Marek dvěma góly rozhodl o vítězství Magnitogorsku

Moskva - Ufě stačil k výhře nad Nižněkamskem jediný gól.

24.3.2010

Český reprezentant Jan MarekFoto: Deník/Jan Handrejch

Český útočník Jan Marek z Magnitogorsku vstřelil ve středečním čtvrtfinálovém utkání Kontinentální hokejové ligy dvě branky. Jeho tým díky tomu zvítězil v Kazani 2:1 a vyrovnal stav série s obhájci mistrovského titulu na 2:2.

Marek skóroval v 5. a ve 14. minutě, u druhého gólu mu asistovali čeští spoluhráči Tomáš Rolinek a Jaroslav Kudrna. Domácí Kukumberg sice hned minutu poté snížil, další branka už ale v Kazani nepadla.

Nerozhodný stav 2:2 je i v sérii mezi Nižněkamskem a Ufou. Té stačil k vítězství na soupeřově ledě dokonce jen jediný gól, v 12. minutě ho vstřelil Grigorenko.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:
Nižněkamsk - Ufa 0:1, stav série 2:2, Kazaň - Magnitogorsk 1:2 (za hosty Marek 2+0, Rolinek a Kudrna 0+1), stav série 2:2.

24.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.