Konečně gól. Plzeňský Jeřábek načal Slavii a smazal nulu na svém kontě

Plzeň /ROZHOVOR/ - Naposledy skóroval Jakub Jeřábek loni na jaře. Přesně 14. dubna ve čtvrtém finálovém duelu se Zlínem. A od té doby nic. Až v úterním 48. kole nového ročníku extraligy, v souboji s pražskou Slavií se obránce Škody Plzeň dočkal.

27.2.2014

Jakub JeřábekFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V přesilovce se zapojil do ostřelování Dominika Furcha ve slávistické brance a v pokleku vstřelil svůj premiérový gól v sezoně.

Mistři z Plzně se tak v prvním zápase po olympijské pauze ujali vedení, ale nepříjemného soupeře zlomili teprve v třetí třetině. To do klece Pražanů nasypali další tři góly a zápas nakonec vyhráli 4:1.

Jeřábek po utkání přiznal, že ani neví, jak dlouho jeho čekání na gól trvalo. „Hodně dlouho," hlesl dvaadvacetiletý bek.

Říkat si před každým dalším zápasem „teď už to snad přijde" a potom na gól čekat dál, to asi nebylo příjemné?
Nebylo. A i když statistiky moc nesleduji, člověk to někde v hlavě má. Když u svého jména vidíte pořád svítit nulu, tak na to ani nejde nemyslet. Konečně jsem tedy střeleckou smůlu zlomil. Ulevilo se mi, ale vědu bych z toho nedělal. Hlavní je teď naladit formu na blížící se play-off.

Oddychl jste si i proto, že vaše střela propadla výstrojí slávistického gólmana až po nějaké chvíli?
Popravdě jsem už myslel, že zase jen sklopím uši a vrátím se na střídačku. Pak jsem ale viděl, jak se raduje Radek Duda, a i sudí Minář ukazoval do brány, tak jsem si říkal, že jsem asi konečně dal gól.

Skóre v souboji se Slavií jste otevřel už v šesté minutě, ale soupeře jste udolali teprve v poslední třetině. Bylo to tím, že sešívaní hrají o vše a každý ztracený bod je vzdaluje od účasti v předkole play off?
Bylo jasné, že Slavia po nás půjde, že bude naši rozehrávku napadat i ve dvou hráčích. Ale dvě třetiny jsme měli s jejich herním stylem problémy. Naštěstí nás Machy (brankář Matěj Machovský) podržel, když chytil dva nájezdy. V úvodu třetí části dal Ján Sýkora druhý gól a potom jsme proměnili i další šance.

Sledujete čtyři kola před koncem základní části pohyb týmů v tabulce vzhledem k nadcházejícímu play off?
Kouknu se, jak si kdo stojí, ale nějak víc se tím nezaobírám. Týmy jsou nahuštěné po pár bodech jak kolem druhého až pátého místa, tak okolo šesté a desáté příčky, což jsou hraniční pozice pro vstup do play-off. Ještě to bude napínavé.

Před Brnem na páté příčce má druhá Plzeň náskok sedmi bodů. Je vaším cílem pro závěrečná kola udržet pozici v elitní čtyřce?
To rozhodně. Už proto, abychom boje v play-off začínali doma.

Autor: Karel Sopr

27.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.