Liberec v ET prohrál, Budějovice zvládly přestřelku

Liberec - Hokejisté Liberce nestačili na Mannheim 1:3 a mají už jen teoretickou šanci na play off. Budějovice porazily Salcburk.

1.9.2011

Tomáše Vaka (vpravo) z Liberce stíhá Chris Lee z Mannheimu.Foto: Deník/Martin Bergman

Konfrontace s německým protivníkem vyzněla ve čtvrtek v Tipsport areně pro liberecké hokejisty nulově. Bílí Tygři prohráli v utkání Jižní divize European Trophy s Mannheimem 1:3 a jejich šance na postup do finálového turnaje je již jen v oblasti teorie.

Po úvodních nevyužitých přesilovkách na obou stranách otevřeli skóre v 15. minutě hosté z Mannheimu. Goc střelou z levého kruhu našel místo a trefil se přesně k tyči – 0:1.

V 27. minutě po Ullmannově střele z mezikruží zazvonila tyč Vošvrdovy branky. O dvě minuty později se k odraženému puku dostal jako první Mitchell, který střelou z kruhu k bližší tyči dostal Mannheim do dvoubrankového vedení.

Liberecká naděje byla vykřesána v 47. minutě. Tomáš Vak snížil povedenou střelou z mezikruží. Přímočará akce začala už u Vošvrdy, který si připsal asistenci. V 58. měl Nedvěd na holi vyrovnávací branku, jeho pokus bohužel minul tyč Galbraithovy branky jen o několik centimetrů.

V čase 58:47, kdy se mělo hrát při vzájemném vyloučení Vaka a Goce 4 na 4, odvolali liberečtí trenéři gólaman Vošvrdu a s prázdnou brankou s převahou jednoho hráče v poli se pokusili o vyrovnání. Tato snaha ale nevyšla, naopak se ve středním pásmu zmocnil puku Arendt a vteřinu před koncem přidal branku Mannheimu – 1:3.

O víkendu mohou diváci v Tipsport areně shlédnout ještě dvě atraktivní mezinárodní utkání. V sobotu od 19.00 hodin hrají Bílí Tygři se švédskou Luleou, v neděli od 17.00 s obhájcem trofeje, německým klubem Eisbären Berlín (tento zápas vysílá v přímém přenosu kanál ČT4 Sport).

Naděje na druhé místo ve skupině, znamenající postup, je už jen teoretická, nicméně existuje. Pokud by Bílí Tygři vyhráli oba víkendové zápasy v normální hrací době, tedy za tři body, a zároveň by Mannheim prohrál v neděli po 60 minutách se Slavií Praha a HV71 Jönköping by nevyhrál v normální hrací době nad finskou Kalpou, skončil by liberecký celek druhý v divizi za Pardubicemi.

Hokejová European Trophy - Jižní divize:

Bílí Tygři Liberec - Adler Mannheim 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 47. Vak (Bortňák, Vošvrda) - 15. Goc (Ullmann), 29. Mitchell, 60. Arendt. Rozhodčí: Hribik, Homola - Čížek, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 2056.

Sestava Liberce: Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Hay, Štich, Derner, Moravec, Pavlů, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Špaček, Bortňák, Vak - Bárta, Urban, Kica - Klimenta, Bulíř, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Hokejová European Trophy - Západní a Východní divize:

EC Red Bull Salcburk - HC Mountfield České Budějovice 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Regier (Aubin, Abid), 17. Trattnig (Abid, Lynch), 45. Lynch (Raffl, Heinrich), 58. Bois (Abid, Trattnig) - 2. Podlešák (Gulaš), 16. Kašpařík (Šimánek, Martynek), 24. Kašpařík (Vráblík), 46. Martynek (Mikeska, Sailer), 53. Gulaš (Langhammer), 59. Gulaš. Rozhodčí: Fussi, Potocan - Kaspar, Hollenstein (všichni Rak.). Vyloučení: 3:7, navíc Abid (Salcburk) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1524.

Sestava Č. Budějovic: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Vráblík, Kříž - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mikeska, Červený - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Marek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.