Liberec vyprovodil Vítkovice, Kladno dostalo výprask

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Šestnácté kolo hokejové extraligy přineslo kromě Karlových Varů tři body domácím týmům.

28.10.2010

Hokejisté Liberce se radují z gólu proti Vítkovicím.Foto: Deník/Petr Šimr

Na desátý pokus se dočkali. Po devíti zápasech dokázali liberečtí hokejisté neoblíbeného soupeře z Vítkovic ve čtvrteční předehrávce 16. kola extraligy na svém ledě porazit 5:2. Domácí Bílí Tygři dokázali hostům odskočit v úvodu druhé třetiny z 1:1 na 3:1, definitivně zlomili vítkovický odpor v závěrečné části hry.

HC Mountfield vyhrál nad Slavií Praha 5:1, přerušili sérii pěti zápasů bez tříbodového zisku a vrátili se do čela tabulky. Aplaudovala jim letos poprvé vyprodaná Budvar Aréna. Zítra hraje tým Františka Výborného v Mladé Boleslavi (17.30).

Poslední Kladno Berani v domácím prostředí vyprovodili osmigólovým výpraskem. Brankář Duba vychytla již druhé čisté konto za sebou, přičemž již 154 minut v řadě jej nikdo nepřekonal. V příštím kole se Zlín v neděli představí na ledě brněnské Komety.
Sparta versus Plzeň. Hokejovou bitvu tradičních rivalů včera viděla pražská Tesla Arena, v níž byl po hodně dlouhé době slyšet potlesk a spokojené skandování fanoušků.

Stadion Ivana Hlinky se mění v obávanou pevnost, které se všichni soupeři snaží vyhnout velkým obloukem.

Litvínovští hokejisté na něm ovládli už osm z letošních devíti představení. V pátek si poradili také s Kometou, která doposud strašila domácí týmy nepropustnou obranou. Na ledě Chemiků její kouzlo pominulo. Brněnský gólman Sasu Hovi po návratu do sestavy pětkrát lovil puk ze sítě, jeho tým prohrál 3:5.

Hokejisté Třince zvítězili nad trápící se Mladou Boleslaví 4:0 a dali tak zapomenout na předchozí dva duely, ve kterých vyšli bodově naprázdno. Středočechy vedl do boje nový kouč Miloš Holaň, který ale čtvrtou porážku v řadě, navíc bez vstřeleného gólu, neodvrátil.

Pardubice porazily karlovarskou Energii naposledy 12.10.2008. Od té doby získaly maximálně po bodu. Tentokrát se od počátku utkání snažily tuto nelibou bilanci zvrátit. Jenže energetici se nehodlali vzdát tak snadno, ale nakonec to hostím vyšlo a vyhráli 3:2.

České Budějovice - Slavia 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Jihočeši nastoupili po dlouhé době v téměř kompletním složení. Do sestavy se vrátili kapitán Ptáček, Květoň, Langhammer i Podlešák, mimo hru tak zůstává už pouze obránce Kotaška.

Úvod zápasu se odehrál zcela podle sešívaných not. První dvě minuty strávili hosté v obranném pásmu Mountfieldu a tlak Slavie vyústil ve vedoucí gól. Mladíček Jaškin našel zpoza branky Růžičku a trenérův syn střelou z první vymetl horní růžek Kovářovy klece.

Domácím chvíli trvalo, než se z úvodního šoku vzpamatovali. Poprvé zahrozil až v 9. min. v přesilovce Vydareným a ještě v téže početní výhodě vyrovnal po Šulcově bombě od modré Langhammer. Sice bruslí, ale videorozhodčí potvrdil, že se nejednalo o úmyslné kopnutí. V první třetině se ještě blýskl domácí gólman famózním zákrokem při velké šanci Sklenáře.

Druhé dějství začalo laxní rozehrávkou domácího Tůmy, následným faulem na Holce a čtyřminutovým trestem. Jeho spoluhráči však bránili precizně a soupeře nepustili do jediné vážnější šance. Jinak se ale šance na obou stranách rodily jen velice těžko. Především přesilovky hráli oba soupeři hodně špatně.

Až v závěru druhého dějství zaplněná hala opět bouřila. V dobré možnosti nejdříve ještě neuspěl Martynek, ale v posledních zápasech v dobré pohodě hrající Červený pohotově prostřelil Kopřivu.

Ve 38. min. pak přidal další gól bruslí Šimánek. Tentokrát tam byl pohyb nohou trošku aktivnější než v případě Langhammera, ale sudí u videa gól opět posvětil.

