Květoň vyzrál na Cháberu, přesto gól nepomohl

Č. Budějovice - "Chábič chytá dobře. Prostě jsem vystřelil nahoru a trefil mu to nad rameno," říká Lukáš Květoň.

12.8.2009 1

Českobudějovický Lukáš Květoň v této pozici proti Mensatorovi neuspěl.Foto: DENÍK

Vyrovnávacím gólem na 1:1 a bojovným výkonem se prezentoval proti Spartě hokejový útočník Mountfield Lukáš Květoň.

Se Spartou jste nakonec prohráli až v prodloužení.

Myslím, že to z naší strany nebyl špatný zápas. Horší to bylo pouze ve druhé třetině, kdy jsme přestali hrát soupeři do těla. Byli jsme dost vylučováni. Toho se musíme vyvarovat.

K postupu do semifinále Tipsport Cupu jste nutně potřebovali vyhrát. Vnímali jste tento fakt?

Určitě jsme chtěli vyhrát. Bohužel jsme ale dostali v prodloužení rychlý gól.

V závěru zápasu jste hráli čtyři minuty přesilovku a mohli rozhodnout. Početní výhoda vám ale vůbec nevyšla. Proč?

Vůbec jsme se neudrželi v pásmu a pořád jsme honili puk po mantinelech. To bylo opravdu hodně špatné.

Zaregistrovali jste, že Sparta nechala doma několik zkušených hráčů?

To udělala i v sobotu Plzeň. V tomto období se vždycky točí více hráčů. U nás teď také seděl Ivan Huml. Nijak víc jsme se tím nezabývali.

Při gólu jste trefil přesně horní růžek. Pomohla vám dobrá znalost brankáře Chábery?

To ne. Chábič chytá dobře. Prostě jsem vystřelil nahoru a trefil mu to nad rameno. Nehledal bych v tom nějakou jeho slabinu.

Zahrál jste si asi celkem dost.

Po zranění Tibora Melichárka jsem chodil ve druhé třetině na led ve dvou pětkách, takže toho bylo dost.

Co jste říkal na letní období další mimořádné návštěvě více než dvou tisíc diváků?

Je to paráda. Lidí bylo hodně už na Chomutov a děkujeme jim za podporu.

Autor: Pavel Kortus

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.