Krejčí s Prospalem v NHL vstřelili vítězné góly, Jágr se vrátil do sestavy

New York - Hokejový útočník Václav Prospal rozhodl v pondělním utkání NHL svým druhým gólem v sezoně o výhře Columbusu 2:1 nad Dallasem, do jehož sestavy se po pauze vrátil Jaromír Jágr. Vítěznou branku vstřelil i David Krejčí, jeho Boston porazil Carolinu 5:3.

29.1.2013

Václav Prospal rozhodl o vítězství Columbusu nad Dallasem.Foto: ČTK/ZUMA/Aaron Doster/Cal Sport Media

Sedmatřicetiletý Prospal, jenž byl vyhlášen první hvězdou večera, se prosadil v 42. minutě, když střelou z nulového úhlu nachytal do té doby skvěle chytajícího brankáře Kariho Lehtonena. Dokonal tak obrat v utkání, v němž hostující Stars vedli od 25. minuty 1:0.

Blue Jackets ukončili sérii čtyř porážek a připsali si první vítězství od zahajovacího duelu sezony, v němž udolali po nájezdech Nashville. Naopak Dallas po slibném začátku prohrál třetí zápas za sebou.

"Můžeme vyhrávat, jedině když budeme v každém zápase podávat týmový výkon jako dnes," prohlásil Prospal, který měl ze své trefy obrovskou radost. "Jednou za čas to tam takhle spadne. Je skvělé, když svému týmu zajistíte dva body," radoval se.

Benn si zvyká na souhru s hvězdou

V sestavě Dallasu se poprvé objevil Jamie Benn, s nímž klub před pár dny podepsal novou pětiletou smlouvu, a připsal si asistenci u jediného gólu, který v přesilové hře vstřelil Philip Larsen. Benn hrál ve formaci s Jágrem, jenž po problémech se zády strávil na ledě 17 minut a 46 sekund.

Stars v zápase dokázali šestkrát přečkat oslabení, přesto nakonec odešli s porážkou. "Místo abychom využili psychické výhody, odklonili jsme se od našeho plánu a začali jsme soupeři zbytečně odevzdávat puky," konstatoval trenér Glen Gulutzan.

Boston drtí soupeře

Krejčí rozhodl přestřelku mezi Bostonem a Carolinou, když v 59. minutě zakončil ranou do prázdné branky velký nápor Bruins a zlomil nerozhodný stav 3:3. Krejčí, který předtím přihrál na druhý gól, dal první gól v sezoně.

Boston si tak připsal čtvrté vítězství z pěti zápasů, přičemž ještě neprohrál v základní hrací době. "Poučili jsme se z minulé sezony, kdy jsme měli špatný začátek," poznamenal Krejčí. "Letos jsme začali lépe připraveni. Ve zkrácené sezoně je začátek velice důležitý, získali jsme devět z deseti bodů, což je skvělé."

Krüger chválil svižné mladíky

Gólem se podílel na výhře svého týmu také Aleš Hemský, jehož Edmonton porazil 4:1 Colorado. Hemský v 16. minutě otevřel skóre zápasu v přesilové hře, v níž Oilers vstřelili všechny čtyři branky.

"Myslím, že soupeř měl velký problém s naší rychlostí," prohlásil trenér Edmontonu Ralph Krüger. "Pokud budeme předvádět svižný hokej jako v první a v druhé třetině, budeme každému týmu silným soupeřem. Doufám, že si to hráči zapamatují," dodal.

Druhou výhru v sezoně vybojovali hokejisté Phoenixu, kteří porazili 4:0 Nashville. Premiérové čisté konto vychytal brankář Chad Johnson, který zneškodnil všech 21 střel Predators.

Výsledky NHL:
Carolina - Boston 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: 15. McBain, 38. Skinner, 39. E. Staal - 4. Marchand, 7. Chára (Krejčí), 36. Horton, 59. Krejčí, 60. Seguin. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17.190.

Columbus - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 38. Dorsett, 42. Prospal - 25. Larsen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 10.475.

Edmonton - Colorado 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Hemský, 19. Eberle, 30. Horcoff, 60. Jakupov - 48. Parenteau. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16.839.

Phoenix - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 4. Vermette, 37. Korpikoski, 52. Johnson, 56. Yandle (Vrbata). Střely na branku: 25:21. Diváci: 8.581.

Los Angeles - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 36. a rozh. nájezd Jeff Carter, 60. Vojnov - 14. Kassian, 25. Burrows. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.344.

29.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.