Lva sžírá střelecká mizére, Vrána má řešení: Pomohlo by dát někomu ranec

Mytišči /ROZHOVOR/ - Konečně dal gól, ale stejně byl zkroušený. Hlavní problém? Že se Petr Vrána trefil ještě jednou, jenže do špatné branky. Jeho Lev navíc v Mytišči prohrál 1:2. „Není moc co říct. Bohužel jsem si dal ve druhé třetině nešťastný vlastní gól," potichu ze sebe soukal technický centr.

20.11.2012

Útočník Petr Vrána v dresu Lva Praha.Foto: ČTK/Šulová Kateřina

Od zvláštního zpravodaje Deníku

Atlant přitom nevypadal jako neporazitelný soupeř. Co si o tom myslíte vy?
To rozhodně ne, jenže jsme nevyužili přesilovky a nedali góly. Hlavně se nám ale moc nepovedl vstup do zápasu, měli jsme docela problémy. Bylo tam hodně chyb a brzy jsme dostali gól.

Domácí tým se zakopal na obranné modré. Měli jste problémy se přes houževnatý val dostat?
Věděli jsme, co nás čeká, viděli jsme na videu, že brání v pěti. Některé situace jsme ale nevyřešili tak, jak bychom měli, a nedařilo se nám se dostat do třetiny. Atlant nás docela dobře pokrýval v přechodu do útočného pásma. I když jsme se drželi na puku, nepadlo to tam. V posledních vteřinách jsme měli obrovskou šanci, ale nebyli jsme schopni puk dotlačit do branky.

Deset minut před koncem jste snížil na 1:2. Spravila vám trefa náladu po tom nešťastném zásahu do vlastní branky?
Jo, samozřejmě. Byl jsem rád, sedmnáct zápasů v řadě jsem na gól čekal. Jenže kdybych si nedal ten vlastňák, mohl jsem srovnat na 1:1, to mě strašně štve. Stejně jsme to mohli ještě otočit, bylo tam pak docela dost šancí i slušný tlak. Atlant vyhrál potom, co jsme mu první gól věnovali a druhý si vstřelili sami.

A to vás ještě několikrát podržel výborný Tomáš Pöpperle…
To je pravda, vedl si výborně, pochytal toho hodně navíc. Držel nás v zápase.

Lva sžírá střelecká mizérie. Když vyhraje, tak o gól. Co vás může nastartovat, třeba nějaká pětibranková exploze?
Bylo by to pěkné, možná by pomohlo, kdybychom dali někomu ranec. Nakonec je ale stejně jedno, jestli vyhrajeme 1:0, nebo 9:1. My musíme hlavně vítězit, potřebujeme body. V Mytišči jsme je zase zbytečně ztratili.

Třízápasový trip začal skvěle, vyhráli jste v Novgorodu. Pokazila porážka z Mytišči celkový dojem?
Zamrzí to, hodně. Začátek jsme měli dobrý, a dopadne to takhle. Líto nám je už druhého zápasu v Jaroslavli, jenž jsme měli výborně rozehraný, ale domácí těsně před koncem srovnali a v prodloužení jsme přišli o druhý bod. Teď nás čekají Jaroslavl a Atlant doma a musíme hrát lépe, hlavně dávat góly. Chceme jim to vrátit.

Autor: Pavel Ryšavý

20.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Počasí na Vánoce a v závěru roku? Mráz jen v noci, srážek bude méně

Praha - Teploty v závěru roku včetně Vánoc by se přes den měly držet slabě nad nulou, v noci bude mrznout. Výkyvy jsou ale možné, uvedli meteorologové ve čtyřtýdenním výhledu počasí. Sněhu a deště bude ve srovnání s dlouhodobým průměrem méně. Výhled dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Pomníček připomene automobilovou honičku StB a zakladatelů Charty

Praha - Automobilovou honičku Václava Havla a Pavla Landovského se Státní bezpečností, když 6. ledna 1977 ujížděli s prohlášením Charty 77 a seznamem podpisů k poštovním schránkám, má v Praze 6 ztvárnit dočasný pomníček. Instalován bude v Gymnazijní ulici, která ústí do Evropské ulice, tedy v místě, kde byli zatčeni. Slavnostní odhalení se uskuteční 5. ledna, v předvečer 40. výročí události, řekl novinářům náměstek Ústavu pro studium totalitních režimů Ondřej Matějka, který krátkou uměleckou instalaci na místě paměti chystá.