Kometa má skalp Kladna, Slavia uspěla v Boleslavi

Praha - Hokejová extraliga měla na programu pětadvacáté kolo. Sparta pošesté za sebou prohrála.

28.11.2010

Modrobílí hokejisté zvítězili na domácím ledě nad Kladnem 3:0.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Hokejisté Sparty prohráli ve 25. kole extraligy s Vítkovicemi 1:4 a připsali si šestou porážku za sebou. Pražané nezvládličtvrtý domácí zápas za sebou a jejich krize tak pokračuje.

Po třech prohrách na samostatné nájezdy vedoucí tým hokejové extraligy z Třince znovu zabral a na domácím ledě zdolal Plzeň4:0. K vítězství Oceláře nasměrovali obránci Martin Lojek, Lukáš Krajíček a Daniel Seman, kteří se postarali o první třigóly. Brankář Peter Hamerlík uhájil potřetí v sezoně čistý štít, Třinec bodoval už podesáté v řadě.

Dvě branky a jedna asistence reprezentačního útočníka Marka Kvapila zajistily hokejistům Komety Brno vítězství nad Kladnem3:0. Tímto úspěchem uzavřeli Brňané sérii pěti zápasů po sobě v domácí hale Rondo, ze které vytěžili 12 bodů.

Vedle Kvapila byl další velkou oporou Komety brankář Jiří Trvaj, který potřetí v sezoně udržel čisté konto. Přitom se dobranky vrátil po více než měsíční přestávce.

Hokejisté Českých Budějovic zdolali Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a vyhráli teprve druhý z posledních sedmi zápasů.

Energie díky dvěma trefám v rozmezí 64 vteřin v 33. a 34. minutě dlouho držela na jihu Čech vedení 2:1, ale v 58. minutěvynutil prodloužení Milan Gulaš a v čase 63:52 rozhodl v přesilovce Michal Mikeska.

Slavia otočila na ledě Mladé Boleslavi nepříznivý stav 0:2 a slavila 3:2. Pražané předvedli podobný obrat jako ve středu doma s Třincem, kdy také prohrávali o dva góly a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Mladá Boleslav vyšla potřetí za sebou naprázdno a ztrácí na posledním místě na třinácté Kladno stále čtyři body.

Druhou domácí porážku v řadě utrpěli hráči Zlína.

Berani nedokázali potvrdit poslední dvě výhry z ledu soupeře, když podlehli Pardubicím rozdílem gólu a v tabulce klesli na 6. místo. O osudu zápasu rozhodla prostřední část hry, kterou PSG prohrálo o dva góly. O nápravu se Zlín pokusí již zítra na ledě Plzně.

Sparta - Vítkovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Trenéři Sparty se pokusili oživit hru nasazením brankáře Novotného, který dostal šanci teprve podruhé v sezoně. Pozměněna byla i sestava, nejproduktivnější hráč týmu Broš klesl až do čtvrté formace.

Po opatrném začátku se do první šance dostal v sedmé minutě Bartánus, Málek byl ale pozorný. Z hostujícího týmu zahrozil ve 12. minutě Húževka, který vystrašil Novotného po nečekaném odrazu puku od mantinelu.

Nečekaný odraz kotouče, tentokráte od rozhodčího Hodka, pomohl hostům k vedení. Autorem prvního gólu zápasu byl Szturc. Pražané poté mohli vyrovnat v přesilových hrách, ale nepodařilo se jim to a v oslabení poté sami podruhé inkasovali. Hromasovo vyloučení potrestal Huna, jemuž ale k úspěchu pomohl nejistý Novotný.

A mohlo být pro Spartu ještě hůře. Vítkovice mohly udeřit při dvojnásobné početní výhodě, kterou ale zkrátilo následné vyloučení Káni. Sparťané krušné chvíle přežili a poté si hru proti bránící trojici vyzkoušeli sami. Ani při 94 sekund dlouhé dvojnásobné výhodě ale snížit nedokázali. Málek zlikvidoval Gulašiho střely, vychytal Výborného a Broš ve velké šanci přestřelil.

Další nevyužité přesilovky si Sparta připsala v úvodu třetí části, kdy hosté bez větších problémů ubránily hned tři svá oslabení. V 54. minutě poté přidal třetí gól hostů Punčochář a bylo o vítězi definitivně jasno. Sparta sice dokázala v závěru při power play snížit, ale při pokračující hře bez brankáře uzavřel skóre Húževka.

