Kouzla českých brankářů v play-off KHL pokračují. Zářili Salák i Furch

Moskva - Osmifinálové bitvy hokejové Kontinentální ligy jsou v plném proudu. A spokojení mohou být především čeští brankáři. Reprezentační gólman ve službách Novosibirsku Alexander Salák neinkasoval a čistým kontem se podílel na výhře nad Vladivostokem 2:0. Druhou výhru v play-off vychytal také Dominik Furch.

24.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.2.2016

Brankář české reprezentace Alexander Salák.Foto: ČTK/Luboš Pavlíček

Alexander Salák i nadále potvrzuje, proč je jedním z nejlepší brankářů v KHL. Ve středečním zápase na něj šlo od Vladivostoku šestatřicet střel, žádnou ale za svá záda nepustil. K vítězství a vedení v sérii 2:0 přispěl jednou asistencí i Tomáš Vincour

Druhý duel zvládli také hokejisté Omsku. A ke strůjcům vítězství nad Nižněkamskem 4:2 patřili i čeští hráči. V bráně exceloval Dominik Furch, o gól a přihrávku rozšířil svůj účet Martin Erat.

Ten se dokonce postaral v 31. minutě o vítěznou trefu Avangardu. Útočník zocelený NHL zvyšoval na 3:0, když bekhendovou dorážkou využil přesilovku svého týmu. A děkovat může i rozhodčímu, od jeho brusle se totiž puk k němu odrazil.

Nižněkamsk ovšem nesložil zbraně a hnal se za vyrovnáním. A to se mu skoro podařilo, když snížil na rozdíl jediného gólu. Jenže čtyři sekundy před koncem se o "slovo" přihlásil opět Erat a po jeho přihrávce pojistil výhru do prázdné branky Nikolaj Lemťugov.

Oproti úvodnímu duelu chyběl v brance Jekatěrinburgu Jakub Kovář a nesvedl tak souboj se svým bratrem Janem. Bez českého gólmana Avtomobilist padl v Magnitogorsku 0:2. V brance dostal přednost Igor Ustinskij a poprvé lovil puk ze sítě ve 43. minutě. Druhý gól přidal při power play Jekatěrinburku Jan Kovář. Metallurg tak srovnal sérii na 1:1.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 2. zápasy:

Omsk - Nižněkamsk 4:2 (za domácí Erat 1+1), stav série 2:0; Novosibirsk - Vladivostok 4:0 (čisté konto Salák, Vincour 0+1), stav série 2:0; Magnitogorsk - Jekatěrinburg 2:0 (Jan Kovář 1+0), stav série 1:1, Ufa - Kazaň 5:2, stav série 2:0.

Autor: Redakce

24.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.