Kovář byl u dvou gólů Magnitogorsku, ale Ufa se vrátila do hry o finále KHL

Ufa - Možná to bude drama. Hokejisté Ufy porazili Magnitogorsk 3:2 a v semifinále play off Kontinentální ligy snížili na 1:2 na zápasy. Hosté sice vyhráli první třetinu, v níž si český útočník Jan Kovář připsal gól a asistenci, ale náskok neudrželi.

27.3.2016

Jan KovářFoto: ČTK/Vít Šimánek

Kovář ve 14. minutě přihrál v útočné třetině Sergeji Mozjakinovi, který prudkou ránou mezi kruhy vyrovnal na 1:1. O pět minut později v přesilovce skóroval po dorážce vlastní střely zblízka český reprezentant, jenž vstřelil šestý gól v letošním play off. Celkem má na kontě 15 bodů a náleží do elitní pětice v kanadském bodování.

Ufa ale dokázala stav otočit a získat první semifinálový bod. V polovině zápasu vyrovnal Nikolaj Prochorkin a v 58. minutě rozhodl druhým gólem v utkání finský obránce Sami Lepistö.

Čtvrtý zápas se v Ufě hraje v úterý, pak se série vrátí do Magnitogorsku.