Kovář pomohl dvěma góly ukončit sérii nezdarů Magnitogorsku

Moskva - Hokejový útočník Jan Kovář se dvěma góly podílel na velkém obratu Magnitogorsku ve čtvrtečním utkání KHL proti Chanty-Mansijsku. Metallurg ještě v poslední minutě druhé třetiny prohrával na domácím ledě 0:4, ale stihl vyrovnat a v prodloužení pak ukončil sérii pěti porážek.

5.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 5.12.2013

Jan Kovář z Magnitogorsku (vpravo) ujíždí hráčům Novosibirsku.Foto: ČTK/ITAR-TASS/Serebryakov Andrei

Zvrat v utkání nastartoval gólem sekundu před druhou přestávkou Jaroslav Chabarov, v poslední třetině pak přišly Kovářovy chvíle. Druhý muž kanadského bodování soutěže snížil ve 48. minutě v přesilovce na 2:4 a po gólu Denise Platonova pak v 57. minutě při hře svého týmu bez brankáře vyrovnal dorážkou z těžkého úhlu. Byl to jeho 13. gól a 43. bod v sezoně.

Kovář byl i v předchozích dvou zápasech strůjcem gólu posílajícího zápas do prodloužení. Proti Astaně vyrovnal osm sekund před koncem, proti Omsku nahrál na gól Sergeji Mozjakinovi. Magnitogorsk pak pokaždé neuspěl v nájezdech, tentokrát ale na rozstřel nedošlo, protože prodloužení ukončil po dvou minutách a čtyřech sekundách druhý dvougólový střelec zápasu Platonov.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Jekatěrinburg 2:3 po sam. nájezdech, Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 5:4 v prodl. (za domácí Kovář 2+0), Ufa - Omsk 3:2 (za hosty Blaťák 0+1), Nižněkamsk - Barys Astana 0:1, Viťaz Podolsk - Nižnij Novgorod 2:3, Dynamo Moskva - Kazaň 3:0.