Branky a nahrávky:
59. Jan Hanzlík (Ton, Vykoukal) - 23. Szturc (Svačina, J. Sýkora), 31. Huna (Burger, Barinka), 54.Punčochář (Šedivý), 60. Húževka. Rozhodčí: Hodek, Smitka - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4240.

Sparta: Novotný - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Ton - Bartánus, Koreis,Hromas (41. Luňák) - Y. Treille, Karpov, Smoleňák - D. Tůma, Broš, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Malík, Trnka, Ovčačík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Káňa - Šedivý, Húževka, Tomas -Pohl, Strapáč, Klimek - Svačina, J. Sýkora, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec - Plzeň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Markantní rozdíl byl viditelný hlavně v přesilovkách. Domácí je hráli na rozdíl od soupeře jednoduše, často stříleli. Pomohlo jim také to, že využili hned tu první nabídnutou. Zpoza branky nabil Varaďa na pravém kruhu stojícímu Lojkovi, na jehož dělovku byl Přikryl krátký.

Šanci srovnat dostali Západočeši v 15. minutě. Zíb ostře narazil na mantinel shrbeného Stránského tak nešikovně, že se na ledě objevila krev a zkušený třinecký obránce putoval předčasně pod sprchy. Zbytečné seknutí Bonka v samém závěru úvodní dvacetiminutovky převahu Plzně znásobilo, ale ani 14 vteřin početní výhody 5 na 3 nebylo hostům k ničemu.

„Ustáli jsme dlouhé oslabení, kterým se teďka hodně věnujeme. Chodí tam ustálené sestavy, které se víceméně nemění a daří se nám to,“ pochvaloval si kouč Třince Pavel Marek práci svých svěřenců. „My dnes zklamali v přesilovkách, navíc jsme nebyli dostatečně důrazní,“ řekl plzeňský Tomáš Vlasák.

Jako zlomová se ukázala trefa Krajíčka ze závěru druhé třetiny. Nová letní posila šikovně nahodila v další početní výhodě puk na branku tak šikovně, že skončil po teči jednoho z plzeňských beků za zády nešťastného Přikryla. Ten putoval ve 48. minutě po slepených gólech Semana, a návratilce na trůn střelců Martina Růžičky, na střídačku. To už domácí dominovali a Indiány, kteří byli hodně bezzubí, jasně přehrávali.

„Třinec vede ligu, má čtyři vyrovnané pětky. Hraje se proti nim strašně těžce,“ přiznal Vlasák. „Na Plzeň jsme se pečlivě připravovali, věděli jsme, že teďka hraje výborně. Hráči ale bezchybně dodrželi taktické pokyny, které jsme jim dali. Zápas jsme zvládli, kluci opravdu do posledního detailu plnili taktické pokyny,“ dodal spokojeně Marek.

V kabině hostů bylo po porážce hrobové ticho. „Prohráli jsme si to sami. Úvod zápasu jsme byli aktivnější, lepší, vynutili jsme si přesilovky a ty nás potom srazily dolů. To, v čem jsme dominantní v lize, tedy v přesilovkách, dneska totálně selhalo,“ smutnil plzeňský kouč Marian Jelínek.

Jeho svěřenci Oceláře v jedné věci přece jen přehráli, a to v kuriozitách. Nejprve ve 33. minutě, kdy se „blýskl“ Duda nešikovným vyhozením do kostky nad ledem, po kterém putoval za katr. O druhý netypický vzruch se postaral se začátkem třetího dějství Kovář, když usedl na trestnou lavici domácích.

9. Lojek (Varaďa, Polák), 35. Krajíček (Kohn, M. Růžička), 46. Seman (Kohn), 48. M. Růžička (D. Květoň).Rozhodčí: Homola, Lacina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:5, navíc Zíb (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0.Diváci: 3678.

Třinec: Hamerlík - Lojek, Richter, Krajíček, Zíb, Hrabal, Hudec, Seman - Polák, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, M. Růžička -McGregor, Peterek, Orsava - Hrňa, Polanský, Adamský - od 20. do 20. min. navíc Hampl. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Plzeň: Přikryl (48. Mazanec) - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda,Straka, Johnson - Lammers, Dvořák, M. Heřman - Stránský (21. Petruška), Pitule, J. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým aPejchar.

