Kometa ukončila sérii porážek. Vyhrála ve Varech a je druhá

Karlovy Vary – Naposledy vezli tři body ze západu Čech v lednu roku 2011. Hokejisté brněnské Komety v nedělní dohrávce 6. kola extraligy zvítězili na ledě Karlových Varů 4:2 a čekání ukončili. V tabulce navíc poskočili na druhé místo, jedn bod za vedoucí Třinec.

25.9.2016 AKTUALIZOVÁNO 25.9.2016

Brněnský Martin Nečas se raduje z prvního góluFoto: ČTK/Kubeš Slavomír

„Nebyl to jednoduchý zápas. Kluci, kteří jsou v Brně déle, říkali, že tady strašně dlouho nevyhráli. Že se Kometě tady hraje špatně," poznamenal bek Ondřej Němec, jenž si připsal jednu asistenci.

Opět to pro Brňany v Karlových Varech nebylo lehké utkání. Domácí nenechali Karla Vejmelku vydechnout. Dvacetiletý brněnský brankář pochytal 45 střel. „Bojovali jsme, makali a vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel jsme byli trochu neproduktivní," mrzelo asistenta trenéra Energie Mikuláše Antonika.

Brňané čelili sedmi karlovarským přesilovkám. Jeho svěřenci využili jen jednu. „Pokud chceme pomýšlet na zisk bodů, tak se tolik přesilových her musí zúročit," uvědomoval si Antonik. „Chtěl bych především pochválit naše hráče, kteří chodili na oslabení, protože tam se zápas zlomil. Domácím jsme také trochu dali lekci z produktivity," hlásil asistent kouče Komety Martin Pešout.

Zlomová druhá třetina

Brňané se odpoutali ve výsledku od soupeře až ve druhé třetiny. V prvním dějství Karlovy Vary dvakrát jejich náskok dotáhli. Skóre otevřel sedmnáctiletý mladík po pohotové dorážce Martin Nečas, jenž se v extralize gólově prosadil poprvé v kariéře. Hned za pět minut vyrovnal domácí útočník Sebastian Gorčík.

Na střelu švihem forvarda Komety Tomáše Vondráčka odpověděl hned za padesát sekund bek Tomáš Dujsík, jenž hostuje na západě Čech právě z Komety, když vymetl horní růžek branky.

Rozhodující náskok získala Kometa ve druhé třetině. Na obránce Petera Tršku navázal druhou brankou v utkání Vondráček. Ve třetí třetině Karlovy Vary přestříleli Kometu 19:3, utkání ale nezvrátili. „Je hezké, že si můžeme říct, že jsme odehráli dobrý zápas, ale bohužel jsme zase bez bodu," lamentoval Antonik.

Hokejová extraliga - 6. kolo:

Karlovy Vary – Kometa Brno 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Gorčík (Harkabus), 13. Dujsík (Mullane, Skuhravý) – 3. Nečas (M. Kvapil), 12. Vondráček (Dočekal, L. Zábranský ml.), 28. Trška (J. Hruška, Dočekal), 38. Vondráček (V. Němec, O. Němec). Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 3265.

Sestavy:
Karlovy Vary: Závorka – Dujsík, Harant, Baránek, Sičák, Benák, T. Dvořák, M. Rohan – Kindl, Stloukal, T. Rachůnek – V. Tomeček, Skuhravý, Mullane – Gorčík, Matuš, Harkabus – Flek, Gríger. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.
Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Guláši, Trška, Malec, L. Zábranský ml., F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II – Vondráček, J. Hruška, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout a Haken.

14. Pardubice 5 0 0 0 5 10:22 0

Psali jsme: Šest kol, jen dvě výhry. Čeká nás ještě dlouhá dřina, tuší sparťan Pech

Autor: Petr Musil

25.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.