Kometa padla v prodloužení, do baráže se nepodívá

Brno - Hokejisté brněnské Komety prohráli v šestém finále první ligy s Ústím 1:2 v prodloužení.

21.3.2009 3

Hokejisté Komety Brno vyhráli před vyprodanou halou Rondo nad Ústím 3:1. Stav finálové série play off 1. ligy je nerozhodný 2:2.Foto: Lubomír Stehlík/DENÍK

A to znamená jediné. Z boje o extraligovou baráž jsou vyřazeni. Ústí v ní narazí na Mladou Boleslav.

Modrobílí před vyprodaným Rondem předváděli v úvodní části atraktivní hokej, ani Lvi však nezůstávali pozadu. Už v páté minutě vyrazil k rychlému kontru Brabenec. Zleva vypálil na Salfického, ten jeho pokus jen vyrazil a dojíždějící bek si srazil puk do vlastní branky – 1:0.

Rychlý gól rozpoutal ofenzivní hru, obě defenzívy kupily chyby, z nichž pramenily šance na obou stranách.

V 11. minutě mohli domácí přidat druhý gól. Trio Brabenec, Pucher, Svačina dokonale rozebralo ústeckou obranu, ale nikdo z útočících nedokázal doklepnout puk do odkryté klece. Vzápětí to jiskřilo na druhé straně. Hylák chyboval za brankou, ale pak tygřím skokem stačil zabránit Pojkarovi ve skórování. V závěru třetiny se Kometa bez větších problémů ubránila v oslabení.

Ve druhé třetině se vytratily vážnější šance i povedené kombinace a hra jen zdánlivě připomínala hokej. Kometa nevyužila tři přesilovky, navíc se nedostala ani k ohrožení Salfického branky. Ústí hrálo stále ze zatažené obrany, přestože prohrávalo, ani se příliš nedralo do útoku.

Na začátku třetí části zápasu si Ústí zahrálo čtyřminutovou přesilovku. Největší šanci však měli domácí, když Salfický chytil tutovku Lhotského. Ve 46. minutě nařídili rozhodčí trestné střílení za faul na útočníka Komety Klimta. Svačinův nájezd opět pokryl gólman Ústí. O dvacet sekund později už bylo vyrovnáno. Zeman napálil puk od modré, který po teči skončil za zády gólmana Hyláka.

Do konce základní hrací doby se nezměnilo. Zápas pokračoval prodloužením. Na jeho začátku pohřbil naděje Komety brněnský rodák David Pazourek, když objel branku a zasunul puk za bezmocného Hyláka. Kometa tak boj o extraligu skončila v domácím prostředí.

Brno - Ústí nad Labem 1:2 PP (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Brabenec (Pucher) - 46. Zeman (Janků), 63. Pazourek (S. Procházka). Rozhodčí: Šindler, Jeřábek - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.

Brno: Hylák - Zubíček, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David, Koma - Brabenec, Pucher, Svačina - Korhoň, Kostourek, Haluza - Vondráček, Barus, Dlouhý - Sedlák, Liščák, Klimt. Trenéři: Kýhos a Lukeš.
Ústí nad Labem: Salfický - Macháček, Němeček, Klobouček, Zeman, Kříž, Pojkar, Kubát - Šaffer, Hovorka, Špirko - S. Procházka, Janků, Pazourek - V. Novák, Dragoun, Mikulík - Sklenička, Havlíček, Hanzl - Čaloun. Trenéři: Hořava a Votruba.

Bouřlivák Johnny Cash přežil bitku s pštrosem i požár národního parku

/VIDEO, FOTOGALERIE/ - Přízvisko legenda si dnes vysloužil kdekdo. Ovšem Johnny Cash jí doopravdy byl. Napsal přes 1500 písní a v žebříčku Billboardu mu figuruje zhruba obdobný počet hitů jako Ro-lling Stones. Muž v černém vypil tisíce lahví alkoholu, vyzkoušel všechny drogy, zapálil národní park, napadl ho pštros a celý život ho strašila předčasná smrt jeho bratra. V neděli by oslavil 85. narozeniny.

Šéfové stran: ANO směřuje k vůdcovskému řízení

Hnutí ANO dnešní změnou stanov, která posiluje pravomoci předsedy, míří k vůdcovskému či autoritářskému řízení hnutí. Shodují se šéfové sněmovních stran. Podobné změny ve svých stranách vylučují, demokratické strany podle nich mají být postaveny na rozhodování kolektivních orgánů.

Karneval v sušickém klubu skončil tragédií

Sušice – Páteční karnevalové veselí skončilo v jednom ze sušických klubů tragicky. Podle informací Deníku tam svůj život ukončil jeho provozovatel.

Krpálek patří mezi favority, na medaili v sobotu nedosáhnul

Judista Lukáš Krpálek při premiéře v nejvyšší váhové kategorii ukázal, že bude znovu patřit mezi hlavní favority. Olympijský vítěz sice nakonec skončil na Grand Prix v Düsseldorfu pátý bez medaile, ale v průběhu turnaje porazil světovou dvojku Daniela Nateu, Rumuna vážícího přes 170 kilogramů. Krpálek prohrál až poslední dva zápasy - v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou a v boji o bronz s Kazachem Jeržanem Šynkejevem, přestože byl v obou aktivnější než soupeři.