Michálek vstřelil stý gól v NHL, Erat rozhodl nájezdy

Ottawa - Senátoři rozebrali oslabenou defenzivu Pittsburghu, Vrbata mírnil porážku Phoenixu.

20.11.2009

Gólman Pittsburghu Marc-Andre Fleury zastavuje střelu ottawského Jonathana Cheechooa. Vlevo přihlíží obránce Nate Guenin. Foto: REUTERS/Blair Gable

Český hokejista Milan Michálek se zapsal do střelecké listiny pátečního utkání NHL mezi Ottawou a Pittsburghem. Jubilejním stým gólem v zámořské soutěži pomohl Senátorům k vysoké výhře 6:2.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce se prosadil při přesilovce na začátku druhé třetiny, kdy úspěšně tečoval střelu Alfredssona z vrcholu kruhů a zařídil svému týmu vedení 2:1.

Svou trefou se zároveň posunul do pozice nejlepšího kanonýra Ottawy. Společně s Mikem Fisherem vstřelili oba už po devíti gólech. Daniel Alfredsson se zatím radoval šestkrát, z ostatních hráčů Senators pak žádný nemá na kontě víc než čtyři zásahy.

Po Michálkově brance si obě mužstva jakoby vybrala oddechový čas, v závěrečné dvacetiminutovce ale Senátoři oslabenou defenzivu Tučňáků do šroubku rozebrali. Během třinácti minut nasázeli do sítě hostí čtyři puky a vyhnali nebohého Fleuryho z branky.

Obhájce Stanley Cupu, který kvůli rozsáhlé marodce musel do zadních řad nasadit nezkušené borce (trio Engelland, Guenin a Lovejoy mělo dohromady na kontě jen 22 startů), v závěru už jen korigoval Malkinovou trefou v početní výhodě.

"Máme to složité, ale snažíme se s tím vyrovnat. Jsem rád, že se nám po dlouhé době uzdravil alespoň Max (Talbot, mimo hru od července - pozn. red.), který do naší ofenzivy přinesl svěží vítr," narážel na problémy se sestavou kouč Tučňáků Dan Bylsma. "V obraně je to ale horší. Museli jsme požádat Sergeje (Gončara, 35 let - pozn. red.), aby se pokusil odehrát co nejvíc minut. V jeho letech už to není jen tak, ale jeho zkušenosti teď prostě na ledě potřebujeme," komentoval Bylsma příspěvek ruského zadáka, které odehrál bezmála 26 minut čistého času.

Erat pokořil Brodeura, Vrbatův gól na výhru nestačil

Do nezvyklé role se v noci na pátek pasoval jiný z českých útočníků Martin Erat. Hráč Nashvillu, který v dosavadních 17 utkáních nasbíral jen čtyři body, rozhodl o výhře Predátorů nad Ďábly z New Jersey.

Osmadvacetiletý forvard dostal od kouče Barryho Trotze důvěru jako exekutor rozhodujícího třetího nájezdu a povedenou ranou pod víko nedal brankáři Brodeurovi šanci. Nashville po dodatečném rozstřelu vyhrál 3:2.

Ke klíčovým postavám svého mužstva patřil také Radim Vrbata z Phoenixu. Jeho trefa s pořadovým číslem sedm zajistila Kojotům na ledě St. Louis alespoň bod za remízu v normální hrací době. V 17. sekundě prodloužení zařídil vítězství domácích Blues mladíček Erik Johnson.

Ottawa - Pittsburgh 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)
Branky:
46. a 48. Philips (na druhou Kuba), 13. Carkner, 23. M. Michálek, 42. Kelly, 54. Cheechoo - 2. J. Staal, 58. Malkin. Střely: 31:27.

Nashville - New Jersey 3:2 SN (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
5. a 42. Arnott, rozh. nájezd Erat - 9. a 45. Parise (na druhou Eliáš). Střely: 28:28.

St. Louis - Phoenix 3:2 PP (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky:
7. Tkachuk, 43. Oshie, 61. E. Johnson - 4. Vrbata (Průcha), 22. Fiddler. Střely: 30:36.

Carolina - Toronto 6:5 SN (0:3, 2:0, 3:2 - 0:0)
Branky:
49. a 52. Gleason, 37. Yelle, 38. Cullen, 60. Cole, rozh. nájezd T. Ruutu - 2. Stajan, 15. Stempniak, 19. Grabovskij, 44. Ponikarovskij (T. Kaberle), 60. I. White. Střely: 45:32.

Atlanta - Boston 3:4 SN (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky:
30. Antropov, 35. Kovalčuk, 60. Afinogenov (Kubina) - 19. a 37. Ryder (na druhou Krejčí), 6. Sturm, rozh. nájezd P. Bergeron. Střely: 35:42. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval tři góly ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 92,85 %.

Dallas - Columbus 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky:
36. Modano - 20. a 31. Huselius (na druhou Klesla), 9. R. Nash, 31. Torres (Voráček). Střely: 26:28.

Calgary - Chicago 1:7 (0:1, 1:5, 0:1)
Branky:
21. O. Jokinen - 23. a 40. Versteeg, 10. Brouwer, 29. Byfuglien, 33. Ladd, 39. P. Kane, 56. Eager. Střely: 28:26.

Anaheim - Tampa Bay 4:3 PP (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky:
7. Selänne, 19. Getzlaf, 27. Ryan, 61. S. Niedermayer - 28. Halpern, 28. Stamkos, 42. St. Louis. Střely: 27:24.

Autor: Radek Weber

20.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Co bylo cílem razie armády a policie na skládce u Lovosic? Šlo o bifenyly

Lovosice – Na začátku listopadu jsme čtenáře Deníku informovali o zátahu, který probíhal na skládce patřící firmě Ladeo u Lukavce. Na místě zasahovali policisté, pyrotechnici, vojenské síly, ale také Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), která skládku prověřovala několik dní. Kriminalisté si od Městského úřadu dokonce k prověření vyžádali dokumentaci o skladování odpadu. Nyní má celá situace rozuzlení.

Pošta vypsala tendr na vedoucího inspekce, hlásí se prý i Laube

Praha - Česká pošta vypsala výběrové řízení na funkci vedoucího odboru inspekce. Odbor inspekce má na starosti záležitosti spojené s ochranou České pošty před trestnou činností. Potvrdil to mluvčí podniku Matyáš Vitík. Podle Lidových novin se na místo, které v září opustil Jiří Brázda, přihlásilo pět uchyzečů, mezi nimi i bývalý náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, uvedl server lidovky.cz.