Čeští hokejisté skončili na Karjala Cupu druzí

Helsinky - Češi nedostali s Ruskem gól, ale ani žádný nedali. Švédi porazili Finy 2:0.

9.11.2008

Český obránce Miroslav Blaťák v souboji s Rusem Alexanderem Radulovem.Foto: REUTERS/Heikki Saukkomaa

Výborný zápas sehráli čeští hokejoví reprezentanti ve svém posledním vystoupení na Karjala Cupu s Ruskem.

Přestože se zdálo, že mají Rusové po celé utkání mírnou optickou převahu, vynikající brankář Miroslav Kopřiva držel naděje českého týmu na vítězství v turnaji až do konce třetí třetiny.

Remíza 0:0 po šedesáti minutách znamenala vítězství Rusů v turnaji, ale rozhodnout se ještě muselo utkání.

V prodloužení se žádnému z hráčů nepovedlo vstřelit branku, proto musely rozhodovat samostané nájezdy.

I. série: Zaripov prostřelil Kopřivu, Klepiš neoklamal blafákem Barulina a trefil ho jen do ramene - 1:0.

II. série: Butt na hranici pravidel (spíš za nimi) se s pukem po kličce vracel, proto už Kopřiva na puk nedosáhl. Markův pokus o kličku brankář Barulin vystihl a hokejkou mu puk vypíchl - 2:0.

Třetí série už se jet nemusela.

S ohledem na výsledek večerního utkání Finsko - Švédsko (2:0) skončila česká reprezentace ve Finsku druhá.

Rusko - Česko 1:0 sam. nájezdy (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Rozhodující nájezd: Zaripov. Rozhodčí: Rantala, Rönn - Fonselius, Nieminen (všichni Fin.). Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4212.

Česká republika: Kopřiva - K. Rachůnek, Kutlák, Krstev, Barinka, Němec, Blaťák, Ševc - Čermák, Marek, Čajánek - Klepiš, Vašíček, Rolinek - Kumstát, Skuhravý, Nedorost - Květoň, Vampola, Hořava - Irgl. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Rusko: Barulin - I. Nikulin, Proškin, Aťušov, Korněv, Kuljaš, Višněvskij, Ščadilov, Žitnik - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Michnov, Ščastlivyj, But - Radulov, Gorovikov, Saprykin - Pěrežogin, Těreščenko, Paršin. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.

Útočník: Alexandr Radulov (Rusko)

All Star tým: Miroslav Kopřiva (ČR) – Petteri Nummelin (Finsko), Vitalij Proškin – Sergej Zinovjev, Alexej Michnov, Alexandr Radulov (všichni Rusko).

Autor: Štefan Haragal

9.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Bída přišla na pálenice. Ovoce na jaře pomrzlo

Tradice je znát. Zatímco na Uherskohradišťsku je 38 palíren, v Praze není ani jedna.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).