Martínek přispěl gólem a asistencí k debaklu Rangers

New York – Hokejový obránce Radek Martínek zaznamenal ve čtvrtečním utkání NHL svůj třetí gól v sezoně, navrch přidal jednu asistenci a přispěl tak k vysoké výhře New Yorku Islanders 6:2 v městském derby proti Rangers.

1.4.2011

Ilustrační fotoFoto: REUTERS/Dan Riedlhuber

Český zadák ve 24. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1, pouhých 33 sekund poté, co jeho spoluhráč Blake Comeau smazal jednobrankový náskok Rangers, který trefou v první třetině zařídil Václav Prospal. V 34. minutě pak tečoval Martínkovu střelu Jesse Joensuu a zvýšil na 3:1, za další minutu přidal čtvrtý gól P.A. Parenteau a bylo rozhodnuto.

Gól a asistenci zaznamenal ve čtvrtek také Martin Erat, jenž pomohl Nashvillu k důležitému vítězství 3:2 v Coloradu. Predators se tak v tabulce Západní konference posunuli na šestou příčku a zvýšili na 7 bodů svůj náskok před devátým Dallasem, který na konci třetí třetiny prohrává v San Jose 0:4.

Gólově se ve čtvrtek prosadili také spoluhráči z Minnesoty Marek Židlický a Martin Havlát. I díky jejich trefám zvítězili Wild nad Edmontonem 4:2 a přerušili sérii čtyř porážek na domácím ledě.

Boston - Toronto 3:4 po sam. náj. (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky:
23. Marchand, 24. Krejčí, 29. Ference - 28. a 48. Lupul, 8. Schenn, rozh. nájezd Kadri. Střely na branku: 38:31. Diváci: 17.565.

NY Islanders - NY Rangers 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)
Branky:
24. Comeau, 24. Martínek, 34. Joensuu (Martínek), 35. Parenteau, 49. Moulson, 55. Gillies - 15. Prospal, 20. Prust. Střely na branku: 33:27. Diváci: 16.250.

Philadelphia - Atlanta 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
51. Antropov. Střely na branku: 43:22. Diváci: 19.879.

Washington - Columbus 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky:
2. Carlson, 33. Knuble, 34. Arnott, 63. Chimera - 32. Vermette (Kubalík), 34. Tjutin (Kubalík), 55. Upshall. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 33:23. Diváci: 18.398.

Florida - Ottawa 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky:
27. Řepík - 23. a 27. Greening, 6. Foligno, 35. Kuba. Střely na branku: 38:23. Diváci: 15.672.

Minnesota - Edmonton 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky:
8. Miettinen, 8. Židlický, 27. Staubitz, 34. Havlát - 40. Gilbert, 55. Omark. Střely na branku: 22:35. Diváci: 18.120.

Colorado - Nashville 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky:
54. Stastny (Hejduk), 59. Jones - 16. Wilson, 31. Tootoo (Erat), 53. Erat. Střely na branku: 29:34. Diváci: 13.239.

Vancouver - Los Angeles 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky:
36. D. Sedin, 40. Ehrhoff, 56. Kesler - 14. Clifford. Střely na branku: 35:19. Diváci: 18.860.