Michálek vystřelil výhru Ottawě, Klesla opustil led na nosítkách

New York - Český útočník Milan Michálek se podílel gólem a asistencí na výhře hokejistů Ottawy v přípravném utkání na nový ročník NHL na ledě Winnipegu 3:1.

16.9.2013

Rostislav Klesla na tréninku Phoenixu.Foto: ČTK/AP/Matt York

Po jedné přihrávce si při vítězství Phoenixu nad Los Angeles 4:2 připsali forvardi Radim Vrbata a Martin Hanzal. Jejich spoluhráč Rostislav Klesla se zranil a opustil led na nosítkách.

Michálek nejdříve v 26. vteřině druhé třetiny asistoval o trefy Bobbyho Ryana, který zvýšil vedení Senators na 2:0. Po 65 sekundách závěrečného dějství se český kanonýr prosadil v přesilové hře, kdy tečoval pokus Erika Karlssona.

Pro Kleslu skončil první přípravný duel v polovině úvodní třetiny po zákroku útočníka Jordana Nolana. Klesla dal divákům z nosítek gestem najevo, že zranění není vážné. Zůstal v kabině a čekají jej další vyšetření. Do Nolana se pak hned pustil Hanzal, krátce po návratu na led po dvouminutovém trestu se stejná dvojice dostala do křížku znovu.

Coyotes prohrávali už ve třetí minutě 0:2, ale zápas otočili. Vrbata v 38. minutě přihrál v přesilovce na vítězný gól Shanea Doana a Hanzal v 46. minutě asistoval v oslabení u trefy Keitha Yandlea.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL:

Columbus - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:2, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 19. Wisniewski, 48. Letestu, 49. Atkinson, 65. Murray - 11. a 54. Kobasew, 1. Neal, 45. Jeffrey.

Philadelphia - Toronto 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Branky: 14. Clarkson, 24. B. Schenn, 26. Cousins - 7. Kadri, 8. Bodie, 10. Raymond, 29. Ranger. Hráno v Londonu.

Dallas - St. Louis 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 40. a 48. Ničuškin, 2. Cole, 4. Connauton, 26. Seguin - 9. a 14. Lapierre (na druhou Polák), 34. Wännström, 45. Cracknell, 52. Reaves, rozhodující sam. nájezd Tarasenko.

Montreal - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. a 22. Bournival, 30. Nystrom, 53. St. Pierre - 21. a 32. Girgensons, 24. McBain, 56. Gillies, rozhodující sam. nájezd Grigorenko.

Winnipeg - Ottawa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Halischuk - 8. Robinson, 21. Ryan (M. Michálek), 42. M. Michálek.

Phoenix - Los Angeles 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 13. Szwarz, 22. Doan (Vrbata), 38. Boedker (Vrbata), 46. Yandle (Hanzal) - 1. Pearson, 3. Kozun.

Los Angeles - Phoenix 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Vojnov - 39. a 42. Yip, 8. Brule, 12. Klinkhammer, 49. Latendresse.

Česko zasáhl silný vítr. Kácel stromy, ochromil dopravu, shazoval střechy

Předpověď meteorologů se vyplnila. Velmi silný vítr narušil železniční dopravu po celé České republice. Nejvíce pak v jižních Čechách. V Praze ničil také billboardy a shazoval plechy ze střech. Vítr by měl během dneška postupně slábnout. Výstraha platí v hlavním městě i ve většině krajů do dnešních 10:00.

Evakuovaní lidé strávili noc mimo domov. Z areálu se v noci opět ozvaly detonace, na místo míří těžká technika.