Kometa vydřela výhru. Kašík vynuloval Spartu! V Chomutově padlo 13 gólů

Praha - Hokejovou extraligu čeká další reprezentační pauza. Ještě před Channel One Cupem však nabídla kompletní 28. kolo. Vedoucí Liberec udolal poslední Litvínov 1:0. Jediný gól fanoušci viděli i v duelu Komety s trápícími se Vítkovicemi, Brnu vystřelil výhru Kuboš. Sparta schytala výprask od Zlína, hrdinou zápasu se stal bezchybný brankář Kašík. Vary ukončily sérii domácích proher. Plzeň otočila duel s Pardubicemi. Hradec si poradil s Olomoucí.

13.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 13.12.2015

Tomáš Marcinko z Pardubic (nahoře) si vyřizuje účty s Jakubem Jeřábkem z Plzně.Foto: ČTK/David Taneček

Pouze jediného střelce našla Kometa v utkání ve Vítkovicích. Přesně zamířil z Jihomoravanů jen obránce Petr Kuboš. Na vítězství to ale stačilo, Brno zvítězilo "fotbalovým" skóre 1:0. Hostující zadák se trefil krátce před koncem druhé třetiny a dal brněnským hokejistům náplast na páteční domácí porážku 1:2 s Libercem po samostatných nájezdech.

Zlín sestřelil Spartu 4:0 a potřetí za sebou v domácím prostředí naplno bodoval. Pražané naopak venku počtvrté v řadě prohráli. Zasloužil se o to i spolehlivý výkon brankáře Libora Kašíka, který podruhé v sezoně udržel čisté konto. Dva góly vstřelil Roberts Bukarts.

Zápas prvního s posledním ovládl favorit. Liberec porazil i ve třetím vzájemném zápase v sezoně úřadující mistry, tentokráte 1:0. Utkání rozhodl ve prospěch lídra soutěže gól Michala Bulíře ve 37. minutě. Brankář Ján Lašák udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Karlovy Vary zvítězily nad Třincem 2:0 a ukončily tak sérii čtyř domácích porážek. Druhým čistým kontem v sezoně se o to zasloužil Tomáš Závorka, o branky se postarali Martin Bartek a při power play soupeře Václav Skuhravý, který oblékl dres Energie poprvé v sezoně.

Plzeň vyhrála na ledě Pardubic 4:2 a i ve třetím vzájemném zápase v sezoně tak Východočechy porazila. Indiáni o zisku tří bodů rozhodli ve druhé třetině, ve které třikrát skórovali. Plzeň v Pardubicích uspěla, i když postrádala svého nejlepšího střelce Dominika Kubalíka.

V nečekanou přestřelku se změnil duel Chmutova s Mladou Boleslaví. O jeden gól navíc nakonec zaznamenali Piráti a vyhráli 7:6. Hattrickem včetně vítězného gólu se na tom podílel kapitán Michal Vondrka, nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka nasbíral čtyři kanadské body za gól a tři asistence. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak doma bodovali v desátém zápase za sebou.

Ani na třetí pokus nedokázala Olomouc porazit Hradec. Na domácím ledě s nepopulárním soupeřem prohrála 1:2, když vítězný gól si do vlastní branky kopl obránce Jaroměřský. Mountfield tak Hanáky vstřídal na druhém místě tabulky.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

„Bylo to o tom, kdo dá první gól, ten vyhraje, a to se naštěstí podařilo nám," oddechl si asistent brněnského trenéra Karel Beran.

Kometa našla ve svých řadách nečekané hrdiny. O jediný gól se postaral sváteční střelec Petr Kuboš, vychytanou nulou se blýskl Karel Vejmelka, který se v brněnském dresu poprvé postavil mezi tři tyče od začátku zápasu. „Jsem spokojený. Věděl jsem, že to nebude snadné utkání, protože Brnu se na Vítkovice dlouho nedařilo. Snažil jsem se co nejlíp připravit a vyšlo to," culil se devatenáctiletý gólman.

