Kubina zařídil výhru Toronta

Kanada - Pavel Kubina trefou v prodloužení vykřesal postupovou naději pro Toronto.

12.3.2008

Hráči Toronta slaví vítěznou branku. Druhý zprava úspěšný střelec Pavel Kubina.Foto: REUTERS/Hans Deryk

Kubina pro Toronto vykřesal jiskru naděje

Český obránce Pavel Kubina byl nejvýraznější postavou Toronta Maple Leafs v domácím zápase s Philadelphií Flyers. Utkání probíhalo jako na houpačce. Po dvou třetinách hosté vedli 2:0, pak snížil ve spolupráci s Tomášem Kaberlem švédský matador Mats Sundin, aby dal o chvíli později Daniel Briere „Letcům“ opět dvoubrankové vedení. Jak u Brierova gólu, tak u Upshallovy trefy z první třetiny asistoval Václav Prospal.

Toronto, které se přes sedmibodovou ztátu na postupovou osmičku nevzdává pomyšlení na playoff, vrhlo všechny síly do útoku. V 54. minutě zařídila snížení spolupráce českých beků ve službách Toronta. Po nahrávce Tomáše Kaberleho dal svůj první gól v zápase Pavel Kubina. A když tři minuty před koncem vyrovnal Williams, prodlužovalo se.

Chvíle Pavla Kubiny přišla v páté minutě prodloužení. Po objetí branky dopravil puk bekhendem do sítě brankáře hostů Martina Birona. Pomohla mu k tomu nešťastná teč Randyho Jonese. I díky tomu byl Kubina vyhlášen třetí hvězdou utkání. O vůli Toronta k vítězství svědčí i statistika střel na branku. Domácí přestříleli Philadelphii v poměru 55:25.

Michálek strhl vítězství na stranu San Jose

Milan Michálek vstřelil v čtyřicáté první minutě vítězný gól San Jose Sharks na ledě Nashvillu. Pro „Žraloky“ to znamenalo rekordní desátý triumf v řadě. Zároveň se San Jose touto výhrou vyhouplo do čela Pacifické divize. Michálek byl – podobně jako Pavel Kubina – vyhlášen třetí hvězdou utkání. Nashvillu nic nepomohla ani Arnottova branka z 46. minuty, u níž asistoval Martin Erat.

Jeden bod za přihrávku si v zápase Edmontonu se St. Louis připsal i Aleš Hemský z týmu „Olejářů“. Jemu to ovšem na vítězství stačilo. Edmonton vyhrál doma po prodloužení 4:3.

Po bodu za asistenci jsou po úterních zápasech bohatší i bodová konta Radka Martínka, který ale nezabránil osmigólové smršti do sítě New Yorku Islanders na ledě Tampy, a Jiřího Hudlera, který přihrával Pavlu Dacjukovi na druhou branku v mači mezi Detroitem a Chicagem, který skončil 3:1.

Jediný Vrbata proměnil ve Phoenixu nájezd

Až k samostatným nájezdům dospěl zápas ve Phoenixu mezi domácími „Kojoty“ a Anaheimem. Jediným úspěšným exekutorem byl český útočník Radim Vrbata. Střelec sedmadvaceti branek nedal Jeanu-Sebastienovi Giguerovi v brance Anaheimu šanci, a když Chris Pronger, který jel po něm, minul Bryzgalovovu klec, bylo rozhodnuto. Phoenix zvítězil 3:2.

Na ledě Atlanty se představilo – opět bez Petera Forsberga – Colorado Avelanche. Díky absenci švédské hvězdy dostal poprvé od 18. února možnost naskočit Jaroslav Hlinka. Svou příležitost dokázal využít. Na začátku druhé třetiny se spolu s bekem Scottem Hannanem podílel na gólu Milana Hejduka. Pro Hejduka to byla dvaadvacátá trefa v sezóně.

Celkem „Laviny“ zvítězili 5:2. Díky tomu se bodově dotáhli na Calgary Flames, které vede Severozápadní divizi.

VÝSLEDKY:

Nashville – San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Arnott (as. Weber, Erat) – 36. Pavelski, 41. M. Michálek, střely na branku 27:42

Ottawa – Boston 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 26., 32. a 60. Heatley, 38. Spezza – 58. Wideman, střely na branku 25:29

Toronto – Philadelphia 4:3 PP (0:1, 0:1, 3:1 – 1:0)
Branky: 45. Sundin (as. T. Kaberle), 54. a 5. v prodl. Kubina (na první as. T. Kaberle), 57. Williams – 14. Upshall (as. Prospal), 40. Coburn, 52. Briere (as. Prospal), střely na branku 55:25

Detroit – Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Maltby, 36. Dacjuk (as. Hudler), 60. Franzen – 11. Bourque, střely na branku 47:20

Montreal – New Jersey 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Smolinski, 19. Koivu, 35. Lapierre, 58. Ryder, střely na branku 33:38

Atlanta – Colorado 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 10. Armstrong, 44. Christensen – 5. a 38. Brunette, 8. Sakic, 21. Hejduk (as. Hannan, Hlinka), 30. Jones, střely na branku 24:29

Tampa Bay – New York Islanders 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
Branky: 7. a 59. Ouellet, 13., 45 a 58. Lecavalier, 30. Halpern, 35. Tarnasky, 59. Ward – 18. Guerin (as. Witt, Martínek), 25. Fedotěnko, 51. Walter, 60. Comrie, střely na branku 44:24

Edmonton – St. Louis 4:3 PP (3:1, 0:2, 0:0 – 1:0)
Branky: 3. Stortini, 8. Stoll, 9. Gagner (as. Hemský), 5. v prodl. Cogliano – 18. McDonald, 21. Stempniak, 32. Boyes, střely na branku 24:31

Phoenix – Anaheim 3:2 SN (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky: 37. Doan, 52. Yandle, rozh. nájezd Vrbata – 19. Marchant, 28. Getzlaf, střely na branku 39:37

Autor: Vojtěch Žižka

12.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Rath opět zamíří do soudní síně, tentokrát žaluje státního zástupce

Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath znovu míří do soudní síně, tentokrát v roli žalujícího. Jeho žalobu na státního zástupce Petra Jiráta, který dozoruje Rathovu korupční kauzu, začne soud veřejně projednávat v únoru. Redakce to zjistila z justiční databáze Infosoud. Rathovi vadí některé výroky, které o něm Jirát řekl v rozhovoru pro média.

Britové poslali do vězení trio, jež ženy z ČR nutilo k prostituci

Bristol - Soud v britském Bristolu dnes uložil tresty vězení ve výši 7,5 až 9,5 roku trojici osob, které lákaly z České republiky ženy do Spojeného království, kde je nutily k prostituci. Britská média státní příslušnost odsouzených neupřesňují, z prohlášení místní policie ale vyplývá, že jeden z trojice byl zadržen v Česku, kde čeká na vydání do Británie. Soud mu tedy trest uložil v nepřítomnosti.