A byl to znovu vyhlášený technik Šimánek, jenž už po pětadvaceti vteřinách závěrečného dějství přetavil Mikeskovu přesnou přihrávku ve čtvrtý gól a bylo prakticky rozhodnuto.

Krásným pátým gólem ještě vyšpěrkoval výsledek Martynek a vyhnal Kopřivu na střídačku. Závěr zápasu už se nesl v duchu oslav a mohutné mexické vlny.

Branky a nahrávky:
10. Langhammer (M. Tůma, Gulaš), 36. Červený (Mertl, Podlešák), 38. Šimánek (Mikeska, Pletka), 41. Šimánek (Mikeska, Pletka), 46. Martynek (Kašpařík, R. Pšurný) - 2. V. Růžička (Jaškin).Rozhodčí: Hribik, Lacina - Kajínek, Podrazil.Vyloučení: 8:6, navíc Kopřiva (Slavia) 10 min.
Využití: 1:0.Diváci: 6421 (vyprodáno).

Č. Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, M. Tůma, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, R. Pšurný - Mertl, Červený, Podlešák. Trenéři: Výborný a Kupka.
Slavia: Kopřiva (46. Furch) - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Kolařík, Vašíček - Krenželok, Štefanka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Sklenář - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Micka, Branda, Doležal - od 41. navíc Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Zlín - Kladno 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Již na začátku 5. minuty Sýkora šikovně tečoval Hamrlíkovu střelu a získal klid na zlínskou stranu. O chvíli později Köhler podruhé rozvlnil síť za zády brankáře Faltera, ovšem sudí jej pro posunutí brány neuznali. V následné přesilové hře ale domácí křídelník vybídl Hamrlíka ke skórování – 2:0.

Zlomit odpor Středočechů se PSG podařilo na začátku 11. minuty, kdy Balaštík proměnil trestné střílení a přinutil soupeře ke změně gólmanů. Ani náhradník Cikánek ale dlouho čisté konto neudržel, když v další přesilové hře se poprvé ve zlínském dresu prosadil obránce Gróf – 4:0! Berani jasně určují směr zápasu, přičemž Kladnu povolili pouze čtyři nevýrazné pokusy směrem na Dubovu bránu.

S chutí hrající Zlín hned v úvodu druhé části proměnil svou třetí přesilovku ve třetí gól, když Rachůnek u tyče překvapil Cikánka. Stejný hráč se postaral i o šestou trefu na začátku 34. minuty.

Konečnou podobu vysokému vítězství Beranů dal ve 43. minutě Sivák a díky čtvrté využité přesilovce v závěru podruhé skórující Sýkora.

5. T. Sýkora (Galvas, Hamrlík), 9. Hamrlík (Köhler, Leška), 11. Balaštík z trestného střílení, 17. Grof (I. Rachůnek, Důras), 23. I. Rachůnek (Důras), 35. I. Rachůnek, 43. Sivák (Kubiš), 57. T. Sýkora (Grof, I. Rachůnek).Rozhodčí: Müllner (SR), Šindler - Jelínek, Pešek.Vyloučení: 7:5.Využití: 4:0.Diváci: 4601.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Kladno: Falter (11. Cikánek) - Zeman, Drtina, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach, Piskáček - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - M. Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

Litvínov - Brno 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Modrobílí byli na severu Čech o krok pozadu od samého začátku. Už po sedmadvaceti vteřinách nabil hrdina utkání Viktor Hübl Černému a ten propálil Hoviho.

Brněnský obránce Stehlík sice povedenou ranou srovnal, jenže Kometa brzy opět dotahovala. A dokonce dvoubrankový litvínovský náskok. Ve 27. minutě využil přesilovku Jánský, o pět minut později zvyšoval Lukeš.

Jeřábkova parta opět prokázala velkou bojovnost, nic nezabalila a bitvu zdramatizovala. Už po sedmatřiceti vteřinách díky důrazu před litvínovskou brankou snížil Huml a krátce před druhou pauzou aktivní Erat srovnal.

Jenže Kometu kromě obranné hry trápila také vlastní nedisciplinovanost. Kromě vysokého trestu Pospíšila jenž za bitku se Skuhrovcem zamířil i s druhým aktérem do kabiny, Brňané devětkrát zahřívali trestnou lavici. A ve 52. minutě je Hübl potrestal rozhodující brankou. Severočeskému kanonýrovi se na Kometu tradičně daří, při loňském utkání ji popravil třemi brankami, včera přidal tři kanadské body.

Jeřábkovi svěřenci se v závěru díky přesilovce a power play nadechovali k vyrovnání, jejich snažení však rychle utnul Lukeš a definitivně rozhodl.

