Kovář s Růžičkou si v KHL rozšířili střelecké účty o dva góly

Moskva - Čeští hokejisté Jan Kovář a Martin Růžička zazářili v nedělních zápasech KHL, když oba vstřelili po dvou gólech. Růžičkovy trefy pomohly Čeljabinsku k výhře 4:2 nad Chanty-Mansijskem, Kovář zajistil Magnitogorsku alespoň bod za prohru s Togliatti 3:4 v prodloužení.

15.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 15.2.2015

Jan Kovář v dresu MetalurguFoto: čtk

Kovář skóroval v závěrečných sedmi minutách. Nejprve zůstal nepokrytý před brankou a zblízka srovnal na 2:2. Hosté sice znovu získali vedení, ale minutu před koncem Kovář zařídil prodloužení, když při přesilové hře úspěšně dorážel. V kanadském bodování se tak dostal na druhou příčku.

Také Růžička dvakrát úspěšně dorážel, dostal svůj tým do vedení 3:1 a Čeljabinsk už dovedl zápas k výhře. Pro českého útočníka to byl 10. a 11. zásah v sezoně a celkem si polepšil na 21 bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 3:5, Vladivostok - Omsk 3:1 (za domácí Kolář 0+1), Novokuzněck - Ufa 5:2, Čeljabinsk - Chanty-Mansijsk 4:2 (za domácí Růžička 2+0), Magnitogorsk - Lada Togliatti 3:4 v prodl. (za domácí Kovář 2+0), Čerepovec - Slovan Bratislava 4:2, Jaroslavl - HK Soči 1:2 v prodl., Kazaň - Nižněkamsk 1:2 (za domácí Vrána 0+1), Nižnij Novgorod - Záhřeb 3:1, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 0:2, Petrohrad - Jokerit Helsinky 2:1 po sam. nájezdech.

7. Viťaz Podolsk 57 19 6 5 27 147:179 74

Pozn.: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.

15.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.