Lev Praha vstoupil do KHL vítězně, zdolal Dinamo Riga 2:1

Praha - Hokejisté Lva Praha se radují z vítězné premiéry v Kontinentální lize. V pražské Tipsport Aréně porazili Dinamo Riga 2:1, když dokázali díky brankám slovenských útočníků Luboše Bartečka a Tomáše Surového otočit nepříznivý vývoj utkání. Další zápas čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v sobotu od 17:00 se Spartakem Moskva, jehož dres hájí obránce Jakub Nakládal.

6.9.2012

Útočník Lva Tomáš Rachůnek svádí souboj s Gints Meijou z Dinamo Riga.Foto: ČTK

Po opatrném začátku měl možnost otevřít skóre v šesté minutě Džerinš, jehož fauloval při úniku Němec, ale při trestném střílení Lotyš proti brankáři Pöpperlemu neuspěl. Lev pak nevyužil přesilovou hru a následně ohrozil brankáře Jučerse Rachůnek.

V 17. minutě se radovalo z vedení naopak Dinamo. Indrašisův pokus už dorazil za bývalého sparťanského gólmana Karsums. V závěru úvodního dějství byl blízko vyrovnání kapitán Novotný, ale jeho pokus zastavil branková konstrukce.

Ve druhé třetině zvedla diváky ze sedadel potyčka před brankou Lva, v níž byl hlavně aktivní za Pražany kanadský bek Oystrick a Skvorcovs. Smazat ztrátu se pak snažil Klepiš a na druhé straně zahrozil při Hunkesově trestu Indrašis. V 37. minutě se dočkal historicky první trefy v soutěži Lev. Klepiš nahodil puk na lotyšskou branku, ten se odrazil k Bartečkovi, který z mezikruží vyrovnal.

Pražský klub v závěrečné třetině ještě přidal na aktivitě a chtěl rozhodnout. Novotný ještě svou šanci po Christensenově přihrávce nevyužil, když jeho únik pokryl Jučers. Vzápětí v 51. minutě se ale už prosadil z levé strany Surový a podařenou střelou otočil výsledek.

Slovanu úvod nevyšel

Hokejistům Slovanu Bratislava pod vedením českého trenérem Rostislava Čady nevyšla premiéra v Kontinentální lize. Vítěz uplynulého ročníku nejvyšší slovenské soutěže v souboji nováčků KHL podlehl na svém ledě před vyprodaným hledištěm ukrajinskému Donbassu Doněck 2:4, který třemi góly v řadě dokázal vývoj utkání otočit.

Navzdory prohře nebyl Čada z výkonu hráčů zklamán. "Mě nezklamalo nic. Já jsem byl spokojen s prvními dvěma třetinami, kdy se hráči nelekli tlaku prvního utkání doma a hráli aktivně. Byla to taková daň zkušenosti v KHL, že těch málo chyb, které jsem udělali, soupeř využil," řekl novinářům.

Slovenskému týmu vyšel úvod, už ve druhé minutě s přispěním soupeřova brankáře vstřelil gól útočník Milan Kytnár. Domácí pak nevyužili přesilovku. Naopak v 17. minutě krátce po skončení početní výhody ukrajinského celku inkasovali po střele českého obránce Karla Pilaře, kterou ještě tečoval jeho spoluhráč Jevgenij Beluchin.

Ve druhé třetině se hra zrychlila a ze šancí na obou stranách vytěžil bratislavský klub k radosti zaplněné haly s kapacitou přes 10.000 fanoušků vedoucí gól. Donbassu se ale v poslední minutě této části hry podařilo vyrovnat v přesilovce.

Tragická koncovka

V poslední třetině se ukrajinský klub pod vedením bývalého kouče slovenské reprezentace Júliuse Šuplera dostal poprvé v zápase do vedení. A vítězství mu necelých pět minut před koncem utkání pojistil střelou pod horní tyč Fredrik Pettersson po přihrávce dalšího Čecha v dresu Donbassu útočníka Lukáše Kašpara.

Bratislavský klub prohrál navzdory tomu, že soupeře přestřílel. "My jsme v koncovce dlouhodobě neagresivní a tento problém pokračuje. Malé výsledky tady jsou, ale my potřebujeme větší výsledek k tomu, abychom porazili týmy, které nás v KHL čekají," řekl Čada, pro něhož nebylo dnešní utkání premiérou v KHL. Loni podepsal tříletou smlouvu s Avangardem Omsk, vedení klubu ho však v prosinci odvolalo.

V dresu Slovanu nastoupil také český útočník Michal Vondrka. Naopak slovenský reprezentant Miroslav Šatan, jenž s klubem podepsal smlouvu teprve ve středu, proti Donbassu ještě nehrál.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Atlant Mytišči 3:2 v prodl. (za domácí Petružálek 0+2), Novokuzněck - Nižnij Novgorod 3:2 v prodl., Novosibirsk - Jaroslavl 2:5, Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:0, Ufa - Viťaz Čechov 2:3 po sam. nájezdech, Kazaň - Čerepovec 5:2, Nižněkamsk - Dinamo Minsk 3:0 (za domácí Koukal 1+0), Petrohrad - Omsk 1:2, Dynamo Moskva - Barys Astana 5:1, Slovan Bratislava - Doněck 2:4 (za hosty Pilař, Kašpar oba 0+1), Lev Praha - Dinamo Riga 2:1.

6.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Aston Martin postaví 25 nových exemplářů modelu DB4 GT. Cena je astronomická

Britská automobilka Aston Martin se vrátí k výrobě vozu, jehož život byl původně vymezen lety 1959 až 1963. Příští rok totiž obnoví produkci slavného modelu DB4 GT, v plánu je stavba 25 kusů.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.