Kometa v Liberci zaplatila za pasivitu

Liberec /GALERIE/ - Bílým Tygrům zajistil proti Kometě Brno vítězství 2:1 Václav Nedorost.

10.11.2009 4

Hokejisté Brna brání libereckého útočníka Václava Nedorosta (vpravo).Foto: Deník/Jan Škvára

Teprve 56. minuta rozluštila úpornou bitvu mezi Libereckými Tygry a Kometou. Brněnským hokejistům se vymstila příliš pasivní hra a Václav Nedorost rozhodl nepříliš pohledný zápas předehrávky 25. extraligového kola.

Domácí Liberec zvítězil 2:1.

Severočeský brankář Marek Pinc se ani příliš nezapotil. Extraligový nováček jej prověřoval jen sporadicky a také díky chabému útoku neumazal na posledním místě tabulky nic z náskoku ostatních týmů.

„Sehráli jsme trochu smolný zápas, sahali jsme minimálně po remíze. Domácí sice byli aktivnější, ale my jsme i díky Trvajovi v brance dlouho odolávali a nebyli jsme daleko od toho, abychom utkání dohráli alespoň do remízového konce,“ podotkl brněnský brněnský kouč Pavel Pazourek. Jeho tým přijel na sever Čech s defenzivní taktikou.

„Zabezpečená obrana je základ současného hokeje,“ říkal před utkáním.

A jeho svěřenci pokyny plnili. Čtyři hostující pětky spoléhaly především na rychlé kontry, jinak se většinu času bránily a gólman Trvaj s jistotou hájil klec.

„Brno hrálo velmi dobře, naprosto zodpovědně, a mělo i šance. Naštěstí nás podržel brankář Pinc a potom jsme rozdílovým gólem rozhodli,“ pochvaloval si liberecký kouč Jiří Kalous.

Čtyři minuty před koncem brněnskou pasivitu potrestal Nedorost, který po skrumáži před Trvajovou brankou doklepl puk do sítě a zajistil domácím tři body.

Hosté zazmatkovali už v 9. minutě na začátku přesilové hry. Na útočné modré čáře namazali Podkonickému a ten sólo proměnil. Za tři minuty srovnal rychlík Erat. Potom se puk dlouho ztrácel v obranných valech obou týmů.

Poslední slovo však měli domácí. Kometa se na závěrečný tlak nezmohla a ve čtvrtém zápase po sobě nezískala na cizím ledě ani bod.

Liberec - Brno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Podkonický, 56. Nedorost (Bartovič, Kašpařík) - 12. Erat (Koma, Dopita). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:4, navíc Novák 10 min., Ovčačík (oba Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5257.

Liberec: Pinc - Hunkes, Holub, DeSantis, Čakajík, Jareš, Derner, Rýgl, Spiller - Klimenta, P. Nedvěd, Podkonický - Bartovič, Kašpařík, Nedorost - Blatný, Plodek, Víšek - Bárta, Dušek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Brno: Trvaj - Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Richter, Zubíček, Houdek, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - Šindel, Huml, Ludvík - Varaďa, R. Procházka, R. Dlouhý - J. Svoboda, Bourret, Brabenec. Trenéři: Pazourek a Trličík.

Autor: Tomáš Svoboda

10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 4

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha - Ve věku 69 let zemřel v neděli ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect. Serveru Novinky.cz to řekla jeho manželka. Informaci potvrdil současný zpěvák Blue Effectu Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Soud nařídil francouzskému meštu Publier odstranit sochu Panny Marie

Paříž - Město Publier na východě Francie dostalo od soudu nařízeno, aby odstranilo z parku sochu Panny Marie. Důvodem je celostátní zákaz vystavování náboženských symbolů na veřejných prostranstvích. Informoval o tom zpravodajský server BBC News s odvoláním na starostu města.

Rakušané volí v opakovaných volbách nového prezidenta

Vídeň - V Rakousku začalo opakované druhé kolo prezidentských voleb. Voliči si vybírají mezi nezávislým kandidátem podporovaným stranou Zelených Alexanderem Van der Bellenem a členem pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbertem Hoferem. Květnové hlasování, v němž zvítězil Van der Bellen, kvůli formálním chybám při sčítání hlasů zrušil ústavní soud.