Brno - Kladno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Domácí hokejisty jako by páteční prohra poznamenala a v Rondu začalo útočněji Kladno. Už ve 2. minutě Berle nebezpečně tečoval střelu Valského, pak dvakrát pálil Bicek.

O chvíli později se poprvé ozvala také Kometa, Dopitou technickou střelu Cikánek zneškodnil. A poradil si také s bombou Bičánka. Kometa se postupně dostávala do tempa a srovnala hru. V 9. minutě se dostali k první přesilovce Brňané, ale nevytvořili si šanci ani souvislejší tlak.

V 11. minutě Trvaje řádně protáhl kladenský Knotek, ale jedovkou těsně minul pravou tyčku. O chvíli později chtěl brněnského gólmana z dálky nachytat Kuchler, ale Trvaj předvedl další jistý zákrok.

Ve 14. minutě načalo přesilovku také Kladno, ale naložilo s ní podobně jako Brňané.

O tři minuty později měli početní výhodu opět domácí, dostali Středočechy pod zámek, ale dlouho se drželi jen u mantinelů. Teprve v závěru měl tutovku Dopita, ale jeho slabá střela se odkutálela těsně kolem levé tyče do rohu. V závěru se ještě řítil do šance hostující kapitán Patera, ale dobře načasovanou přihrávku promáchl.

Jeřábkovi svěřenci začali ve druhé třetině aktivněji a Kvapil si vynutil faul. V přesilovce měl největší šanci Brabenec, k němuž se odrazil kotouč. Cikánek už ležel na zemi, stačilo přehodit beton, ale brněnský útočník z úhlu netrefil branku.

Ve 25. minutě od modré dobře střílel Mojžíš, ale kladenský stačil sklapnout betony. O chvíli později dvakrát prověřil Trvaje kladenský Látal, ale nedokázal najít skulinu. Na druhé straně podnikla rychlý kontr Dopitova formace a Hubáček bekhendovou střelou hodně vystrašil Cikánka.

Kometa zahrávala v polovině zápasu už čtvrtou přesilovku v řadě, ale byla v křeči. Domácí si však mohou libovat, že mají Kvapila, který v posledních utkáních hraje ve skvělé pohodě. Už po skončení domácí přesilovky dobře vyřešil situaci dva na jednoho, přidržel puk, uvolnil se a propálil Cikánka mezi betony.

Třetí tým extraligové tabulky úvodní gól nakopl a začal se víc cpát do útoku. Šance zahodili Brabenec a Mojžíš. V obranném pásmu však hákoval domácí obránce Zubíček a poslal svůj tým do čtyř. Po Bičánkově zdržování hry hráli hosté dokonce patnáct vteřin pět na tři, ale Brno se ubránilo a ještě těsně po faulu na Dlouhého udeřil kdo jiný než Marek Kvapil.

Deset vteřin před koncem se k němu po závaru odrazil kotouč a bleskově šťouchl puk bod branky.

Druhý brněnský gól neunesl kladenský kapitán Patera, který před odchodem do kabin vzteky roztřískal hokejku a dostal osobní desetiminutový tres t.

Brňané vstoupili do třetí třetiny hlavně se zabezpečenou obranou a Kladno se dlouho nemohlo dostat ke kloudnější akci. Již patnáct minut před koncem stadionem obíhala mexická vlna.

V 51. minutě se Kladno dostalo k ojedinělé šanci, ale Trvaj i před Radovským uchránil sovu úctyhodnou bilanci. O šest minut později domácí diváci potřetí roztočili šály na oslavu vítězství. Hruška přihrál Veselému a ten bombou nedal Cikánkovi šanci.

Brňané zvítězili 3:0 a vyhlížejí úterní hokejový svátek na Slavii.

Branky a nahrávky: 32. Kvapil (R. Hruška), 40. Kvapil (Zubíček), 57. Veselý (R. Hruška, Kvapil). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý -Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:6, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7200.