Vejmelka se dokonale uvedl před koučem Jakubem Petrem, který vedle Vítkovic vede i českou reprezentaci do dvaceti let. Gólman Komety se na nadcházejícím soustředění popere o nominaci na mistrovství světa ve Finsku. „Karel na nás evidentně umí, vychytal nás už v loňském play off za Pardubice. Předvedl parádní výkon a docela mi zamotal hlavu," připustil Petr.

První nulu v extralize si totiž Vejmelka připsal právě proti Vítkovicím. „Jako specialista se na ně necítím, ale jsem rád, že se mi proti nim daří," usmál se brněnský gólman, který v duelu kryl všech 28 střel domácích borců. „Zase se na nulu tolik nenadřel, dost jsme mu zápas ulehčili," žehral domácí útočník Petr Strapáč nad koncovkou.

Vejmelka v brance překvapivě nahradil týmovou jedničku Marka Čiliaka a podržel své spoluhráče, kteří v každém z posledních čtyř střetnutí vstřelili pouze jediný gól. Na výhru to stačilo až proti Vítkovicím. „Útok nás trápí, gólů dáváme málo, zároveň ale i málo dostáváme. Jako brankář nemůžu přemýšlet nad tím, že se mužstvu střelecky nedaří. Musím se soustředit na svoji práci a doufat, že kluci nějaký gól dají," odmítal Vejmelka zvýšený tlak na svůj post.

Hostující defenzivu ocenil také Petr. „Brno bylo v obranném pásmu velmi dobře organizované, hráči zachytili a zblokovali řadu střel," uvedl.

Kometě se díky výhře podařilo odrazit útok souseda v tabulce. Vítkovice se v případě vítězství mohly dostat před Brno na osmé místo, to si ale postavení udrželo a zvýšilo náskok na pět bodů. V dalším duelu hostí Kometa v úterý v šest hodin večer Litvínov.

Branka a nahrávky: 39. Kuboš (L. Čermák, Kaberle). Rozhodčí: Baluška (SR), Novák - Lukš, Skopal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 6016.

Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Kudělka, Sloboda, Štencel, Kovář, Pastor, Klok - Szturc, Strapáč, Ölvecký - Vandas, Kolouch, E. Němec - Hovorka, Burger, Tomi - J. Káňa I, Jáchym, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.
Brno: Vejmelka - Kuboš, Kaberle, Dujsík, Hanzlík, Štindl, Malec - H. Zohorna, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Ostřížek, Burian - Dočekal, L. Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, Koreis, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

"I když výsledek vypadá jednoznačně, tak si myslím, že utkání tak jednoznačné nebylo. V každé třetině byly strašně důležité momenty, kdy nás podržel brankář Kašík. Jeho dnešní výkon byl základem k úspěchu," řekl asistent trenéra Zlína Juraj Jurík.

Domácí byli aktivní od úvodní buly, do první velké šance zápasu se však dostal hostující Přibyl. Kašík jeho brejk ale zlikvidoval.

Sparta poté nevyužila úvodní přesilovku a Zlín jí za to potrestal. V první početní výhodě se tvrdou střelou prosadil Kotvan. Když poté v další velké příležitosti ztroskotal opět na Kašíkovi Hamilton, radovat se mohli Moravané. Lotyšský reprezentant Bukarts z rohu kluziště nahazoval puk do skrumáže v brankovišti a hostující brankář Pöpperle si jej srazil za svá záda.

Hned v úvodu druhého dějství zahrozil Buchtele, jenomže s přízemní střelou si Kašík poradil. Zlínští byli mnohem produktivnější. Po nádherné akci na jeden dotek se sám před Pöpperlem ocitl Bukarts, který jistě zakončil a podruhé v zápase se zapsal mezi střelce.

