Favorizovaný Magnitogorsk musel dvakrát dohánět vedení hostů z Vladivostoku. Admiral na ledě nejlepšího týmu Východní konference vedl 1:0 a ve druhé třetině dokonce 3:1. Pak však začal obrat domácích, v němž hráli důležitou roli oba čeští útočníci.

Kovář 70 sekund před koncem druhé části v přesilovce dorážkou zblízka snížil na 2:3 a vstřelil osmnáctý gól v sezoně. Skóre srovnal ve 49. minutě Filippi, jehož bekhendové nahození zpoza branky si srazil bruslí do sítě jeden z hráčů Vladivostoku. Účastník letošního mistrovství světa měl velký podíl také na vítězném zásahu Alexandra Sjomina v čase 58:53, jemuž přihrál chytře zadovkou před odkrytou branku.

Skóre o 27 sekund později uzavřel na konečných 5:3 Jevgenij Timkin po asistenci Kováře, jenž vybojoval puk za brankou. Nejproduktivnější český hokejista v lize si vylepšil bilanci v sezoně na 46 bodů (18+28) z 38 zápasů a posunul se na třetí místo tabulky produktivity KHL.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Chabarovsk 3:1, Magnitogorsk - Vladivostok 5:3 (za domácí Kovář a Filippi oba 1+1), Ufa - Kunlun Red Star 4:5 po sam. nájezdech, Čerepovec - Jaroslavl 3:2, Nižnij Novgorod - Lada Togliatti 2:1 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Viťaz Podolsk 5:2, HK Soči - Kazaň 1:2, Jokerit Helsinky - Slovan Bratislava 1:3 (za hosty Kundrátek 0+1), Petrohrad - Dynamo Moskva 2:1 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Nižněkamsk 3:1, Dinamo Riga - Záhřeb 0:4.