Brno: Trvaj - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Ostrčil - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil -Jaroslav Svoboda, Huml, Brabenec - Jakub Svoboda, Švaňhal, Dlouhý. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Kladno: Cikánek - Toman, Mrázek, Šmach, L. Procházka, Drtina, Kameš, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla,Bílek - Bělohlav, Stieler, Látal - Eberle, Knotek, Valský - od 41. navíc Rudovský. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

České Budějovice - Karlovy Vary 3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Hosté přivezli kompletní pětici bývalých českobudějovických hráčů: Gřegořkem, Parýzkem, Muchou, Sailerem a Hřebejkem. V domácí sestavě nadále chybí dvojice obránců Vydarený a Tůma. V úvodu zápasu byli aktivnější hosté. Jejich největší příležitost měl Skuhravý. Jeho střelu z prostoru mezi kruhy ale Kovář kryl.

Nápor soupeře Jihočeši přestáli bez úhony a naopak sami udeřili. V 10. min. našel Snopek přesnou přihrávkou Martynka, jenž zblízka do prakticky prázdné klece otevřel skóre.

Diváky pobavil hostující hromotluk Čutta, jenž důrazným zákrokem přesunul Šimánka na karlovarskou střídačku. Na ledě ale v té době dominovali domácí. Dvakrát to zkoušel Květoň mezi Mensatorovy betony, ale ten pokaždé mezírku včas zacelil.

Energie zlobila hlavně v přesilovkách, ale narážela na excelentního Kováře v brance soupeře. Těsně před první sirénou se prodral až před Mensatora Martynek, ale zblízka tentokrát kotouč za jeho záda neprotlačil.

Také po změně stran pokračoval spíše úporný boj než nějaký líbivý hokej. Šancí diváci viděli minimum, zato osobních soubojů bezpočet.

Kritický moment přišel krátce po polovině zápasu. Jihočeši byli v posledních zápasech již poněkolikáté hodně nedůrazní před vlastní brankou a v průběhu pouhé minuty a tří vteřin inkasovali dva slepené góly. Nejprve se po skrumáži trefil bekhendem zblízka pod horní tyčku Dej a o chvilku později zametl kotouč do branky po Klímově akci exjihočech Hřebejk.

Do třetí třetiny stáhl domácí trenér Výborný hru jen na tři útoky. Skórovat ale mohli hosté. Konkrétně další exjihočech Sailer, ale tomu radost překazil pohotový Kovář.

Hostím pak stačilo pouze pozorně bránit a vyrážet do nebezpečných brejků. Mountfield byl totiž v ofenzivě zcela bezzubí. Až dvě minuty před koncem se přesně k tyči trefil Gulaš a vyrovnal.

V prodloužení měli jasně navrch domácí a o jejich výhře rozhodl v přesilovce Mikeska.

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Snopek, Pletka), 58. Gulaš (Mikeska), 64. Mikeska (Ptáček) - 33. Dej (Kumstát), 34. Hřebejk(T. Klíma). Rozhodčí: Pešina, Souček - Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 6:7, navíc L. Květoň - Mensator oba 10 min. Využití:1:0. Diváci: 4215.

Č. Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Mertl, L.Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
K. Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Mucha, Gřegořek, Kokko, M. Rohan, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, M. Procházka - D. Hruška,Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Dej - Hřebejk, Cyganov (25. T. Klíma), Sailer. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Litvínov - Liberec 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Domácí povzbuzení posledním duelem v Budějovicích, kde poprvé slavili plné tři body venku, na soupeře vletěli. Tlak, ale nedokázali vyjádřit brankově. V sedmé minutě dokonce dvakrát zazvonili na Vošvrdovy tyče a v závěru třetiny nedokázali rozchytaného lapače překonat ani v téměř dvouminutové přesilovce pět na tři. Vošvrda držel liberecké akcie vysoko nad vodou.

Tygři hrozili v prvním dějství spíše sporadicky, jejich snahy vyřešil domácí Jaroslav Hübl.

Paradoxně ve druhé třetině litvínovští borci hodně slevili z nastaveného tempa z úvodní periody a do hry se více dostavala družina kolem kapitána Nedvěda. Tak v prostředku hry také jako první otevřela skóre, když ve 32. minutě se těsně po buly dostal k puku Vantuch a propálil gólmana Hübla.

Bohužel brankově se prosadit se nepodařilo Litvínovu ani v závěrečné periodě. Po střetnutí to bylo přesně 140 minut, kdy se doma Benzina nedokázala brankově chytit. Libereckým Tygrům k vítězství pod Krušnými horami pomohlo moře štěstí a především skvělý brankář Vošvrda, který vychytal v osmi startech v nejvyšší soutěži první nulu.