Hrdinou duelu Kašík

A ze strany domácích to nebylo vše. Na 4:0 upravil po samostatné akci Maruna. "Jel jsem z úhlu a moc variant na zakončení už mi nezbývalo. Chtěl jsem vystřelit brankáři nad rameno a vyšlo mi to, za což jsem samozřejmě rád," řekl po zápase Jan Maruna.

Poté měli navrch hosté, jenomže měli problémy s nepřesnou kombinací a zejména s brankářem Kašíkem, který byl nejlepším hráčem zápasu. "Hráli jsme srdcem, dobře zezadu a hlavně jsme proměňovali šance," řekl Kašík, který si připsal 34 úspěšných zákroků.

S blížícím se koncem zápasu se hra přitvrzovala. Domácí gólman ale byl i nadále bezchybný, v 53. minutě zlikvidoval hned sérii střel hostů. Zlín tak potvrdil zlepšení a v pátém utkání za sebou bodoval, čtyři z nich poté vyhrál.

"Chyběla lehkost ve hře, lehkost při založení útoku, přechodu do středního pásma a samozřejmě i v koncovce. Zlín si výhru zasloužil," uznal asistent trenéra hostů Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 12. Kotvan, 19. Bukarts (P. Holík), 28. Bukarts (P. Holík, Říčka), 32. Maruna (Kubiš). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Forman (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5005.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Sparta: Pöpperle - Švrček, Polášek, Eminger, Glenn, Hrbas, J. Mikuš, od 35. navíc Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Kumstát, Pech, Sabolič - Netík, Klimek, Hamilton - M. Procházka, A. Kudrna, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Bílým Tygrům chyběli v základní sestavě tři útočníci včetně nejproduktivnějšího hráče Jelínka, po pěti letech naopak oblékl liberecký dres Plodek.

Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a soupeř chvílemi nevěděl, kam dřív skočit. První velkou šanci měl na začátku 6. minuty Stránský, kterého z otočky vybídl Lakatoš. V 9. minutě pak Birner vystihl přihrávku hostí ve středním pásmu a rázem postupoval sám na Petráska, který ale jeho střelu kryl.

V polovině utkání neproměnil domácí Vlach samostatný únik, následně dostal výhodu trestného střílení. Litvínovského gólmana však v opakovaném pokusu překonat nedokázal. "Vlach mě vykoupal, já už jsem se jen roztáhnul a naštěstí nedokázal zvednout kotouč přes můj beton," oddechl si po zápase Michael Petrásek, který nahradil zraněnou jedničku Jaroslava Januse.

Na konci litvínovské přesilovky se dostali do přečíslení dva na jednoho Bulíř s Radivojevičem a provedli jej ukázkově. Bulíř zakončoval prakticky do prázdné branky.

"Od druhé třetiny byla hra vyrovnaná a Litvínov zlobil především z brejků. Paradoxně se ale nám povedl jeden protiútok ve vlastním oslabení a vstřelili jsme krásný gól, který se nakonec ukázal jako vítězný," řekl trenér domácích Filip Pešán.

Naděje Litvínova držel Petrásek

Na začátku třetí třetiny zahrozili hosté, pálil Pavlík a před Lašákem tečoval Hořava, puk šel ale vedle. Pak převzali taktovku domácí, vstřelit druhou branku se snažili Bakoš, Šimek nebo Vlach. Petráska však nepřekonali. Osmělili se i hosté a hra získala větší spád. V 52. minutě tvrdě střílel Lukeš, puk zazvonil nejdříve o levou a pak o pravou tyčku a ke smůle Vervy se odrazil ven.

Čtyři minuty před koncem si otevřeli střelnici Bakoš s Bulířem, ale jejich pokusy zlikvidoval Petrásek. Tygři si mohli pojistit vítězství v přesilovce, ale nepovedlo se jim to. Litvínovu se poté nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné power play.