Brňané se musejí rychle vzpamatovat z porážky, už v neděli přivítají zlínské Berany, kteří si pochutnali na Kladně. Jeho tým rozmetali 8:0.

1. Černý (V. Hübl), 27. Jánský (Černošek), 32. Lukeš (V. Hübl), 52. V. Hübl (Jánský), 60. Lukeš - 5. Stehlík (Brabenec, Hubáček), 32. Huml (Veselý), 39. Erat. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Skuhrovec - Pospíšil oba 5 min. a do konce utkání.
Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5154.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Švarný, Kousalík, Skuhrovec - Lukeš, V. Hübl, Černý - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Trávníček, Kracík, Jánský - Majdan, Gerhát, Rindoš - Bojer. Trenéři: Reichel a Kučera.
Brno: Hovi - Protivný, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Malec, Mojžíš, Ostrčil - Balej, R. Hruška, Kvapil - Erat, Brabenec, Hubáček - Jakub Svoboda, Huml, Veselý - Jaroslav Svoboda, Pospíšil, R. Dlouhý. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Sparta - Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Domácí, kteří až do včerejšího souboje okupovali předposlední příčku extraligové tabulky, se totiž na Martina Straku a spol. vytáhli a zvítězili s přehledem 3:0.

Tématem večera pochopitelně bylo, jak na trápící se Spartu za-působí infuze čerstvé krve v podobě nového trenérského dua Miloš Hořava a Radim Rulík.

V úvodu zápasu bylo na domácích vidět, že v téhle sezoně není pohoda na jejich hokejkách právě doma.

Jenže ani obávaná útočná vozba z Plzně o sobě nedávala příliš vědět, takže začátek utkání nabídl divákům jen nesmělé oťukávání a nepřesnosti na obou stranách.

Na neschopnost svých kolegů, kteří mají střílení branek v popisu práce, se nakonec nevydržel dívat sparťanský obránce Brian Salcido.

Kanadský bek se v deváté minutě vydal na výzvědy do obranné třetiny hostů. Ti před ním tak dlouho ustupovali, až zkusil štěstí a jeho nepříliš tvrdá

střela zápěstím zaskočila gólmana Marka Mazance.

Druhá třetina se nesla ve znamení sílícího tlaku domácích, z nichž postupně opadávala svazující nervozita.

Hnáni potleskem fanoušků, kteří na ně poslední dobou spíš pískali, připravovali Mazancovi jednu horkou chvilku za druhou, až těsně před druhou sirénou udeřilo.

Plzeň zdárně přečkala dvě přesilovky domácích, pak ale neuhlídala sparťanského bijce Karla Hromase a ten se střelou z prostoru mezi kruhy nemýlil.

Ve třetí třetině sice útočné klenoty Plzně Straka s Vlasákem zavelely do útoku, ale důrazná obrana domácích je do velkých šancí nepouštěla a zbytek pochytal Tomáš Pöpperle, který ještě na jaře působil právě v dresu Indiánů.

Sparťanský gólman se navíc blýskl druhým čistým kontem v řadě.

Asi definitivní přítrž nadějím Západočechů udělal znovu agilní Hromas, který se v 49. minutě nejrychleji orientoval ve skrumáži před Mazancem.

Závěr zápasu už žádnou dramatizaci nenabídl. Domácí předvá-děli po předlouhých týdnech konečně hru, jakou od nich fanoušci čekali, naproti tomu Plzeň nedokázala najít recept na spolehlivou defenzívu Holešovických.

Hořava s Rulíkem tak mohou být s úspěšnou premiérou na stří-dačce pražského klubu spokojeni.

Naopak v Plzni mají ještě o čem přemýšlet, tým včera jako loň-ský vítěz základní části rozhodně nepůsobil.

9. Salcido, 39. Hromas (Pacovský, Jan Hanzlík), 49. Hromas (Pacovský). Rozhodčí: Minář, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 6340.

Sparta: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Kůrka, D. Výborný, Ton - Bartánus, Broš, Smoleňák - Pacovský, Koreis, Kafka - D. Tůma, Karpov, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Dvořák, Straka, Vlasák - P. Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Lev - od 35. navíc Tvrdík. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Karlovy Vary - Pardubice 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Již v první minutě utkání své štěstí vyzkoušel Kumstát střelou z otočky, ale trefil pouze tyč. Ve třetí minutě mohli i Pardubičtí ukázat své přednosti. V přesilové hře střílel od modré Mezei, ale i přes to, že měl karlovarský brankář zakrytý výhled, střelu bez problémů zlikvidoval. Stav 0:0 svítil na kostce pouze do deváté minuty.

