Kubina zařídil výhru Toronta

Kanada - Pavel Kubina trefou v prodloužení vykřesal postupovou naději pro Toronto.

12.3.2008

Hráči Toronta slaví vítěznou branku. Druhý zprava úspěšný střelec Pavel Kubina.Foto: REUTERS/Hans Deryk

Kubina pro Toronto vykřesal jiskru naděje

Český obránce Pavel Kubina byl nejvýraznější postavou Toronta Maple Leafs v domácím zápase s Philadelphií Flyers. Utkání probíhalo jako na houpačce. Po dvou třetinách hosté vedli 2:0, pak snížil ve spolupráci s Tomášem Kaberlem švédský matador Mats Sundin, aby dal o chvíli později Daniel Briere „Letcům“ opět dvoubrankové vedení. Jak u Brierova gólu, tak u Upshallovy trefy z první třetiny asistoval Václav Prospal.

Toronto, které se přes sedmibodovou ztátu na postupovou osmičku nevzdává pomyšlení na playoff, vrhlo všechny síly do útoku. V 54. minutě zařídila snížení spolupráce českých beků ve službách Toronta. Po nahrávce Tomáše Kaberleho dal svůj první gól v zápase Pavel Kubina. A když tři minuty před koncem vyrovnal Williams, prodlužovalo se.

Chvíle Pavla Kubiny přišla v páté minutě prodloužení. Po objetí branky dopravil puk bekhendem do sítě brankáře hostů Martina Birona. Pomohla mu k tomu nešťastná teč Randyho Jonese. I díky tomu byl Kubina vyhlášen třetí hvězdou utkání. O vůli Toronta k vítězství svědčí i statistika střel na branku. Domácí přestříleli Philadelphii v poměru 55:25.

Michálek strhl vítězství na stranu San Jose

Milan Michálek vstřelil v čtyřicáté první minutě vítězný gól San Jose Sharks na ledě Nashvillu. Pro „Žraloky“ to znamenalo rekordní desátý triumf v řadě. Zároveň se San Jose touto výhrou vyhouplo do čela Pacifické divize. Michálek byl – podobně jako Pavel Kubina – vyhlášen třetí hvězdou utkání. Nashvillu nic nepomohla ani Arnottova branka z 46. minuty, u níž asistoval Martin Erat.

Jeden bod za přihrávku si v zápase Edmontonu se St. Louis připsal i Aleš Hemský z týmu „Olejářů“. Jemu to ovšem na vítězství stačilo. Edmonton vyhrál doma po prodloužení 4:3.

Po bodu za asistenci jsou po úterních zápasech bohatší i bodová konta Radka Martínka, který ale nezabránil osmigólové smršti do sítě New Yorku Islanders na ledě Tampy, a Jiřího Hudlera, který přihrával Pavlu Dacjukovi na druhou branku v mači mezi Detroitem a Chicagem, který skončil 3:1.

Jediný Vrbata proměnil ve Phoenixu nájezd

Až k samostatným nájezdům dospěl zápas ve Phoenixu mezi domácími „Kojoty“ a Anaheimem. Jediným úspěšným exekutorem byl český útočník Radim Vrbata. Střelec sedmadvaceti branek nedal Jeanu-Sebastienovi Giguerovi v brance Anaheimu šanci, a když Chris Pronger, který jel po něm, minul Bryzgalovovu klec, bylo rozhodnuto. Phoenix zvítězil 3:2.

Na ledě Atlanty se představilo – opět bez Petera Forsberga – Colorado Avelanche. Díky absenci švédské hvězdy dostal poprvé od 18. února možnost naskočit Jaroslav Hlinka. Svou příležitost dokázal využít. Na začátku druhé třetiny se spolu s bekem Scottem Hannanem podílel na gólu Milana Hejduka. Pro Hejduka to byla dvaadvacátá trefa v sezóně.