"Předvedli jsme dobrý výkon směrem dozadu, naše defenziva byla pevná. Bohužel do útoku jsme nepředvedli skoro nic a mrzí nás, že jediný gól zápasu padl zrovna v naší přesilové hře," řekl po zápase kouč hostů Radim Rulík. "Odehráli jsme dobrý zápas a za svůj výkon se vůbec nemusíme stydět," uvedl útočník František Lukeš.

Branka a nahrávka: 37. Bulíř (Radivojevič). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5731.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk - Valský, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, Lakatoš, J. Vlach - Jonák, Plodek, Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Litvínov: Petrásek - Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, Frolo, T. Pavelka - M. Hořava, Hanzl, Piroš - Jánský, Hübl, Lukeš - Jurčík, Havlíček, Gerhát - Válek, Smolka, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

"Doma jsme bodovali po měsíci. Věřím, že jsme tím dali částečný, i když velmi malý dárek, našim fanouškům pod stromeček. A snad jsme si je dnešní hrou zase trošku naklonili na naší stranu," řekl po zápase asistent trenéra domácích Karel Mlejnek.

Oba celky se v dosavadním průběhu sezony spíše trápí a na úrovni hry to bylo vidět. Se střeleckými příležitostmi obě mužstva v úvodu šetřila. Šanci otevřít skóre měl hostující Polanský, z bezprostřední blízkosti však neprotlačil puk za Závorkova záda.

Na druhé straně Harkabus střelou z mezikruží provětral Hrubcovy betony a následně Marosz jeho lapačku. Do kabin po první třetině odcházeli spokojenější domácí. V 19. minutě Bartek nahodil puk před třineckou branku a Rohanem obtěžovaný Žejdl si puk srazil do vlastní branky.

Druhá dvacetiminutovka přinesla sérii vyloučení na obou stranách. Třinec zjednodušil a zrychlil hru, což vyústilo v jeho soustavnější tlak. Jenom střelecká nemohoucnost Slezanů zapříčinila, že ani v této části hry nevstřelili branku.

Největší šance si postupně vytvořili Kopecký, jehož zadovka skončila mimo a ve 36. minutě Slovák, který se ve vlastním oslabení ocitl zcela sám před karlovarskou brankou.

Třinci nepomohla ke gólu ani větší aktivita

Ve třetí třetině Energie bránila těsný náskok a nechtěla dopustit, aby jako v řadě předešlých utkání v závěru inkasovala. Ve 49. minutě mohl definitivně rozhodnout Bartek, ale jeho dorážku po střele Kůse zlikvidoval Hrubec.

Třinec tlačil, ale velké gólové příležitosti si nevytvářel ani v přesilových hrách a střely z větší vzdálenosti Závorka jistě likvidoval. "Třinec nás sice přestřílel, ale střílel ze všech možných pozic. Z rohu i zpoza branky. Žádné velké šance to nebyly. A co prošlo, to Tomáš pochytal," pochvaloval si po utkání Bartek.

V 60. minutě při vyloučení Sičáka se hostující trenéři odhodlali k power play a Oceláři se tak snažili vyrovnat ve hře šest na čtyři. Překonat Závorku se jim ale nepodařilo, naopak Skuhravý upravil na konečných 2:0.

"Je hrozně důležité, že jsme konečně vyhráli doma a snad jsme našli i styl hry, který by nám mohl vyhovovat. Snažíme se dobře bránit střední pásmo a zatím nám to vychází," dodal Bartek.

"Přijeli jsme do Varů vyhrát, v nejhorším případě bodovat. Byli jsme aktivnější, možná jsme prohráli i nešťastně, ale bohužel bez gólu se vyhrát nedá. Výkon mužstva sice byl takový, jaký bychom si představovali, ale musíme k tomu přidat i nějaké góly," řekl asistent trenéra Marek Malík.

Branky: 19. Bartek, 60. Skuhravý. Rozhodčí: R. Svoboda, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2714.

