Tampa rozhodla o zisku druhého bodu čtyřmi góly v přesilových hrách, díky kterým otočila průběh zápasu v rozmezí 20. až 47. minuty z 0:1 na 5:1.

Dvakrát se v početní výhodě trefil Nikita Kučerov, jednou Valtteri Filppula a Victor Hedman. Zbývající zásah přidal lídr týmu Steven Stamkos, který skvěle provedenou forhendovou kličkou vstřelil svůj první gól v play off. V závěru zápasu ještě na snížení Toma Gilberta odpověděl J. T. Brown.

"V přesilovkách jsme měli hodně pohybu, hráli chytře a tvrdě stříleli. Přihrávky šly z hokejky na hokejku a pak roste i počet šancí dát gól," komentoval trenér Tampy Bay Jon Cooper vysokou úspěšnost využití přesilových her. Za klíčový považoval Filppulův gól v poslední minutě první třetiny, v níž byl Montreal lepší. "Změnil se obraz hry. Žádný z gólů nebyl důležitější," podotkl.

Trenér Montrealu Michel Therrien žehral na špatnou disciplínu, klíčový bek P. K. Subban ale mínil, že důvodů prohry je více. "Samozřejmě musíme být obezřetnější a co nejvíce se vyhýbat trestné lavici. Když vynecháme přesilovky, jsme lepším týmem, ale nedokážeme potrestat jejich chyby. V obou zápasech jich vyrobili dost, jenže nejsme dostatečně efektivní," řekl Subban.

Kane už má v play off přes sto bodů

Chicago v letošním play off nezaváhalo doma v žádném z pěti utkání. K další výhře nasměroval Blackhawks gólem v oslabení Jonathan Toews, na kterého těsně před druhou přestávkou navázal Patrick Kane.

Minnesota potrestala zásluhou Matta Dumby vyloučení Michala Rozsívala a dala kontaktní branku, ale nepovedlo se jí srovnat jako v předchozím duelu, kdy dotáhla z 0:3 na 3:3. Chicago uklidnili svými trefami Patrick Sharp a Kane.

Chicago se opět mohlo spolehnout na své hlavní tahouny, přičemž Kane se dvěma góly přehoupl přes hranici sta bodů v play off (101 bodů ve stejném počtu zápasů).

"Jsou tu hráči, kteří chtějí dosta puk na hokejku v klíčových situacích, chtějí být tím, kdo dá gól a rozhodne zápas. To je základ úspěchu tohohle týmu za posledních šest sedm let," řekl Sharp k výsledkům Chicaga, které v roce 2010 a 2013 vyhrálo Stanleyův pohár.

Hudler bez bodu, Fleischmann a Sekáč nehráli

Český útočník Jiří Hudler, který odstoupil z předchozího utkání, v neděli v sestavě Calgary nechyběl. A byl na ledě u první inkasované branky, kterou vstřelil v úvodu zápasu při přečíslení dva na jednoho Matt Beleskey. Nejtěsnější stav vydržel až do závěrečných minut, v nichž Hampus Lindholm a Nate Thompson pojistili vítězství Anaheimu.

Domácí útočníci Tomáš Fleischmann a Jiří Sekáč zůstali opět mezi náhradníky.

Calgary, které minulý zápas prohrálo 1:6, držel ve hře výbornými zásahy brankář Karri Rämo, ale na druhé straně chytal spolehlivě i Frederik Andersen. Dánský gólman potřeboval na premiérovou nulu v play off 30 zákroků a prodloužil neporazitelnost Anaheimu, který stejně jako v roce 2003 odstartoval vyřazovací část šesti výhrami.

"Máme dobrý tým, bojujeme jeden za druhého. Jsme rádi, že vyhráváme, ale rozhodně se tím nenecháme uspokojit," zdůraznil Andersen. Anaheim porazil doma Calgary ve 21. utkání za sebou.

Výsledky play off NHL

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Montreal - Tampa Bay 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 8. Petry, 52. Gilbert - 33. a 47. Kučerov, 20. Filppula, 29. Stamkos, 40. Hedman, 57. Brown. Střely na branku: 29:24. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov, 3. Killorn (všichni Tampa Bay). Stav série: 0:2.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

Chicago - Minnesota 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 40. a 58. P. Kane, 33. Toews, 48. Sharp - 42. Dumba. Střely na branku: 31:31. Diváci: 21.934. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Keith, 3. Crawford (všichni Chicago). Stav série: 2:0.

Anaheim - Calgary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 8. Beleskey, 52. Lindholm, 58. Thompson. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.299. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. Rämö (Calgary). Stav série: 2:0.