Řekli po zápase:
Tomáš Vošvrda (brankář Liberce): Dnes jsme hodně bojovali. Především v první třetině to tam z domácí strany hodně lítalo. Pomohli mi dnes především i kluci, plno střel vykryli. Samozřejmě mě těší vychytaná nula, je moje první extraligová.

František Lukeš (útočník Litvínova): Měli jsme hrozně moc šancí, ale nedokázali jsme trefit ani prázdnou branku. To se pak těžko vyhrává. I když jsme si to říkali a tlačili se do brány, tak to bohužel nepomohlo.

Jiří Kalous (trenér Liberce): Zápas začal oboustraně hodně ofenzivně. V první třetině bylo hodně šancí na obou stranách. Postupem času si více šancí vytvářeli domácí, musím přiznat, že my dneska byli šťastnějším týmem. Podržel nás Tomáš Vošvrda.

Jiří Kučera (trenér Litvínova): Nemůžu klukům nic vyčítat. V první třetině jsme měli hodně šancí. Druhá třetina byla vyrovnanější. Liberec dal šťastnou branku po buly no a v poslední třetině, která byla v naší režii, ale bohužel jsme nedokázali dát branky. Nemůžeme pak myslet na body.

Branka a nahrávka:
32. Vantuch (Víšek). Rozhodčí: Jeřábek, Gašilov (Rus.) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:9. Bez využití.Diváci: 4018.

Litvínov: J. Hübl - Skuhrovec, Černošek, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík,Ručinský - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Jenáček, Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.
Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Derner, Trončinský, Pavlů, Moravec, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M.Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Mladá Boleslav - Slavia 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

V posledních dvou domácích zápasech mají svěřenci trenéra Holaně problém – ne že by nedávali góly, ale nedokážou vedení, kterého se ujali, udržet.

Tak nějak to vypadalo i v duelu s pražskou Slavií. Ani ne v polovině utkání slavili Středočeši dvougólové vedení – pokaždé díky Boháčovi – pak to s nimi ale začalo jít z kopce. Ještě před koncem prostředního dějství totiž slávisté vyrovnali a na začátku toho třetího pak zápas dokonce obrátili ve svůj prospěch.

Bruslařský klub svému soupeři nabídl hned v úvodu zápasu přesilovou hru, hosté ale ve většině případů pálili vedle a ke konci dvou minut, které si odešel odsedět Macháček, ještě navíc pustili do šance Hrdela.

Už zase za klasické herní situace si hned několik dobrý šancí vypracovala slovenská křídla Fabuš a Macho s Pabiškou jakožto centrem. Tlak domácích narůstal a ještě před polovinou první třetiny se ve zmatku před Kopřivou nejlépe zorientoval Daniel Boháč.

Na 2:0 zvyšoval už ve druhé třetině opět Boháč a vypadalo to na veselý zápas.

Opak byl pravdou. „Z výsledku jsem velmi zklamaný. Opět, stejně jako proti Plzni, jsme měli utkání výborně rozehrané, ale vlastními chybami těch nejzkušenějších se připravíme o vítězství,“ smutnil po zápase domácí kouč.

Nejprve snížil sólo jízdou útočnou třetinou Vondrka, pak využil přesilovku Krenželok a slávistický obrat dokonal ve třetí třetině Doležal.

„Jsme rádi, že vezeme z Mladé Boleslavi všechny tři body. Chtěl bych hráčům poděkovat za jejich výkon. Dařilo se nám hrát aktivně, což bylo hlavním důvodem k výhře,“ znělo naopak hodnocení asistenta Slavie Jiřího Čelanského.

9. Boháč (Barney), 25. Boháč (Žabka) - 28. Vondrka (Kadlec), 38. Krenželok (Micka), 42. Doležal (Skořepa,Benda). Rozhodčí: Šindler, Mikula - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3680.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Duben, Čížek, Lehikoinen - Barney, Divíšek, Boháč - Fabuš,Pabiška, Macho - Loskot, Hrdel, Nouza - Tvrdík, Vrbata, Bahenský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Žižka, Roth, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T.Svoboda, Tomica - P. Jelínek, Skořepa, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Zlín - Pardubice 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Úvod zápasu patřil aktivnějším hostům, kteří se také v 6. minutě po chybě Švrčka ujali vedení Cetkovským. Berani ale poté zabrali a dvěma góly během necelých tří minut výsledek zejména zásluhou Lešky zvrátili.

