Mertl vyhnal v KHL Kováře z branky, blýskl se hattrickem

Moskva - Hokejový útočník Tomáš Mertl prvním hattrickem v KHL pomohl k výhře Medveščaku Záhřeb 7:3 nad Čerepovcem. Svým druhým gólem vyhnal z branky Severstalu bývalého spoluhráče z Českých Budějovic Jakuba Kováře.

8.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 8.10.2016

Tomáš MertlFoto: Deník/ Michal Fanta

Třicetiletý Mertl měl až do dneška na kontě v sezoně pouze jeden gól. Další přidal ve 14. minutě a vyrovnal na 1:1. Znovu se českobudějovický odchovanec prosadil ve 25. minutě v přesilovce a po jeho zvýšení na 4:2 opustil branku hostů Kovář, jehož nahradil Roman Smirjagin.

Brankářské dvojce Čerepovce se nevedlo o moc lépe. Smirjagin inkasoval ještě třikrát, naposledy ve 45. minutě, kdy Mertl dovršil hattrick. Debakl Severstalu kosmeticky zmírnil na 3:7 Vojtěch Polák.

Kolář pálí ostrými

Obránce Jan Kolář potvrdil svou střeleckou formu dalším gólem, kterým pomohl Chabarovsku k vítězství nad Soči 3:2. Český hráč vyrovnal v 48. minutě v přesilovce na 2:2. V posledních čtyřech zápasech se Kolář trefil třikrát a Chabarovsku jeho branky vždy přispěly k vítězství.

V dosavadních 20 zápasech nasbíral Kolář pět kanadských bodů a všechny za gól. S pěti zásahy se dělí o první místo v týmové tabulce střelců Chabarovsku. K výhře nad Soči přispěl i útočník Tomáš Zohorna, který asistoval u první branky Amuru.

Polášek poslal zápas do prodloužení

Střelecky se prosadil také jiný český obránce v soutěži Adam Polášek z Novosibirsku, jenž druhým gólem v sezoně poslal v přesilovce v 56. minutě do prodloužení domácí duel proti Novokuzněcku. Dva body za výhru 3:2, kterou ukončil sérii čtyř porážek, zajistil Sibiru v třetí nastavené minutě Sergej Šumakov. Český gólman Alexander Salák si v brance vítězného týmu připsal 23 zákroků.

Mezi střelce se zapsal i Lukáš Radil, který však v 53. minutě už jen zmírnil porážku Spartaku Moskva na ledě Vladivostoku na konečných 3:6. Právě český útočník nechtěně pomohl domácím v poslední třetině do čtyřgólového trháku, když se nechal po faulech dvakrát vyloučit a hráči Admiralu obě početní výhody využili.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - HK Soči 3:2 (za domácí Kolář 1+0, T. Zohorna 0+1), Vladivostok - Spartak Moskva 6:3 (za hosty Radil 1+0), Kunlun Red Star - Nižnij Novgorod 2:4, Novosibirsk - Novokuzněck 3:2 v prodl. (za domácí Polášek 1+0), Ufa - Čeljabinsk 2:1 (za hosty Birner 0+1), Dinamo Minsk - Dynamo Moskva 2:0 (Krajíček 0+1), Petrohrad - Jokerit Helsinky 6:0, Záhřeb - Čerepovec 7:3 (Mertl 3+0 - Polák 1+0).

TAKÉ ČTĚTE: Reprezentační obránce Jordán opouští NHL. Kývl na nabídku Kazaně

8.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).