Kovář se blýskl gólem číslo 13 a jeho Magnitogorsk vede konferenci

Moskva - Zase zářil. Útočník Jan Kovář z Magnitogorsku skóroval v Kontinentální hokejové lize potřinácté v sezoně a v tabulce střelců se dotáhl na nejlepší Čechy Vladimíra Sobotku z Omsku a Radka Smoleňáka z Medveščaku Záhřeb. Magnitogorsk zvítězil nad Nižněkamskem 5:0, připsal si čtvrtou výhru za sebou a vede pořadí Východní konference.

30.11.2015 AKTUALIZOVÁNO 30.11.2015

Jan Kovář zažívá šťastné období: daří se jemu i klubu.Foto: ČTK/Milan Kammermayer

Hosté drželi na ledě Metallurgu bezbrankový stav až do 38. minuty, po druhé třetině už ale šli do kabin za stavu 0:2. Kovář v 50. minutě přidal třetí gól, výsledek pak završili nejproduktivnější hráč ligy Sergej Mozjakin a další ruský reprezentant Danis Zaripov.

Skóroval i další český útočník Tomáš Zohorna, nikdo další z týmu Chabarovsku se k němu ale nepřidal a hosté prohráli v Minsku 1:3. V duelu českých brankářů byl úspěšnější Alexander Salák: Novosibirsk zvítězil 2:1 na ledě Čerepovce, za který chytal Jakub Štěpánek.

Kontinentální hokejová liga:

Magnitogorsk - Nižněkamsk 5:0 (Kovář 1+0), Jaroslavl - Spartak Moskva 4:3 po sam. nájezdech, Nižnij Novgorod - Vladivostok 2:3 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Novokuzněck 3:0, Čerepovec - Novosibirsk 1:2, Dinamo Minsk - Chabarovsk 3:1 (za hosty Zohorna 1+0), HK Soči - Petrohrad 2:3 v prodl.

Šéf znojemský záchranky Růžička: Budu pracovat dál jako řadový lékař

/ROZHOVOR/ Ve funkci vedoucího lékaře znojemského Územního oddělení Znojmo Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje skončil k poslednímu dubnu doktor Arnošt Růžička.

Učitel nic nespáchal, zato hajlující romský žák má problém. I jeho rodina

Učitel plánické základní školy Dušan Kučera, který neunesl hajlování třináctiletého romského žáka a vystartoval na něj, se nedopustil žádného trestného činu ani přestupku. K tomu závěru došla klatovská policie.

Vzkaz Česku? Jednání na vlastní pěst je jen iluzí, upozornil Tusk

Předseda Evropské rady Donald Tusk označil dnešní mimořádný summit Evropské unie kvůli schválení tzv. vodítek pro brexit za nejdůležitější v jeho dosavadním životě. Samotné schvalování trvalo jen čtyři minuty.