V tu dobu si vybojoval kotouč Hruška a poslal Rastislavu Dejovi bezvadnou přihrávku do prostoru mezi kruhy, odkud jemnou dorážkou poslal slovenský útočník své mužstvo do vedení.

Inkasovaná branka hosty nakopla ještě k většímu úsilí o vstřelení své první branky. Snaha se jim vyplatila po pěti minutách. Daniel Rákos si s kotoučem objel bránu, z otočky vystřelil do pravého horního rohu branky a vyplatilo se mu to. Po vstřelení vyrovnávací branky však na ledě propukla vlna nesouhlasu, domácí hráči totiž tvrdili, že byla nadzvednutá brána. Hlavní rozhodčí se tudíž šel poradit se svým kolegou u videa, který na brance neshledal nic v souladu s pravidly.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji opět hosté. S vidinou vysněné výhry se snažili tak dlouho, až ve dvacáté páté minutě otočili skóre ve svůj prospěch. Rastislav Špirko ujel a tísněn jediným karlovarským obráncem z úhlu vystřelil bekhendem.

Domácí se s nelichotivým stavem snažili něco udělat, ale veškeré jejich úsilí ztroskotalo na skvěle chytajícím Svobodovi. Možná to bude i vinou nových rozměrů kluziště, které sice mělo domácím pomoci, ale podle dnešního zápasu jim spíše uškodilo.

Pardubičtí ovšem nehodlali skončit. Nabuzeni poslední vysokou výhrou v Třinci se snažili deklasovat i karlovarské hokejisty. Ty se ovšem drželi zuby nehty. Nakonec však i oni povolili. Tři minuty před koncem druhé třetiny Radovan Somík dorážel Špirkovo nahození a z úhlu bekhendem vykryl volný prostor v bráně a zvedl stav utkání na 1:3.

Energetici však nehodlali zápas dát zadarmo. V padesáté druhé minutě dokázala Energie, že je právoplatně nejlepším mužstvem v přesilových hrách. David Nosek vystřelil od modré a snížil na kontaktní branku.

Po vstřeleném gólu se vžila energetikům znovu krev do žil. Svoboda se bráně jen tak tak stačil přesouvat z místa na místo. Největší šanci měli domácí v padesáté čtvrté minutě, kdy za vražení na hrazení odešel na trestnou lavici Nakládal a poslal tím své mužstvo na čtyřicet sekund do tří.

Jenže pardubičtí hráči zvládli oslabení s bravurou. Energetici si sice dokázali vytvořit vražedný tlak, ale na skvělého Svobodu prostě další recept nenašli, a tak po dvou letech opět slaví Pardubice výhru nad Karlovými Vary.

9. Dej (D. Hruška), 52. Nosek (Skuhravý) - 15. Rákos (Radil), 25. Špirko (Somík, Jillson), 37. Somík (Špirko, Pineault).
Rozhodčí: Hradil, Polák - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 4405.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Radil, Rákos, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba.

Třinec - Mladá Boleslav 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Mladoboleslavští prodloužili čekání na trefu ze hry na hrozivých 270 minut. Dvakrát se prosadil Radek Bonk, dvě asistence přidal Václav Varaďa.

Gólman Peter Hamerlík vychytal první nulu v sezoně. „O trenérech to není, ale o nás. Pokud budeme prohrávat 0:1, 0:2 nebo 0:3, tak může stát na lavičce kdokoliv,“ krčil rameny s deseti body nejproduktivnější hráč Mladé Boleslavi Tomáš Divíšek.

Oceláři, kteří chtěli odčinit poslední debakl 2:9 z Pardubic, začali na domácím ledě aktivně. Mladou Boleslav přestříleli v úvodní třetině 12:3, ale do vedení šli až pětašedesát vteřin před první přestávkou.

Orsava zavezl puk do útočného pásma, našel zpětnou přihrávkou z druhé vlny najíždějícího Růžičku, na jehož střelu byl Schwarz krátký.

Místo aby se pokusili Středočeši s utkáním ještě něco udělat, hlouběji upadali v úvodu druhé dvacetiminutovky díky své neškodnosti a nemohoucnosti do letargie. Z té je mohl dostat ve 35. minutě zkušený Divíšek. Jednatřicetiletého forvarda však vychytal ve stoprocentní příležitosti Hamerlík, když ukryl střelu do lapačky.

