Kometa padla v prodloužení, do baráže se nepodívá

Brno - Hokejisté brněnské Komety prohráli v šestém finále první ligy s Ústím 1:2 v prodloužení.

21.3.2009 3

Hokejisté Komety Brno vyhráli před vyprodanou halou Rondo nad Ústím 3:1. Stav finálové série play off 1. ligy je nerozhodný 2:2.Foto: Lubomír Stehlík/DENÍK

A to znamená jediné. Z boje o extraligovou baráž jsou vyřazeni. Ústí v ní narazí na Mladou Boleslav.

Modrobílí před vyprodaným Rondem předváděli v úvodní části atraktivní hokej, ani Lvi však nezůstávali pozadu. Už v páté minutě vyrazil k rychlému kontru Brabenec. Zleva vypálil na Salfického, ten jeho pokus jen vyrazil a dojíždějící bek si srazil puk do vlastní branky – 1:0.

Rychlý gól rozpoutal ofenzivní hru, obě defenzívy kupily chyby, z nichž pramenily šance na obou stranách.

V 11. minutě mohli domácí přidat druhý gól. Trio Brabenec, Pucher, Svačina dokonale rozebralo ústeckou obranu, ale nikdo z útočících nedokázal doklepnout puk do odkryté klece. Vzápětí to jiskřilo na druhé straně. Hylák chyboval za brankou, ale pak tygřím skokem stačil zabránit Pojkarovi ve skórování. V závěru třetiny se Kometa bez větších problémů ubránila v oslabení.

Ve druhé třetině se vytratily vážnější šance i povedené kombinace a hra jen zdánlivě připomínala hokej. Kometa nevyužila tři přesilovky, navíc se nedostala ani k ohrožení Salfického branky. Ústí hrálo stále ze zatažené obrany, přestože prohrávalo, ani se příliš nedralo do útoku.

Na začátku třetí části zápasu si Ústí zahrálo čtyřminutovou přesilovku. Největší šanci však měli domácí, když Salfický chytil tutovku Lhotského. Ve 46. minutě nařídili rozhodčí trestné střílení za faul na útočníka Komety Klimta. Svačinův nájezd opět pokryl gólman Ústí. O dvacet sekund později už bylo vyrovnáno. Zeman napálil puk od modré, který po teči skončil za zády gólmana Hyláka.

Do konce základní hrací doby se nezměnilo. Zápas pokračoval prodloužením. Na jeho začátku pohřbil naděje Komety brněnský rodák David Pazourek, když objel branku a zasunul puk za bezmocného Hyláka. Kometa tak boj o extraligu skončila v domácím prostředí.

Brno - Ústí nad Labem 1:2 PP (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Brabenec (Pucher) - 46. Zeman (Janků), 63. Pazourek (S. Procházka). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.

Brno: Hylák - Zubíček, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David, Koma - Brabenec, Pucher, Svačina - Korhoň, Kostourek, Haluza - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Liščák, Klimt. Trenéři: Kýhos a Lukeš.
Ústí nad Labem: Salfický - Macháček, Němeček, Klobouček, Zeman, Kříž, Pojkar, Kubát - Šaffer, Hovorka, Špirko - S. Procházka, Janků, Pazourek - V. Novák, Dragoun, Mikulík - Sklenička, Havlíček, Hanzl - Čaloun. Trenéři: Hořava a Votruba.

Autor: Jiří Ševčík

21.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 3

Premiér Bohuslav Sobotka během rozhovoru Deníku.
11

Teroristé nás nezastraší, řekl Sobotka k londýnskému atentátu, Zeman vyčkává

Britská premiérka Theresa Mayová.
3

Mayová odsoudila teroristický útok, místo nebylo vybráno náhodně

Lukašenkův režim přitvrzuje: KGB zatkla nejméně 11 lidí

V Bělorusku dnes zadrželi agenti tajné policie KGB nejméně jedenáct příslušníků organizace Bílá legie, kterou opozice označuje za vlasteneckou a režim za extremistickou. Podle vládních médií je razie namířena proti osobám usilujícím o destabilizaci země. Zatýkání se údajně nevyhnulo ani příslušníkům bezpečnostních složek a pohraniční stráže. Informovala o tom agentura BelaPAN.

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Příbram/Londýn - Středeční teroristický útok v Londýně otřásl celým světem. Situaci v Londýně popsala Deníku Martina Stromková z Příbramska, která v Anglii žije zhruba deset let.

Ukrajinci zakázali ruské zpěvačce cestu na Eurovizi v Kyjevě

Ukrajinská tajná služba SBU zakázala vstup do země ruské zpěvačce Juliji Samojlovové, která měla Rusko reprezentovat v květnové soutěži Eurovize v Kyjevě. "Nežádoucí osobou" se stala tím, že porušila ukrajinské zákony návštěvou anektovaného poloostrova Krym. Neobvyklý krok oznámila televize 112 s odvoláním na mluvčí SBU. Zákaz má platit po tři roky.