Krejčí se asistencí podílel na výhře nad Tampou, ta ještě přišla o Stamkose

Boston - Dvojnásobnou ztrátu utrpěli hokejisté Tampy Bay v odpoledním zápase NHL v Bostonu. Vedoucí tým Východní konference nejenže prohrál 0:3, ale navíc přišel o svoji největší hvězdu a lídra kanadského bodování celé soutěže Stevena Stamkose, který ve druhé třetině vrazil v plné rychlosti do tyče branky a poranil si pravou nohu.

11.11.2013

David Krejčí z Bostonu proti Tampě.Foto: ČTK/ZUMA/Eric Canha

Boston, předloňský vítěz Stanley Cupu, rozhodl zápas dvěma góly v rozmezí 20 sekund v 38. minutě. Skóre otevřel Patrice Bergeron a vzápětí švédského gólmana Anderse Lindbäcka překonal podruhé Daniel Paille.

V té době už týmu Lightning pět minut chyběl Stamkos, který po nárazu do brankové konstrukce opustil led na nosítkách. Vyšetření posléze odhalilo zlomeninu pravé holeně, která může třiadvacetiletou kanadskou hvězdu připravit o olympijský turnaj v Soči.

Bostonské vítězství zpečetil 59 sekund před koncem do prázdné branky Jarome Iginla, asistenci si připsal David Krejčí. Domácí celek se v tabulce přiblížil Tampě na jediný bod.

Výsledek NHL:

Boston - Tampa Bay 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. Bergeron, 38. Paille, 60. Iginla (Krejčí). Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.565.

3. St. Louis 15 11 2 2 52:34 24
4. Minnesota 18 10 4 4 48:40 24
5. Winnipeg 19 8 2 9 50:55 18
6. Dallas 17 8 2 7 46:52 18
7. Nashville 17 8 2 7 37:54 18