Mladá Boleslav po obratu vyrovnala baráž s Chomutovem na 1:1

Mladá Boleslav - Druhý barážový zápas o postup mezi tuzemskou elitu zvládla lépe Mladá Boleslav, která ve druhém utkání na vlastním ledě vyhrála nad chomutovskými Piráty 6:2 a srovnala stav série na 1:1 na zápasy.

16.4.2012
8 fotografií

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili ve druhém utkání baráže o extraligu nad Chomutovem 6:2 a vyrovnali stav série na 1:1.Foto: Jan Pavlíček

Zatímco nedělní premiéru zvládl lépe hostující vítěz první ligy ze severu Čech (3:2), ve druhé bitvě se radoval poslední tým extraligy. Druhý zápas se v mnohém podobal prvnímu, jen si oba protivníci otočili role.

Výborně tentokrát do zápasu vstoupil Chomutov a v 8. minutě vedl nadějně 2:0! Náskok držel až do závěru první periody.

Ve druhé ale přišel nečekaný a klíčový obrat, který dostal Mladou Boleslav na koně. Čtyři góly ve střední části hry by zamávaly s každým týmem. Proto domácí dohrávali v klidu a pohodě.

Ale postupně…

Uplynulo jen 64 vteřin a chomutovská euforie gradovala. Hosty dostal do vedení bek Grof. A když přidal v 8. minutě druhý gól agilní obránce Pulpán, zdálo se, že jsou hosté na nejlepší cestě za druhým skalpem. Byli aktivnější, lepší a Bruslařský klub jasně přestříleli.

Jenže v úvodu osmi minut druhé třetiny se domácím podařilo podobně jako v neděli Chomutovu nastřílet tři branky v řadě a zápas po trefě Pabišky a dvou Balaštíka dokonale otočili. A aby toho nebylo málo, přidal Pabiška ve 38. minutě na 4:2…

Poslední třetina se jen dohrávala. Když upravil Bahenský na 5:2, vystřídal v chomutovské brance Řehoře Duba. A sedm minut před koncem dovršil útočník Balaštík hattrick a dal na konečných 6:2.

Třetí zápas série, které se hraje na čtyři vítězné zápasy,bude ve čtvrtek od 17:30 na chomutovském ledě.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Pabiška (Rýgl, Mikulík), 26. Balaštík (Mikulík), 30. Balaštík, 38. Pabiška (Hay), 44. Bahenský (Stieler), 53. Balaštík (D. Výborný) – 2. Grof (Pulpán), 8. Pulpán (Jíra). Rozhodčí: Polák, Hradil – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 11:15, navíc Čutta 5 min. a do konce utkání, Nouza 10 min. – Mrázek do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 3890. Stav série: 1:1.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Čutta, Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík – Balaštík, D. Výborný, Mikulík – Podkonický, Nouza, Goertzen – Pabiška, Bahenský, Stieler – Tomas, Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.

Chomutov: Řehoř (44. Duba) – Pulpán, Pavlas, Bartejs, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson – Jíra, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Gajovský, F. Seman – Ondřej, Sikora, Hromas – Endál, Diviš, Fiala. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Autor: ČTK, Vlastimil Novotný

16.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.