Konečně gól. Plzeňský Jeřábek načal Slavii a smazal nulu na svém kontě

Plzeň /ROZHOVOR/ - Naposledy skóroval Jakub Jeřábek loni na jaře. Přesně 14. dubna ve čtvrtém finálovém duelu se Zlínem. A od té doby nic. Až v úterním 48. kole nového ročníku extraligy, v souboji s pražskou Slavií se obránce Škody Plzeň dočkal.

27.2.2014

Jakub JeřábekFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

V přesilovce se zapojil do ostřelování Dominika Furcha ve slávistické brance a v pokleku vstřelil svůj premiérový gól v sezoně.

Mistři z Plzně se tak v prvním zápase po olympijské pauze ujali vedení, ale nepříjemného soupeře zlomili teprve v třetí třetině. To do klece Pražanů nasypali další tři góly a zápas nakonec vyhráli 4:1.

Jeřábek po utkání přiznal, že ani neví, jak dlouho jeho čekání na gól trvalo. „Hodně dlouho," hlesl dvaadvacetiletý bek.

Říkat si před každým dalším zápasem „teď už to snad přijde" a potom na gól čekat dál, to asi nebylo příjemné?
Nebylo. A i když statistiky moc nesleduji, člověk to někde v hlavě má. Když u svého jména vidíte pořád svítit nulu, tak na to ani nejde nemyslet. Konečně jsem tedy střeleckou smůlu zlomil. Ulevilo se mi, ale vědu bych z toho nedělal. Hlavní je teď naladit formu na blížící se play-off.

Oddychl jste si i proto, že vaše střela propadla výstrojí slávistického gólmana až po nějaké chvíli?
Popravdě jsem už myslel, že zase jen sklopím uši a vrátím se na střídačku. Pak jsem ale viděl, jak se raduje Radek Duda, a i sudí Minář ukazoval do brány, tak jsem si říkal, že jsem asi konečně dal gól.

Skóre v souboji se Slavií jste otevřel už v šesté minutě, ale soupeře jste udolali teprve v poslední třetině. Bylo to tím, že sešívaní hrají o vše a každý ztracený bod je vzdaluje od účasti v předkole play off?
Bylo jasné, že Slavia po nás půjde, že bude naši rozehrávku napadat i ve dvou hráčích. Ale dvě třetiny jsme měli s jejich herním stylem problémy. Naštěstí nás Machy (brankář Matěj Machovský) podržel, když chytil dva nájezdy. V úvodu třetí části dal Ján Sýkora druhý gól a potom jsme proměnili i další šance.

Sledujete čtyři kola před koncem základní části pohyb týmů v tabulce vzhledem k nadcházejícímu play off?
Kouknu se, jak si kdo stojí, ale nějak víc se tím nezaobírám. Týmy jsou nahuštěné po pár bodech jak kolem druhého až pátého místa, tak okolo šesté a desáté příčky, což jsou hraniční pozice pro vstup do play-off. Ještě to bude napínavé.

Před Brnem na páté příčce má druhá Plzeň náskok sedmi bodů. Je vaším cílem pro závěrečná kola udržet pozici v elitní čtyřce?
To rozhodně. Už proto, abychom boje v play-off začínali doma.

Bikiny v Temelíně zaujaly CNN víc než dostavba jaderné elektrárny

/ANKETA/- Málokdy se česká energetická společnost ČEZ a Česko vůbec dostane do hledáčků světových mediálních obrů tak intenzivně, jako tomu bylo v případě „plavkové" stáže v jaderné elektrárně Temelín. Soutěž o odbornou stáž v JET, kde hlavním kritériem nebyly vědecké schopnosti, ale figura studentek, pronikla do světových zpravodajských serverů.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

V Kyjevě explodoval automobil s plukovníkem ukrajinské vojenské rozvědky

Centrem ukrajinského hlavního města na křižovatce ulic Solomenskaja a Aleksejevskaja otřásl dnes ráno výbuch. Do vzduchu zde vyletěl automobil, ve kterém údajně zahynul vysoký důstojník ukrajinské vojenské rozvědky.

Zvrhlík zneužil tři děti, jedno málem zabil. Soud mu vyměřil 20 let

Dvacet roků stráví za mřížemi René Nagy (44 let), který od července do září loňského roku na Třinecku vylákal na odlehlé místo tři děti ve věku od šesti do deseti let. Zneužil je a jedno z nich málem zabil. Rozsudek v úterý vynesl Krajský soud v Ostravě, který ho uznal vinným ze znásilnění a pokusu o vraždu.

Sobotka v Japonsku podepsal dohodu o vízech, má se sejít s vedením Prazdroje

Vládní delegace v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) dnes dorazila do Tokija. Sobotka se svým japonským protějškem Šinzó Abem jednal o obchodu, investicích, spolupráci v obraně i kultuře.