Mladá Boleslav po obratu vyrovnala baráž s Chomutovem na 1:1

Mladá Boleslav - Druhý barážový zápas o postup mezi tuzemskou elitu zvládla lépe Mladá Boleslav, která ve druhém utkání na vlastním ledě vyhrála nad chomutovskými Piráty 6:2 a srovnala stav série na 1:1 na zápasy.

16.4.2012
8 fotografií

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili ve druhém utkání baráže o extraligu nad Chomutovem 6:2 a vyrovnali stav série na 1:1.Foto: Jan Pavlíček

Zatímco nedělní premiéru zvládl lépe hostující vítěz první ligy ze severu Čech (3:2), ve druhé bitvě se radoval poslední tým extraligy. Druhý zápas se v mnohém podobal prvnímu, jen si oba protivníci otočili role.

Výborně tentokrát do zápasu vstoupil Chomutov a v 8. minutě vedl nadějně 2:0! Náskok držel až do závěru první periody.

Ve druhé ale přišel nečekaný a klíčový obrat, který dostal Mladou Boleslav na koně. Čtyři góly ve střední části hry by zamávaly s každým týmem. Proto domácí dohrávali v klidu a pohodě.

Ale postupně…

Uplynulo jen 64 vteřin a chomutovská euforie gradovala. Hosty dostal do vedení bek Grof. A když přidal v 8. minutě druhý gól agilní obránce Pulpán, zdálo se, že jsou hosté na nejlepší cestě za druhým skalpem. Byli aktivnější, lepší a Bruslařský klub jasně přestříleli.

Jenže v úvodu osmi minut druhé třetiny se domácím podařilo podobně jako v neděli Chomutovu nastřílet tři branky v řadě a zápas po trefě Pabišky a dvou Balaštíka dokonale otočili. A aby toho nebylo málo, přidal Pabiška ve 38. minutě na 4:2…

Poslední třetina se jen dohrávala. Když upravil Bahenský na 5:2, vystřídal v chomutovské brance Řehoře Duba. A sedm minut před koncem dovršil útočník Balaštík hattrick a dal na konečných 6:2.

Třetí zápas série, které se hraje na čtyři vítězné zápasy,bude ve čtvrtek od 17:30 na chomutovském ledě.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Pabiška (Rýgl, Mikulík), 26. Balaštík (Mikulík), 30. Balaštík, 38. Pabiška (Hay), 44. Bahenský (Stieler), 53. Balaštík (D. Výborný) – 2. Grof (Pulpán), 8. Pulpán (Jíra). Rozhodčí: Polák, Hradil – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 11:15, navíc Čutta 5 min. a do konce utkání, Nouza 10 min. – Mrázek do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 3890. Stav série: 1:1.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Čutta, Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík – Balaštík, D. Výborný, Mikulík – Podkonický, Nouza, Goertzen – Pabiška, Bahenský, Stieler – Tomas, Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.

Chomutov: Řehoř (44. Duba) – Pulpán, Pavlas, Bartejs, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson – Jíra, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Gajovský, F. Seman – Ondřej, Sikora, Hromas – Endál, Diviš, Fiala. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Autor: ČTK, Vlastimil Novotný