Místo snížení přišla pohroma na druhé straně. Bonk si vyměnil puk s Varaďou a definitivně srazil Mladoboleslavské pohodlnou dorážkou do okryté klece na kolena. „Sám jsem tam stál před brankou, chtěl jsem to dát z jedničky, ale špatně jsem to trefil. Z protiútoku jsme inkasovali na 0:3. Co k tomu říct? Je to obraz toho, jak teď hrajeme,“ smutnil Divíšek, který před pěti lety slavil titul v dresu Pardubic.

Zmar hostů byl nejvíce viditelný ve 44. minutě, kdy nechal za sebou puk v přečíslení 2 na 1 Kanaďan Milroy a zazdil tak rodící se šanci.

Domácí hráli naopak v pohodě. Hudec našel od mantinelu šikovnou přihrávkou mezi nohama hostujícího obránce na zadní tyči číhajícího Bonka, který se radoval z druhé branky v utkání a celkově šesté v sezoně. Oceláři si tak bez větší námahy uhlídali pohodlný náskok a to ještě Boleslav uchránil před vyšší porážkou spolehlivý Marek Schwarz.

19. M. Růžička (Orsava), 22. Polanský (Polák, Varaďa), 35. Bonk (Varaďa), 54. Bonk (Hudec, Lojek). Rozhodčí: Husička, Mikula - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 2748.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Krajíček, Zíb, P. Hořava, Lojek, Hudec, Richter - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, M. Růžička, Kohn - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Polanský, McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Čížek, Duben - Milroy, Divíšek, Boháč - Loskot, Vrbata, Matějovský - Bahenský, Gajovský, Nouza - Kupec, Handlovský. Trenéři: Holaň a Hnilička.

Liberec - Vítkovice 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Na první branku se čekalo až do poslední minuty první třetiny. Postaral se o ni útočník Kudrna, jenž před hostujícím gólmanem Šindelářem tečoval střelu Trončinského od modré čáry.

Gólové hody si naopak diváci užili ve střední části hry. Trefa Ujčíka z první vítkovické šance většinu z nich sice nenadchla, avšak dvě rychlé odpovědi domácích borců rozhodně ano. Do vedení Tygry po individuální akci dostal v 25. minutě Klimenta, o 35 vteřin později přidal další libereckou branku agilní Trončinský – 3:1.

Hosté však nerezignovali a ještě ve druhé třetině dokázali dát kontaktní gól. V 38. minutě tečoval puk před Pincem hned v úvodu přesilové hry Huna.

Třetí třetina? Náskok o dvě branky vrátil domácím opět šikula Kudrna. Už po 19 vteřinách závěrečné periody dorazil puk po Hunkesově nahození. Tygři se dostali do pohody a přidali pátou branku. Tlak zúročil před vítkovickou svatyní v 50. minutě Vak a bylo to 5:2. Závěr utkání dohrál domácí tým bez komplikací a tříbrankový náskok až do konce uhájil.

Liberečtí čekali na výhru nad Vítkovicemi skoro dva roky – naposledy je porazili v předvečer Štědrého dne 2008, kdy vyhráli rovněž doma 4:1. Poslední tři vzájemné zápasy byly velmi vyrovnané a neskončily v základní hrací době, druhý bod navíc ale v nastavení pokaždé uzmuly Vítkovice.

Branky a nahrávky: 20. Kudrna (Trončinský, Dušek), 25. Klimenta (Plodek, Víšek), 26. Trončinský (Nedvěd, Kudrna), 42. Kudrna (Hunkes, Nedvěd), 50. Vak (Nedvěd, Hunkes) - 23. Ujčík (Tomas, J. Sýkora), 38. Huna (Trnka, Burger). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5343.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Holub, Moravec, Čakajík, Rýgl - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Vítkovice: Šindelář - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Svačina - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Húževka, Tomas - Szturc, J. Sýkora, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Soud nařídil francouzskému meštu Publier odstranit sochu Panny Marie

Paříž - Město Publier na východě Francie dostalo od soudu nařízeno, aby odstranilo z parku sochu Panny Marie. Důvodem je celostátní zákaz vystavování náboženských symbolů na veřejných prostranstvích. Informoval o tom zpravodajský server BBC News s odvoláním na starostu města.

Rakušané volí v opakovaných volbách nového prezidenta

Vídeň - V Rakousku začalo opakované druhé kolo prezidentských voleb. Voliči si vybírají mezi nezávislým kandidátem podporovaným stranou Zelených Alexanderem Van der Bellenem a členem pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbertem Hoferem. Květnové hlasování, v němž zvítězil Van der Bellen, kvůli formálním chybám při sčítání hlasů zrušil ústavní soud.