Montreal prodloužil sérii s Washingtonem

New York - Hokejisté Montrealu zůstávají ve hře o Stanleyův pohár, když zvítězili v pátém utkání úvodního kola play off NHL na ledě Washingtonu 2:1 a snížili stav série na 2:3.

24.4.2010

Český útočník Tomáš Plekanec v dresu MontrealuFoto: REUTERS/Christinne Muschi

Canadiens si vynutili šestý duel razantním nástupem do zápasu, neboť obě branky vstřelili v prvních osmi minutách. Nejlepším tým základní části stačil v dalším průběhu utkání už jenom gólem Alexandra Ovečkina zkorigovat skóre.

Pětice českých hokejistů ve službách Phoenixu se ocitla na pokraji vyřazení z play off. Coyotes totiž v pátečním utkání podlehli na svém ledě Detroitu 1:4 a v sérii prohrávají 2:3.

Hostující tým rozhodl o zisku třetího bodu v závěrečné třetině, kdy třemi góly zlomil nerozhodný stav 1:1.

Východní konference - 5. zápasy:
Washington - Montreal 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 24. Ovečkin - 2. Cammalleri (Plekanec), 8. Moen. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.377. Stav série: 3:2.

Buffalo - Boston 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Mair, 19. Pominville, 30. Grier, 59. Ennis - 58. Boychuk. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.690. Stav série: 2:3.

Západní konference - 5. zápasy:
Vancouver - Los Angeles 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)
Branky: 9. a 50. Bernier, 34. a 47. Samuelsson, 18. Edler, 29. D. Sedin, 45. Demitra - 15. Handzuš, 46. Modin. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.810. Stav série: 3:2.

Phoenix - Detroit 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 30. Jovanovski - 18. D. Miller, 52. Holmström, 53. Dacjuk, 60. Zetterberg. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.458. Stav série: 2:3.
24.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Daňové úlevy: odběr krve tři tisíce korun, za registraci nic

Češi nebezpečně tloustnou. Na cukrovku umírá 3,5 tisíce lidí ročně

Německá vláda podle Bildu varuje před chemickým útokem

Německá vláda a Spolkový kriminální úřad (BKA) varují před možností útoku chemikáliemi. Uvedl to dnes deník Bild s odvoláním na zprávu spolkové vlády analyzující rizika v oblasti civilní ochrany.