Čeští hokejisté skončili na Karjala Cupu druzí

Helsinky - Češi nedostali s Ruskem gól, ale ani žádný nedali. Švédi porazili Finy 2:0.

9.11.2008
4 fotografie

Český obránce Miroslav Blaťák v souboji s Rusem Alexanderem Radulovem.Foto: REUTERS/Heikki Saukkomaa

Výborný zápas sehráli čeští hokejoví reprezentanti ve svém posledním vystoupení na Karjala Cupu s Ruskem.

Přestože se zdálo, že mají Rusové po celé utkání mírnou optickou převahu, vynikající brankář Miroslav Kopřiva držel naděje českého týmu na vítězství v turnaji až do konce třetí třetiny.

Remíza 0:0 po šedesáti minutách znamenala vítězství Rusů v turnaji, ale rozhodnout se ještě muselo utkání.

V prodloužení se žádnému z hráčů nepovedlo vstřelit branku, proto musely rozhodovat samostané nájezdy.

I. série: Zaripov prostřelil Kopřivu, Klepiš neoklamal blafákem Barulina a trefil ho jen do ramene - 1:0.

II. série: Butt na hranici pravidel (spíš za nimi) se s pukem po kličce vracel, proto už Kopřiva na puk nedosáhl. Markův pokus o kličku brankář Barulin vystihl a hokejkou mu puk vypíchl - 2:0.

Třetí série už se jet nemusela.

S ohledem na výsledek večerního utkání Finsko - Švédsko (2:0) skončila česká reprezentace ve Finsku druhá.

Rusko - Česko 1:0 sam. nájezdy (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Rozhodující nájezd: Zaripov. Rozhodčí: Rantala, Rönn - Fonselius, Nieminen (všichni Fin.). Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4212.

Česká republika: Kopřiva - K. Rachůnek, Kutlák, Krstev, Barinka, Němec, Blaťák, Ševc - Čermák, Marek, Čajánek - Klepiš, Vašíček, Rolinek - Kumstát, Skuhravý, Nedorost - Květoň, Vampola, Hořava - Irgl. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Rusko: Barulin - I. Nikulin, Proškin, Aťušov, Korněv, Kuljaš, Višněvskij, Ščadilov, Žitnik - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Michnov, Ščastlivyj, But - Radulov, Gorovikov, Saprykin - Pěrežogin, Těreščenko, Paršin. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.

Útočník: Alexandr Radulov (Rusko)

All Star tým: Miroslav Kopřiva (ČR) – Petteri Nummelin (Finsko), Vitalij Proškin – Sergej Zinovjev, Alexej Michnov, Alexandr Radulov (všichni Rusko).

Autor: Štefan Haragal

9.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Angela Merkelová
5 7

První letošní úspěch Merkelové ve volbách. CDU jasně uspěla v Sársku

Masarykův onkologický ústav. Ilustrační foto.
14

Odpadky vedle onkologie? Absurdní, tvrdí ředitel ústavu

Nejlepší poločas v historii ČR! Fotbalisté zničili San Marino šesti góly

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Povinné vítězství vyšperkované šesti góly. Čeští fotbalisté pod vedením trenéra Karla Jarolíma potvrdili roli favorita a na půdě San Marina zvítězili vysoko 6:0. V pátém duelu kvalifikace mistrovství světa si tak připsali druhou výhru. V Serravalle dokonce odehráli nejlepší půli v historii, fotbalovému trpaslíkovi vystřelili do pauzy pět branek.

Muž zemřel přímo na zastávce. Nezachránili ho řidič, kolemjdoucí ani lékaři

Plzeňští policisté vyjížděli krátce před nedělní půl desátou dopolední do Dopravní ulice na Nové Hospodě. Na zastávce MHD tam ležel 70letý muž bez známek života.

Vojenský konvoj dnes opustil ČR. Před kasárnami zasahovala policie

Konvoj americké a britské armády má za sebou přesun přes Českou republiku. Poslední, sedmá část konvoje překročila přechod do Polska v Náchodě po 15:00. Vojáci jeli přes ČR od soboty. Vojenská kolona čítající 125 vozidel a 550 lidí se přes Česko přesouvala z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Ostrava je u filmařů stále oblíbenější. Město láká domácí i zahraniční tvůrce

/FOTOGALERIE/ Nejenom architektonické skvosty Prahy nebo malebná jihočeská krajina či moravské vinice, ale také město Ostrava jako atraktivní lokalita láká domácí i zahraniční filmaře při natáčení filmů i televizních seriálů.