Celkem „Laviny“ zvítězili 5:2. Díky tomu se bodově dotáhli na Calgary Flames, které vede Severozápadní divizi.

VÝSLEDKY:

Nashville – San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Arnott (as. Weber, Erat) – 36. Pavelski, 41. M. Michálek, střely na branku 27:42

Ottawa – Boston 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 26., 32. a 60. Heatley, 38. Spezza – 58. Wideman, střely na branku 25:29

Toronto – Philadelphia 4:3 PP (0:1, 0:1, 3:1 – 1:0)
Branky: 45. Sundin (as. T. Kaberle), 54. a 5. v prodl. Kubina (na první as. T. Kaberle), 57. Williams – 14. Upshall (as. Prospal), 40. Coburn, 52. Briere (as. Prospal), střely na branku 55:25

Detroit – Chicago 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Maltby, 36. Dacjuk (as. Hudler), 60. Franzen – 11. Bourque, střely na branku 47:20

Montreal – New Jersey 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Smolinski, 19. Koivu, 35. Lapierre, 58. Ryder, střely na branku 33:38

Atlanta – Colorado 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 10. Armstrong, 44. Christensen – 5. a 38. Brunette, 8. Sakic, 21. Hejduk (as. Hannan, Hlinka), 30. Jones, střely na branku 24:29

Tampa Bay – New York Islanders 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
Branky: 7. a 59. Ouellet, 13., 45 a 58. Lecavalier, 30. Halpern, 35. Tarnasky, 59. Ward – 18. Guerin (as. Witt, Martínek), 25. Fedotěnko, 51. Walter, 60. Comrie, střely na branku 44:24

Edmonton – St. Louis 4:3 PP (3:1, 0:2, 0:0 – 1:0)
Branky: 3. Stortini, 8. Stoll, 9. Gagner (as. Hemský), 5. v prodl. Cogliano – 18. McDonald, 21. Stempniak, 32. Boyes, střely na branku 24:31

Phoenix – Anaheim 3:2 SN (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky: 37. Doan, 52. Yandle, rozh. nájezd Vrbata – 19. Marchant, 28. Getzlaf, střely na branku 39:37

Autor: Vojtěch Žižka

12.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Z Brna do Prahy nově jezdí více spojů. Dopravce FlixBus přidal nové autobusy (do zelena). Chce porazit dominantní RegioJet (žluté).
6

Souboj žluté a zelené. Cestující z Brna do Prahy svezou další autobusy

Lázně Bohdaneč. Fontána na Masarykově náměstí.
8

Lázně hlásí plno. Po letech škrtů se pustily i do oprav

Nepřekračujte červenou linii, varuje Jižní Korea severního souseda

Pokud Severní Korea vypustí mezikontinentální raketu s jadernou hlavicí, překročí "červenou hranici", prohlásil ve čtvrtek jihokorejský prezident Mun Če-in. Spojené státy jsou připraveny zasáhnout, ale slíbily, že jakoukoli vojenskou akci si dají schválit jihokorejskou vládou.

Pohledem Stanislava Šulce: Slyšet HDP růst

Výkon ekonomiky je stále obdivuhodnější. Tedy alespoň to tak vypadá u stolů makroekonomů, kteří sledují výlučně růst hrubého domácího produktu. Růst HDP o 4,5 procenta by nám mohli ostatní snad i závidět. Proti tomu však stojí rostoucí počet nespokojených lidí, kterým je růst HDP lhostejný, protože jej jednoduše neprožívají. Kvalita jejich životů stagnuje stejně jako platy, mírný růst vyváží stále sílící zdražování, které se zdaleka neomezuje jen na máslo.

RECENZE: Retro pro tátu. Strniště pro Jana Svěráka

Laskavé retro z těžké doby. Natočené podle klíče Obecné školy. To je v kostce nový film Jana Svěráka Po strništi bos, který režisér natočil spíš kvůli otci nežli kvůli sobě.