Liberec nedal šanci Litvínovu, upevnil si první místo

Liberec - Hokejisté Liberce v předehrávce 24. kola extraligy porazili Litvínov 4:1 a před Spartou vedou o pět bodů.

24.11.2011
6 fotografií

Petr Nedvěd z Liberce (uprostřed) se snaží překonat gólmana Litvínova Petra Fraňka.Foto: Jaroslav Appeltauer

Hokejisté Liberce splnili v předehrávce 24. kola extraligy roli favoritů a porazili Litvínov 4:1. Bílí Tygři tak vyhráli sedmý zápas za sebou a upevnili si postavení v čele soutěže. Zápas byl i soubojem dvou nejproduktivnějších hráčů extraligy Petra Nedvěda a Františka Lukeše: více se dařilo domácímu kapitánovi, který si připsal jednu asistenci.

Liberec - Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Skóre severočeského souboje mohl otevřít již v první minutě Kudrna, litvínovský brankář Franěk ale jeho šanci zlikvidoval. V 6. minutě ale již hosté kapitulovali, když se pohotovou dorážkou prosadil Špaček. Bílí Tygři byli mnohem aktivnější a Franěk měl mnohem více práce než jeho protějšek Pinc. I díky jeho patnácti zákrokům Verva prohrála první třetinu jen 0:1.

Do druhé části vstoupili hosté mnohem aktivněji a už ve 22. minutě mohl po přečíslení dva na jednoho vyrovnat Lukeš. Podařilo se to ale až o pár vteřin později Hanzlovi, který v ponechané výhodě dokončil samostatnou akci faulovaného kapitána Ručinského.

Poté ale litvínovští hráči doplatili na vyloučení. Při Černoškově trestu se ještě proti Bartovičovi vyznamenal Franěk, ale v 26. minutě už domácí opět vedli. O druhý gól se postaral nahozením od modré čáry obránce Trončinský. V polovině zápasu vedl Liberec již 3:1, když se prosadil Bortňák.

Litvínov ale nekapituloval a pokračoval ve zlepšeném výkonu. Snížit mohl Lukeš, ale ani další šanci neproměnil. Při Bartovičově trestu byli blízko druhé branky Frolík a Ručinský, Pinc však chytal proti svému mateřskému klubu spolehlivě.

Hned na začátku třetí třetiny mohl po zaváhání liberecké obrany snížit Kubinčák, Pince ale nepřekonal ani on. Podobně si na druhé straně v koncovce počínal Nedvěd, který také na Fraňka nevyzrál. Liberečtí se s ubíhajícím časem soustředili zejména na pozornou obranu. Jedinečnou šanci pojistit si výhru měli domácí v 98 sekund dlouhé přesilovce pět na tři, další gól ale vstřelit nedokázali.

Mrzet je to ale nemuselo. Při soupeřově power play přidal čtvrtou branku Bartovič a o druhé výhře Liberce v sezoně nad Litvínovem, který zároveň prohrál venku počtvrté za sebou, nebylo pochyb.(ČTK)

Branky a nahrávky: 6. Špaček (Bárta), 26. Trončinský, 31. Bortňák (L. Krejčík), 59. Bartovič (Výtisk, P. Nedvěd) - 22. Hanzl (Ručinský). Rozhodčí: Hodek, Trombík - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 4453.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Holub, Pavlů, Derner, Ulrych, Štich - Kudrna, Nedvěd, Bartovič - L. Krejčík, Vak, Vantuch - Bárta, Bortňák, Špaček - Jonák, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.
Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Pojkar, Kousalík, Černošek, Havelka, Skuhrovec, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

24.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
Angela Merkelová
5 7

První letošní úspěch Merkelové ve volbách. CDU jasně uspěla v Sársku

Masarykův onkologický ústav. Ilustrační foto.
14

Odpadky vedle onkologie? Absurdní, tvrdí ředitel ústavu

Nejlepší poločas v historii ČR! Fotbalisté zničili San Marino šesti góly

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Povinné vítězství vyšperkované šesti góly. Čeští fotbalisté pod vedením trenéra Karla Jarolíma potvrdili roli favorita a na půdě San Marina zvítězili vysoko 6:0. V pátém duelu kvalifikace mistrovství světa si tak připsali druhou výhru. V Serravalle dokonce odehráli nejlepší půli v historii, fotbalovému trpaslíkovi vystřelili do pauzy pět branek.

Muž zemřel přímo na zastávce. Nezachránili ho řidič, kolemjdoucí ani lékaři

Plzeňští policisté vyjížděli krátce před nedělní půl desátou dopolední do Dopravní ulice na Nové Hospodě. Na zastávce MHD tam ležel 70letý muž bez známek života.

Vojenský konvoj dnes opustil ČR. Před kasárnami zasahovala policie

Konvoj americké a britské armády má za sebou přesun přes Českou republiku. Poslední, sedmá část konvoje překročila přechod do Polska v Náchodě po 15:00. Vojáci jeli přes ČR od soboty. Vojenská kolona čítající 125 vozidel a 550 lidí se přes Česko přesouvala z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Ostrava je u filmařů stále oblíbenější. Město láká domácí i zahraniční tvůrce

/FOTOGALERIE/ Nejenom architektonické skvosty Prahy nebo malebná jihočeská krajina či moravské vinice, ale také město Ostrava jako atraktivní lokalita láká domácí i zahraniční filmaře při natáčení filmů i televizních seriálů.