Čeští hokejisté skončili na Karjala Cupu druzí

Helsinky - Češi nedostali s Ruskem gól, ale ani žádný nedali. Švédi porazili Finy 2:0.

9.11.2008

Český obránce Miroslav Blaťák v souboji s Rusem Alexanderem Radulovem.Foto: REUTERS/Heikki Saukkomaa

Výborný zápas sehráli čeští hokejoví reprezentanti ve svém posledním vystoupení na Karjala Cupu s Ruskem.

Přestože se zdálo, že mají Rusové po celé utkání mírnou optickou převahu, vynikající brankář Miroslav Kopřiva držel naděje českého týmu na vítězství v turnaji až do konce třetí třetiny.

Remíza 0:0 po šedesáti minutách znamenala vítězství Rusů v turnaji, ale rozhodnout se ještě muselo utkání.

V prodloužení se žádnému z hráčů nepovedlo vstřelit branku, proto musely rozhodovat samostané nájezdy.

I. série: Zaripov prostřelil Kopřivu, Klepiš neoklamal blafákem Barulina a trefil ho jen do ramene - 1:0.

II. série: Butt na hranici pravidel (spíš za nimi) se s pukem po kličce vracel, proto už Kopřiva na puk nedosáhl. Markův pokus o kličku brankář Barulin vystihl a hokejkou mu puk vypíchl - 2:0.

Třetí série už se jet nemusela.

S ohledem na výsledek večerního utkání Finsko - Švédsko (2:0) skončila česká reprezentace ve Finsku druhá.

Rusko - Česko 1:0 sam. nájezdy (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Rozhodující nájezd: Zaripov. Rozhodčí: Rantala, Rönn - Fonselius, Nieminen (všichni Fin.). Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4212.

Česká republika: Kopřiva - K. Rachůnek, Kutlák, Krstev, Barinka, Němec, Blaťák, Ševc - Čermák, Marek, Čajánek - Klepiš, Vašíček, Rolinek - Kumstát, Skuhravý, Nedorost - Květoň, Vampola, Hořava - Irgl. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Rusko: Barulin - I. Nikulin, Proškin, Aťušov, Korněv, Kuljaš, Višněvskij, Ščadilov, Žitnik - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Michnov, Ščastlivyj, But - Radulov, Gorovikov, Saprykin - Pěrežogin, Těreščenko, Paršin. Trenéři: Vjačeslav Bykov a Igor Zacharkin.

Útočník: Alexandr Radulov (Rusko)

All Star tým: Miroslav Kopřiva (ČR) – Petteri Nummelin (Finsko), Vitalij Proškin – Sergej Zinovjev, Alexej Michnov, Alexandr Radulov (všichni Rusko).

Autor: Štefan Haragal

9.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Pomoc s ochranou státních hranic by měly „slušně nabídnout" Řecku ostatní země Evropské unie ve chvíli, kdy to Atény samy nezvládají. Při příchodu na dnešní mimořádný summit EU k migrační problematice to prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.
2 11

Brusel kárá Maďarsko. Jak skončí spor o vysoké školy?

Bezpilotní letoun - dron. Ilustrační foto.
5 12

Policie chce na pomoc nové drony. Nejenom k ochraně prezidenta

Trump chce odejít z NAFTA. Největší obchodní dohoda světa možná skončí

Bílý dům chce odstoupit od severoamerické dohody o volném obchodu. Největšímu obchodnímu uskupení světa tak možná hrozí zánik. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je smlouva pro Ameriku nevýhodná a brání ve vytváření nových pracovních míst.

Smutná zpráva z filmového světa. Zemřel Jonathan Demme, režisér Mlčení jehňátek

Jonathan Demme, režisér oscarového Mlčení jehňátek, dnes zemřel v New Yorku. Bylo mu 73 let. Příčinou úmrtí byly komplikace s rakovinou jícnu.

Překvapení se nekoná, Rada zvolila šéfem ČT opět Petra Dvořáka

Českou televizi povede od začátku října po dobu dalších šesti let opět její stávající ředitel Petr Dvořák. V druhém kole volby generálního ředitele veřejnoprávní televize získal od Rady České televize maximum patnácti možných hlasů.

Charlie Hebdo: Policie zadržela 10 podezřelých

/VIDEO/ Velké zatýkání po Francii a Belgii. V souvislosti s útokem na redakci časopisu Charie Hebdo z ledna 2015 bylo do dneška zadrženo deset podezřelých.