Mnichov ovládl základní část německé ligy a zahraje si Ligu mistrů

Berlín - Hokejisté Mnichova vyhráli základní část německé ligy a zajistili si účast v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Mnichov, který si zopakuje start z této sezony, se v čele udržel po dnešní výhře v závěrečném 52. kole na ledě Ingolstadtu 3:1. Druzí skončili o dva body zpět Eisbären Berlín.

6.3.2016

Hokej - ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Eisbären, jejichž dres hájí český útočník Petr Pohl, měli už dopředu jistou účast v Lize mistrů jako jeden z 26 zakládajících členů soutěže. Stejně tak startují v LM i Mannheim, Ingolstadt a Krefeld.

Zbývající místo zabere buď mistr, nebo případně nejlépe umístěný tým po play off, který ještě nemá start zajištěný. Bude to jeden z šestice Iserlohn, Wolfsburg, Düsseldorf, Norimberk, Kolín nad Rýnem či Straubing.

Bouřlivák Johnny Cash přežil bitku s pštrosem i požár národního parku

/VIDEO, FOTOGALERIE/ - Přízvisko legenda si dnes vysloužil kdekdo. Ovšem Johnny Cash jí doopravdy byl. Napsal přes 1500 písní a v žebříčku Billboardu mu figuruje zhruba obdobný počet hitů jako Ro-lling Stones. Muž v černém vypil tisíce lahví alkoholu, vyzkoušel všechny drogy, zapálil národní park, napadl ho pštros a celý život ho strašila předčasná smrt jeho bratra. V neděli by oslavil 85. narozeniny.

Šéfové stran: ANO směřuje k vůdcovskému řízení

Hnutí ANO dnešní změnou stanov, která posiluje pravomoci předsedy, míří k vůdcovskému či autoritářskému řízení hnutí. Shodují se šéfové sněmovních stran. Podobné změny ve svých stranách vylučují, demokratické strany podle nich mají být postaveny na rozhodování kolektivních orgánů.

Věra Jourová: Na prezidenta by měl kandidovat Martin Stropnický

Na sněmu ANO sklidili velký potlesk zástupci hnutí v evropských strukturách, eurokomisařka Věra Jourová, místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička a europoslankyně Dita Charanzová. Vystupovali jako kompetentní zastánci českých zájmů v EU, kterou vnímají coby jediné možné řešení pro Česko. Deník hovořil se zakládající členkou ANO Věrou Jourovou, jež má v hnutí stále silnou pozici.

Krpálek patří mezi favority, na medaili v sobotu nedosáhnul

Judista Lukáš Krpálek při premiéře v nejvyšší váhové kategorii ukázal, že bude znovu patřit mezi hlavní favority. Olympijský vítěz sice nakonec skončil na Grand Prix v Düsseldorfu pátý bez medaile, ale v průběhu turnaje porazil světovou dvojku Daniela Nateu, Rumuna vážícího přes 170 kilogramů. Krpálek prohrál až poslední dva zápasy - v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou a v boji o bronz s Kazachem Jeržanem Šynkejevem, přestože byl v obou aktivnější než soupeři.