Kovář pokořil Saláka a pomohl Magnitogorsku v KHL k hladké výhře

Moskva - Útočník Jan Kovář ve druhém zápase Kontinentální ligy za sebou vstřelil vítězný gól Magnitogorsku. Metallurg vyhrál na ledě Novosibirsku 3:0 a český reprezentant byl první, kdo překonal Alexandra Saláka v domácí brance.

29.9.2016 AKTUALIZOVÁNO 29.9.2016

Útočník Metallurgu Jan KovářFoto: ČTK/Kammermayer Milan

Kovář, který otevřel skóre i v pondělním duelu v Omsku při totožné výhře 3:0, vylepšil svoji bilanci v kanadském bodování v devátém zápase v řadě. Nyní má na kontě čtyři góly a deset asistencí.

Saláka překonal ještě lídr produktivity KHL Sergej Mozjakin a skóre završil v předposlední minutě do prázdné branky Jevgenij Timkin. Magnitogorsk v pátém zápase za sebou neztratil ani bod a vyhrál podeváté z posledních deseti utkání.

A protože Omsk po předchozích dvou porážkách od Magnitogorsku nebodoval ani v dalším domácím utkání proti Ufě (2:5), posunul se Metallurg před něj do čela Východní konference. Branku Avangardu opustil po čtvrtém inkasovaném gólu Dominik Furch.

Polák dal první gól v KHL

Rozhodující gól zápasu vstřelil také Vojtěch Polák z Čerepovce. Jeho premiérová trefa v KHL znamenala vítězství 2:1 nad Vladivostokem. Český útočník také asistoval u první branky zápasu, jeho spoluhráč Jakub Kovář inkasoval jen od Maxima Mamina.

A čeští hokejisté rozhodli o rozdělení bodů i v utkání, ve kterém Chabarovsk zvítězil na ledě lídra soutěže CSKA Moskva 2:1 po samostatných nájezdech. Obránce hostujícího Amuru Jan Kolář vyrovnávacím gólem v polovině utkání poslal zápas do prodloužení a jeho spoluhráč z útoku Tomáš Zohorna v rozstřelu proměnil rozhodující nájezd.

Kontinentální hokejová liga:

Novokuzněck - Čeljabinsk 1:2, Novosibirsk - Magnitogorsk 0:3 (Jan Kovář 1+0), Omsk - Ufa 2:5, Čerepovec - Vladivostok 2:1 (V. Polák 1+1), Nižnij Novgorod - Barys Astana 3:2 v prodl., CSKA Moskva - Chabarovsk 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Kolář 1+0, T. Zohorna rozhodující sam. nájezd.), HK Soči - Chanty-Mansijsk 2:1, Petrohrad - Kunlun Red Star 3:0, Spartak Moskva - Jekatěrinburg 3:0.

TAKÉ ČTĚTE: Sekáč vítězným gólem pomohl v KHL k vítězství Kazaně

29.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Ředitelství OKD. Důl Darkov v Karviné.
9 8

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Lada Xray Exclusive chce být luxusní crossover. Je to nejdražší model značky

Ruská automobilka si chce také uzmout nějaký ten drobek z koláče oblíbenosti malých crossoverů. Co načala s modelem Xray, nyní rozvíjí s jeho mnohem komfortněji vybavenou verzí Exclusive.

Vlastní profil na Facebooku má už čtvrtina lidstva

Sociální sít Facebook už na celém světě využívá čtvrtina populace. Podle jejího zakladatele Marka Zuckerberga počet uživatelů přesáhl hranici dvou miliard.