Hokejisté Švédska porazili na Channel One Cupu v Moskvě díky hattricku obránce Staffana Kronwalla domácí Rusko 4:2 a s plným počtem šesti bodů se dostali do čela tabulky. K triumfu na turnaji jim pomohla následná výhra Česka nad Finskem 5:1. Výběr Tří Korunek se díky třetí výhře v Euro Hockey Tour za sebou přiblížil vedoucí sborné na rozdíl dvou bodů.

Švédové po podařeném čtvrtečním zápase v Chomutově proti České republice (2:1) předváděli podobný výkon i po přesunu do ruské metropole. Ve 12. minutě je dostal do vedení při Šipačově vyloučení obránce Kronwall, jehož tečovaná střela z mezikruží skončila za zády brankáře Barulina. Velkou šanci na vyrovnání promarnil Makarov, jemuž při zakončení utekl puk.

Dvoubrankový náskok získal pro tým trenéra Pära Martse ve 26. minutě opět Kronwall, když Bělov vyhodil puk jen na modrou čáru na jeho hůl a zadák ruského Čerepovce vypálil do levého horního rohu. V polovině zápasu se Švédové ubránili 54 sekund ve třech proti pěti, ale v pokračující přesilovce už se Rusové radovali. Radulov našel u pravé tyče volného Širokova.

Ve v 44. minutě smazal v další přesilovce ztrátu Žerděv. Přesně za minutu našel ale Söderberg Axelssona, který trefou do odkryté branky vrátil Švédsku vedení. Domácí pak odolali 109 vteřin ve třech proti pěti, ale jen deset vteřin poté, co byli Rusové v plném počtu, zamířil přesně k levé tyči Kronwall a završil hattrick.

Švédové, kteří uštědřili jako první porážku Zinetuljovi Biljaletdinovovi po nástupu na lavičku sborné v letošní sérii EHT, tak vyhráli moskevský turnaj poprvé od roku 1998.

Channel One Cup, turnaj série Euro Hockey Tour v Moskvě:

Rusko - Švédsko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Širokov (A. Radulov), 44. Žerděv (A. Radulov) - 11. S. Kronwall (Andersson, Persson), 26. S. Kronwall (Rosén, Zackrisson), 45. Axelsson (Söderberg, M. Karlsson), 50. S. Kronwall (Johansson). Rozhodčí: Minář, Šindler (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 4:8, navíc Frögren (Švéd.) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 14.000.

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Kornějev, Grebeškov, Denisov, Višnevskij, Kalinin, Bělov, J. Birjukov - Radulov, Zubov, Širokov - Pěrežogin, Těreščenko, Žerděv - Lisin, Šipačov, Tichonov - Makarov, Bodrov, Kokarev. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
Švédsko: Fasth - Bertilsson, S. Kronwall, Frögren, Ekholm, Viklund, M. Karlsson - Andersson, Persson, Bergfors - Danielsson, Söderberg, Axelsson -Zacriksson, Rosén, Johansson - Ritola, Falk, Lundh - Sjögren, Lauritzen. Trenér: Pär Marts.