První střelu na branku si připsal ve třetí minutě Pavelka, Bartošák puk vyrazil do rohu kluziště. Na druhé straně prověřil Januse jedovatou střelou švihem Vandas. V osmé minutě Gulovu střílenou přihrávku chytře tečoval Jurčík, Bartošák ovšem předvedl výtečný reflex.

V polovině první třetiny si Litvínov zahrál více jak minutu dvojnásobnou početní výhodu, ovšem největší šanci měli hosté, konkrétně dvojice Kolouch - Němec. Janus svůj tým ale podržel a předvedl dva skvělé zákroky pravým betonem. Další šanci měl Květoň, domácí brankář se ale opět zaskvěl.

Úvod druhé třetiny byl opatrný z obou stran. Hráče probral až v 26. minutě Gerhát, který pohotově vypálil ihned po buly, Bartošák byl však připraven. O dvě minuty později byl už ovšem krátký na spolupráci Lukeše s Hüblem, který zakončoval do odkryté branky.

Litvínovské hráče úvodní gól nakopl a vytvářeli si i další šance. Opět byl v dobré pozici Gerhát, z levého křídla ale vysoko přestřelil. V 34. minutě domácí přetavili svou snahu v druhou branku. Martynek našlápl na pravém křídle a přesně naservíroval puk Černému, jenž se trefil přesně mezi Bartošákovy betony. Vzápětí mohl třetí gól přidat Nejezchleb, trestné střílení však neproměnil.

V 45. minutě Kubát švihem vypálil od modré, Trávníček dobře clonil před Bartošákem a ještě dokázal puk tečovat. Ale mimo branku. Na druhé straně prověřil Januse nebezpečnou střelou Olesz, následoval ho Roman, ovšem domácí brankář chytal skvěle a opět svůj tým dokázal v důležité chvíli podržet. Další šanci měl Balán, trefil však pouze Janusův beton. Hosté se sice snažili, ale ke vstřelení branky jim nepomohla ani závěrečná power play povýšená přesilovou hrou.

Hlasy trenérů po zápase 8. kola hokejové extraligy HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera:

Radim Rulík (Litvínov): "Rozhodla první třetina, ve které měli hosté měli několik vyložených šancí, ale nedokázali je díky vynikajícímu brankáři proměnit. Ve druhé části jsme se zlepšili a vstřelili i branky. Jsme strašně rádi, že jsme dokázali vyhrát."

Jakub Petr (Vítkovice): "Nebudu negativní. Hráči hráli velice dobře. Klíč k úspěchu byl v první třetině. Měli jsme více ze hry, takto jsme chtěli hrát. Když na téhle úrovni jedeme třikrát dva na jednoho a nedáme branku, tak je těžké vyhrát. Ve druhé části se Litvínov chytil díky přesilovým hrám. Když dali domácí na 1:0, tak se uklidnili a hráli v pohodě. Ve třetí třetině jsme opět vyvinuli tlak, ovšem branku jsme nedokázali vstřelit. Na koncovce musíme zapracovat, to nás stojí body."

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 34. J. Černý (Martynek). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 3745.

Sestavy:

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik, Kokeš - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, Sloboda, Klok, Sedlák, Baranka - Tomi, Illéš, E. Němec - Olesz, O. Roman, D. Květoň - Vandas, Kolouch, Szturc - D. Kafka, Balán, Kurovský. Trenér: Petr a Trnka.