Los Angeles vede o dva zápasy, Rangers opět padli v prodloužení

Los Angeles - Hokejisté Los Angeles jsou v polovině cesty za vítězstvím ve Stanley Cupu, když ve druhém finálovém utkání NHL udolali na svém ledě New York Rangers 5:4 ve druhém prodloužení a v sérii vedou 2:0 na zápasy. Kings se stejně jako v předchozím duelu vyhrabali z dvoubrankové ztráty a vítězství jim zařídil v čase 90:26 kapitán týmu Dustin Brown.

8.6.2014 AKTUALIZOVÁNO 8.6.2014

Dustin Brown právě vstřelil vítězný gól utkání.Foto: čtk/ap

"Je skvělé, že i přes nepříznivý stav dokážeme zabojovat a najít způsob, jak vyhrát. Není to ale situace, v níž bychom si přáli být. Nechceme pořád otáčet skóre. Je nám jasné, že to takhle nepůjde do nekonečna. Dříve nebo později se nám to vymstí," komentoval Willie Mitchell obraty Kings.

V posledních třech zápasech vždy prohrávali 0:2 a nakonec uspěli v prodloužení. V roce 2012, kdy vybojovalo Los Angeles svůj první Stanley Cup, zahájilo finále proti New Jersey rovněž dvěma výhrami v prodloužení.

Domácí před utkáním prohlašovali, že si musí pohlídat úvod zápasu, jenže historie se opakovala. Rangers si v první části opět vypracovali dvoubrankový náskok a na obou trefách se podílel obránce Ryan McDonagh. V prvním případě prošla jeho střela od modré čáry chumlem hráčů až do sítě, ve druhém jeho ránu dorazil Mats Zuccarello.

V prostřední třetině padly čtyři branky. Kings po zásazích Jarreta Stolla a Willieho Mitchella snižovali na rozdíl jedné trefy, ale soupeři vždy rychle vrátili dvougólové vedení Martin St. Louis a Derick Brassard. Přesto hosté nadějný stav ve třetím dějství neudrželi.

Kontaktní branku dal Dwight King a gólman Rangers Henrik Lundqvist se v té chvíli hodně zlobil na rozhodčí, protože mu autor gólu v brankovišti znemožnil stoprocentně zasáhnout. "Jsem hodně naštvaný, že neodpískali faul. Myslím si, že by se v tom pravidle mělo udělat jasno, aby se posuzovalo jednotně. Já jsem se nemohl ani pohnout a oni z toho dali důležitý gól. Je frustrující, že se tím dostali do hry. Poté se hrál úplně jiný zápas," uvedl švédský gólman.

Vzápětí využil zmatků v obraně hostí nejlepší střelec play off Marián Gáborík. V prodloužení měly oba týmy šance rozhodnout již dříve. V dresu Rangers neproměnil například sólový únik Chris Kreider, jenž v prvním prodloužení trefil i tyč. Na druhé straně se zblízka neprosadil v gólové příležitosti King.

Zápas ukončil až Brown v 91. minutě šikovnou tečí Mitchellovy střely.

"Když hrajete pět třetin, rozdíl mezi prohrou a výhrou není velký. A my jsme z toho dnes vyšli zkrátka. Ale série nekončí, musíme to v New Yorku otočit," řekl Lundqvist. Třetí zápas se hraje v New Yorku v pondělí.

Výsledek play off NHL

FINÁLE PLAY OFF NHL– 2. zápas:

Los Angeles Kings – New York Rangers 5:4 ve druhém prodl. (0:2, 2:2, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Stoll (Justin Williams, King), 35. Mitchell (Vojnov, Justin Williams), 42. King (Greene, Justin Williams), 48. Gáborík, 91. Brown (Mitchell, Kopitar) – 11. McDonagh (D. Moore), 19. Zuccarello (McDonagh, Brassard), 32. St. Louis (Stepan, Kreider), 35. Brassard (Zuccarello). Rozhodčí: McCauley, O´Halloran – Amell, Kovachik. Vyloučení: 5:4. Využiti: 1:1. Střely na branku: 44:38. Diváci: 18.532. Stav série: 2:0.

8.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
Areál nymburské nemocnice.
1 4

Nemocnice Nymburk: Pacient zemřel kvůli chybě jednotlivce, ne péče

Sebevražda. Policie ČR. Ilustrační snímek.
1

Tragédie: Mladá žena se střelila do hlavy

Kavárník Ondřej Kobza: Jsem jezuitský podnikatel

V pražském kavárenském podhoubí nenajdete známější jméno. Ondřej Kobza má hrst plnou nápadů. Jeho tvář, nejprve spojenou s vršovickým podnikem Café V lese, začíná poznávat celá země, kterou v posledních letech rozehrál projekt Piána na ulici. Kobza má originální pohled na byznys, podporuje levicové ideje, věří v občanskou společnost i v sílu jednotlivce.

Hosté plesu Zemanových mohou opět vyhrát večeři s prezidentským párem

Praha - Návštěvníci pátečního charitativního plesu Miloše a Ivany Zemanových na Pražském hradě budou moci opět vyhrát večeři s prezidentským párem, divočáka z lánské obory nebo vstupenky na koncert Karla Gotta. Právě vystoupení "zlatého slavíka" bude jedním z vyvrcholení plesu. Předtančení se, stejně jako loni, ujme prezident se svou manželkou, řekl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.