„Oba byly moje, hodně si to vyčítám,“ sypal si popel na hlavu pardubický útočník Libor Pivko. „Při prvním se puk odrazil k Leškovi a navíc já jeho pokus tečoval. Při druhém jsem v oslabení pro změnu zbytečně lítal po ledě. Měl jsem hrát více pozičně.“

Východočeši však také první přesilovku využili, přičemž zpět vedení mohl ještě do první přestávky získat Zlínu Balaštík s Důrasem. Své tutovky ale spálili.

Trestu se tak berani dočkali ve druhém dějství, kdy opustili svůj aktivní hokej a chybami vybídli soupeře ke skórování.

„Tuto část jsme měli velmi špatnou. Vypadli jsme z tempa, soupeř byl lepší. Hráli jsme příliš komplikovaně, zbytečně nabyli dojmu, že jsme hokejisti. Musíme hru zjednodušit,“ nabádal své spoluhráče před závěrečným dějstvím zlínský útočník Bedřich Kohler, na jehož vrub šel především čtvrtý gól. „Určitě jsem měl puk dostat z třetiny, ale nechal jsem se přeskočit protihráčem,“ uznal.

V poslední třetině sice domácí opravdu přidali, ale zkušený protivník kontroloval hru. Beranům se sice ještě v50. minutě podařilo díky druhé využité přesilovce Leškou snížit na rozdíl gólu, ale na víc už neměli. V závěru ještě sice vsadili na hru bez brankáře, do prodloužení duel ale nedostali.

„Rozhodla druhá třetina, kdy jsme hráli skvěle a dali dva góly. Za výhru jsme strašně rádi, neboť jsme zde přijeli hlavně bránit. Před utkáním jsme si přáli bod, vezeme tři, což je paráda,“ zářil štěstím pardubický Pivko.

„Bylo, důležité, že jsme neprohráli první třetinu. Pro další vývoj bylo klíčové, že jsme odskočili na rozdíl dvou gólů ve druhé části, která se nám vydařila,“ doplnil kouč hostí Josef Jandač. „Jsme rádi, že vezeme body, jelikož měl soupeř dobrou sérii a hraje dobře.“

Domácí lodivod Zdeněk Venera pochopitelně neskrýval zklamání. „Nepodařilo se nám navázat na předchozí zápasy. Hlavně první polovinu zápasu jsme hráli příliš ofenzivně a Pardubice hrály dobře. Ve druhé třetině jsme poztráceli spoustu puků, kolik jsem už dlouho neviděl. Možná by stálo pardubickým přeměřit hokejky,“ posteskl si zlínský stratég. „Nemohu upřít klukům snahu, ale nedokázali se ve finále prosadit. Pardubice dnes dobře bránily, což jim na nás stačilo,“ uznal Venera.

11. Leška (Balaštík), 13. Linhart (Leška), 50. Leška (Köhler, Linhart) - 6. Cetkovský, 15. Pivko (Mezei), 26. Mezei (Špirko), 32. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Hradil, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:1. Diváci: 4411.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - J. Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Kousal, Rákos, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

Autor: Redakce

28.11.2010

Čechům chutná. Přibrzdili ale v alkoholu

Praha – „Spotřeba potravin nabrala dobrý trend. Zdá se, že lidé nemají hlad, ale chuť," zhodnotil poslední čísla šéf odboru statistiky zemědělství, lesnictví a životního prostředí Jiří Hrbek. Poukázal na to, že v Česku i v roce 2015 rostla spotřeba potravin. Má to jen jednu vadu na kráse, bohužel tu podstatnou. Zatímco z Česka mířily do zahraničí suroviny, z ciziny k nám putovaly hotové výrobky.

Dřevo je drahé. Krade se rovnou v lese

Beroun – Topná sezona jede naplno a policisté na nejrůznějších místech republiky znovu vyšetřují krádeže dřeva v lesních porostech.Mnohým lidem se za palivové dříví nechce utrácet a raději si pro něj zajedou do lesa. Zloději odvážejí nejen kulatinu, která je nařezaná u lesních cest, ale také stromy, které si sami pokácí.