Karlovy Vary: Závorka - Dvořák, Bičánek, Redlihs, Sičák, Benák, Gulaši, J. Tomeček - Huna, Marosz, I. Rachůnek - Bartek, Kůs, Rohan - Koblasa, Skuhravý, Vachovec - Harkabus, Osmík, Gorčík. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Hrabal, M. Doudera, Slovák - Irgl, Kopecký, Dravecký - Rákos, Plíhal, Adamský - Jašek, Polanský, Žejdl - Luka, T. Káňa, Matuš. Trenéři: Mucha a Malík.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Pardubický klub před utkáním vzdal hold někdejšímu útočníkovi Stanislavu Prýlovi a na jeho počest vyřadil ze své sady dres s číslem 6. Poprvé v sezoně se v sestavě Dynama objevil útočník Jiří Cetkovský, který se v létě nevešel do kádru. Při současné marodce se však trenéři rozhodli využít jeho služeb.

Domácí začali odvážně a už v první minutě promarnil jasnou šanci Nahodil. Plzeň poprvé zahrozila v přesilovce, kdy se Maxwell musel rychle přemístit při střele Indráka. Jinak měl práci zejména plzeňský brankář Machovský. Ten si připsal několik těžkých zákroků, ale ve 13. minutě už nestačil na bekhendový pokus Poulíčka. Po krásné kombinaci pak mohl zvýšit Moučka, ale nedokázal trefit prázdnou branku.

Plzeň se pořádně rozjela až po přestávce, čemuž pomohla i brzká přesilovka pět na tři, kterou střelou z mezikruží zužitkoval Bližňák. Stejnou výhodu měli k dispozici i domácí hráči, ale nedokázali kvalitně zakončit. Naopak už při klasické přesilovce ujel domácím obránce Sklenička a po krásné kličce překonal Maxwella podruhé.

"Puk mi nejdřív trochu ujel, takže jsem myslel, že už to nestihnu. Bylo to hodně se štěstím. Možná jsem obránce fauloval, ale rozhodčí to díky bohu nepískl," řekl David Sklenička.

Pardubice se nemohly pořádně dostat do hry, navíc Poulíček za faul vysokou holí inkasoval čtyřminutový trest. Plzeň dokázala jeho prohřešek potrestat ještě před koncem první dvouminutovky, když se přesně do šibenice trefil Kracík. Pokračující výhodu pak mohl zužitkovat i Schleiss, ale Maxwell se tentokrát stihl přesunout.

Přesilovou hrou si na začátku třetí části pomohly i Pardubice, když Redenbachovo nahození prošlo přes clonu před Machovským až do sítě. Jednobrankové vedení už si Škoda chránila pečlivěji a soupeře vůbec nepouštěla do šancí. Dvoubrankové vedení jí naopak mohl vrátit Lev, ale s blafákem neuspěl.

Na druhé straně se do šance proháčkoval v 52. minutě Tomášek, ovšem plzeňského brankáře neprostřelil. Plzeň definitivně rozhodla tři minuty před třetí sirénou, když Maxwell nedosáhl na Indrákovu střelu z dálky. Pardubice tak nedokázaly v domácím prostředí potvrdit páteční zisk bodů z Mladé Boleslavi a nevyužily šanci posunout se do elitní desítky.

"Už první třetina nebyla z naší strany dobrá, i když jsme se dostali do vedení. Do druhé části jsme vstoupili naprosto lajdácky," řekl Král.

Branky a nahrávka: 13. Poulíček (Nahodil), 41. Redenbach (Čáslava) - 23. Bližňák (Hossa, Kratěna), 30. D. Sklenička, 35. Kracík (Jeřábek, Schleiss), 57. Indrák. Rozhodčí: T. Horák, Polák - Kis, Lučan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 7244.

Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, M. Šeda, L. Havlík, Ščotka, Zdráhal - Poulíček, Nahodil, Rolinek - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - J. Svoboda, Tomášek, Moučka - Panna, Kaut, Cetkovský. Trenéři: R. Král a M. Zadina.
Plzeň: Machovský - Jeřábek, Moravčík, Holý, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, Schleiss - Kratěna, Bližňák, Lev - J. Sýkora, Preisinger, Hossa - M. Beran, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Kohouti do zápasu vstoupili aktivně a snažili se překonat hradeckou defenzivu, proti které se v této sezoně ještě gólově neprosadili. Nejprve měl hradecký gólman problémy s tečovaným nahozením a Vyrůbalík dorážel vedle.

Poté zůstal před hradeckou brankou sám Knotek, ale než zpracoval puk, tak mu ho vypíchl Beránek. Mora ale byla nakonec odměněna. Zeman vyhrál buly přesně na Mikúše, který prostřelil Kacetla. Hanáci proti Východočechům skórovali po 131 minutách a 50 sekundách.

Po přestávce měli domácí ideální příležitost vedení zvýšit. Při dvojnásobné přesilovce našel Skrbek před brankou Laše, jenž přihrával ještě lépe pstavenému Knotkovi, ale ten netrefil puk před poloprázdnou brankou.

Poté Mikúš ani nadvakrát nepřekonal Kacetla. Při nájezdu dvou na jednoho na hradeckém brankáři ztroskotal i Řípa.

Hosté přečkali olomoucké šance bez úhony a začali být nebezpeční. Do největší šance se dostal Ihnacak, jehož střelu zlikvidoval Konrád betonem.

Východočeši se dočkali na začátku třetí třetiny. Frühauf puk nahodil od modré, před brankou zůstal sám Kudrna, který pohotovou tečí překonal Konráda. Hosty gól nakopl a dostali se do tlaku. Bednář však střílel jen do Konráda.

Na druhé straně Řípa usměrnil Jaroměřského střelu těsně vedle. V přesilovce Laš zachytil hradecké vyhození, ale Kacetl svůj tým podržel.

Při druhé olomoucké početní výhodě skóroval Hradec. Hosté se dostali do přečíslení, puk skákal před prázdnou brankou, kam ho nešťastně skopl Jaroměřský.

Kohouti se nedostali ani k závěrečnému tlaku. Skrbek totiž tvrdě atakoval Köhlera dostal trest na pět minut a do konce a hosté si v přesilovce jednogólový náskok v pohodě pohlídali.

Branky a nahrávky: 12. T. Mikúš (Zeman) - 44. J. Kudrna (Frühauf, T. Knotek), 55. Dej. Rozhodčí: Čech, Hradil - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5, navíc Skrbek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3193.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Houdek, Rašner - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Kucharcyzk, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.
Hradec Králové: Kacetl - Vydarený, Pláněk, Frühauf, K. Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek - Šimánek, T. Knotek, J. Kudrna - Dej, Kukumberg, Bednář - Courchaine, Ihnacak, Červený - Beránek, Honejsek, Köhler. Trenéři: Kýhos, T. Martinec a Tvrdík

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)

"Hodně důležité bylo, že jsme se dvakrát, když byl soupeř ve vedení, vrátili do zápasu. Vždy jsme srovnali výsledek, což není v tak vyrovnaných zápasech jednoduché," řekl asistent trenéra domácích Břetislav Kopřiva po zápase.

Domácí dostali již po osmi sekundách hry výhodu přesilové hry, otevřít skóre se jim ale nepodařilo. Do vedení se tak dostali hosté. Bárta získal v útočném pásmu puk, jeho bekhendovou střelu Kopřiva jen vyrazil a dojíždějící Hruška jej přesně dorazil.

