Kovář překonal Kováře, Francouze v KHL střídali. Slovan dal šest gólů

Moskva - První souboj v sezoně KHL mezi sourozenci Kovářovými vyhrál brankář Jekatěrinburgu Jakub. Jeho mladší bratr Jan ho sice překonal, Avtomobilist však na ledě Magnitogorsku zvítězil 2:1.

30.8.2015 AKTUALIZOVÁNO 30.8.2015

Jan Kovář v dresu MetalurguFoto: čtk

Nejproduktivnější český hokejista z posledních dvou sezon KHL Kovář se gólově prosadil ve 22. minutě, kdy skóroval po ideální přihrávce Sergeje Mozjakina zpoza branky. Druhým gólem v ročníku snížil na 1:2, ale další gól už v utkání nepadl.

První start v sezoně ozdobil čistým kontem a ještě navíc asistencí gólman Jakub Sedláček, který pomohl Dinamu Riga k výhře 4:0 na ledě Dinama Minsk.

Ve třetím duelu dostal poprvé přednost před Joacimem Erikssonem, švédskou posilou lotyšského klubu z farmy Vancouveru. Sedláček pochytal všech 32 střel a v 55. minutě zaznamenal i přihrávku při gólu Mikelise Redlihse na 3:0.

Na výhru nedosáhl další reprezentační brankář Pavel Francouz, jehož Čeljabinsk prohrál doma 1:2 s Omskem. Francouz po druhé inkasované brance ve 12. minutě střídal a nahradil jej Vasilij Demčenko. Asistence v dresu Avangardu si připsali obránce Michal Kempný a útočník Vladimír Sobotka, gólman Dominik Furch zůstal jen na střídačce.

První zisk ve třetím duelu sezony si mohl vychutnat Slovan Bratislava s českým trenérem Milošem Říhou starším, když jeho tým rozdrtil Novokuzněck 6:0. Gólem a asistencí se na tom podílel také útočník Lukáš Kašpar.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Omsk 1:2 (za hosty Kempný a Sobotka oba 0+1), Magnitogorsk - Jekatěrinburg 1:2 (za domácí Jan Kovář 1+0), Ufa - Chanty-Mansijsk 4:2, Dinamo Minsk - Dinamo Riga 0:4, Dynamo Moskva - Chabarovsk 7:2 (za hosty Zohorna 0+1), Nižněkamsk - Barys Astana 5:2, Viťaz Podolsk - Vladivostok 5:4 v prodl., Slovan Bratislava - Novokuzněck 6:0 (Kašpar 1+1), Záhřeb - Novosibirsk 4:2 (za domácí Smoleňák a Mertl oba 0+1).