilovce ještě zvýšit, ale Vodný trefil jen Závorku. Skóre se už neměnilo a Hanáci si připsali tři body.

Branky a nahrávky: 4. Laš (J. Knotek, Skrbek), 29. J. Knotek (Buc, Vyrůbalík), 48. Jergl (Holec, Pekr). Rozhodčí: Šindler, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. Diváci: 4512.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Laš, J. Knotek, Buc - Vodný, Řípa, Eberle - T. Mikúš, Húževka, Kucharczyk - Jergl, Holec, Pekr. Trenéři: Venera a Tomajko.
Karlovy Vary: Závorka - T. Dvořák, J. Tomeček, Sičák, Redlihs, Gulaši, Benák, Rodney - Huna, Marosz, I. Rachůnek - Bartek, Kůs, T. Rohan - J. Svoboda, Bulík, Vachovec - Gorčík, Osmík, Koblasa. Trenéři: Oremus a Mlejnek.

Autor: Redakce, ČTK

10.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.