Chomutov vyrovnal v 9. minutě při signalizovaném vyloučení boleslavského hráče. Střílenou přihrávku Červenky usměrnil Tomica. O tři minuty později šli domácí po podobné akci do vedení. Růžička z levého kruhu našel před brankou Hřebejka, který nastavil hůl a puk proplachtil za Rittichova záda. Další branku domácích mohl přidat Rutta, ale Ritticha překonat nedokázal. Místo 3:1 to tak bylo 2:2. V 19. minutě totiž překonal Kopřivu bezprostředně po buly obránce Ovčačík.

Stejná situace jako v úvodu zápasu se opakovala i na začátku prostřední části hry, kdy byl již po čtyřech sekundách vyloučen boleslavský Urban. Tentokrát ale domácí o výhodu připravil po 68 sekundách faulující Pospíšil.

Do vedení se následně dostali Středočeši. Při signalizovaném vyloučení se k puku dostal Ovčačík a tvrdou střelou překonal Kopřivu. Hosté mohli své vedení zvýšil při Chloubově čtyřminutovém vyloučení, domácí sevřeli v obranném pásmu, ale ke gólu jejich převaha nevedla. "To byl jeden z klíčových momentů. Vytvořili jsme si tlak, ale neodskočili o dva góly. Naopak soupeř nám poté odskočil 6:4," řekl asistent trenéra hostů Marian Jelínek.

Přestřelku rozhodl třígólový Vondrka

Přesilovou hru naopak využil Chomutov a opět srovnal stav utkání. Ránu Červenky od modré čáry vyrazil Rittich jenom před sebe a Vondrka pohotově dorážel. Vedení zpět na chomutovskou stranu poté vrátil Růžička.

Branky padaly jako na běžícím pásu i v třetí třetině, za necelých pět minut diváci viděli čtyři. Nejdříve sekundu před vypršením trestu Červenky prostřelil Kopřivu Pacovský. O 71 sekund později se opět radovali Piráti. Růžička od mantinelu našel před brankou Vondrku, který si připsal druhý gól večera. A ze strany domácích to nebylo vše - na 6:4 upravil Červenka.

Hosté však nesložili zbraně a rychle snížili. Již o 41 sekund později prostřelil Kopřivu Pacovský. Pro chomutovského brankáře tím zápas skončil a napodobil tak Ritticha, jehož trenéři hostů vystřídali krátce předtím.

Přestřelka pokračovala i nadále. V oslabení ujel domácí obraně Lenc, překonal Strmeně a vyrovnal. Poslední slovo měl ale v 52. minutě Vondrka, který rozhodl o výhře domácích. "Jsou porážky, za které můžete mužstvu i poděkovat. Nepředvedli jsme špatný výkon, body ale zůstaly v Chomutově," dodal Jelínek.

Logicky maximálně spokojený byl Vondrka. "Od listopadové přestávky jsme kromě jednoho utkání bodovali v každém zápase. To je úžasná série. Vyhouplo nás to výše i kluci se cítí výborně psychicky. V kabině je pohoda. A tím, že jsme dnes vyhráli, bude klid a pohoda i v nadcházející přestávce," řekl kapitán domácích.

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (V. Růžička ml.), 35. Vondrka (Červenka), 38. V. Růžička ml. (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (V. Růžička ml.), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) - 4. R. Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (R. Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (Voráček, Urban), 45. Pacovský (Klepiš), 49. Lenc (Stříteský, Voráček). Rozhodčí: Hribik, Souček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4819.

Chomutov: M. Kopřiva (45. Strmeň) - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa - Pospíšil, Červenka, Tomica - Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka - Chlouba, D. Květoň, Sklenář - R. Veselý, Račuk, Dušek. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.
Mladá Boleslav: Rittich (45. M. Růžička) - Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný - Hyka, Urban, Pacovský - M. Látal, Klepiš, Lenc - Jarůšek, Musil, L. Pabiška - Bárta, R. Hruška, Klimenta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Autor: Redakce, ČTK, Martin Vymyslický, Marek Palatka

13.12.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.