Mrázek dlouho držel naděje Detroitu, zlikvidoval střelu Jágra, přesto neslavil

Detroit - Hokejisté Floridy vyhráli v jediném nedělním zápasu NHL v Detroitu 2:1 v prodloužení. Domácí brankář Petr Mrázek poprvé inkasoval až v 55. minutě, zápas pak po 80 sekundách nastaveného času rozhodl obránce hostů Brian Campbell.

29.11.2015

Brankář Detroitu Petr Mrázek.Foto: ČTK/AP/Paul Sancya

Jaromír Jágr se vrátil do sestavy Panthers, odehrál 15 minut, na Mrázka vyslal jednu střelu, ale poprvé po pěti zápasech nebodoval. Třiačtyřicetiletý útočník, nejproduktivnější hráč Floridy, odstoupil z pátečního duelu s New York Islanders v 49. minutě.

Detroit dlouho vedl po velké chybě Jágrova spoluhráče z útoku Aleksandera Barkova. Mladý Fin poslal v 28. minutě při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu puk přímo na hokejku rozjetého Dylana Larkina a ten sólo proti Robertu Luongovi v brance hostů s přehledem proměnil přesnou střelou k tyči.

Mrázek, na nějž v zápase mířilo 32 střel, měl blízko k druhému čistému kontu v této sezoně. Kapituloval až pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se puk do jeho sítě odrazil od Reillyho Smithe. V úvodu prodloužení se pak floridská trojice včetně Jágra ubránila a po vystřídání a rychlém brejku rozhodl zápas svým druhým gólem v ročníku Campbell.

Detroit hrál prodloužení počtvrté za sebou. Dvakrát si v něm připsal bod navíc, ale doma proti Bostonu ani tentokrát proti Floridě neuspěl.

Výsledek NHL:

Detroit - Florida 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 28. Larkin - 55. Smith, 62. Campbell. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Florida), 2. Larkin (Detroit), 3. Ekblad (Florida).

Zrychlí stavby? Politici chtějí vyšachovat ekology i spolky

Kuňkání žab zřejmě ještě více než dnes zanikne v hluku stavebních strojů. Důvod? Výhrady, které ke stavbám vyjadřují ekologové či různé občanské spolky, už brzy úřady nebudou tolik poslouchat. Připravit je o slovo může chystaná novela zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (tzv. EIA), která má omezit možnost vyjadřovat se tak jako dosud k chystaným velkým stavbám, jako jsou dálnice nebo továrny.

Katastrofa: Zelenina zdražila!

„Brutální zdražení potravin." „Salátová krize!" „Zákazníci zuří: Zelenina je moc drahá!" „Oběti letošní zimy: okurky, cukety, ledový salát." Češi jsou od počátku roku zásobováni katastrofickými zprávami o tom, jak letos zdražuje zelenina. Jeden by snad začal okopávat zanedbaný záhumenek či navezl na balkon pytle plné hlíny, aby si mohl vypěstovat pár rajčátek a nějakou tu okurku.

Poruchy spánku trápí stále více dětí. Mohou za to i chytré telefony

Ráno nedokážou vstát z postele a ze školy nosí horší známky. Neporadí si s běžným výkladem, který nedoprovází obraz. Ordinace dětských neurologů se stále častěji plní školáky, kteří jsou unavení a neudrží pozornost. Důvod je jednoduchý: české děti trpí poruchami spánku. Ty jim způsobují mobily a tablety.

Spíme málo. Trpíme proto nadváhou a depresemi

Spánek? Na ten jsem dlouho neměla čas, přiznává osmatřicetiletá manažerka Lenka Procházková. Snažila se totiž stihnout úplně všechno – práci si nosila domů, děti dirigovala hlavně přes telefon, k tomu se starala o nemohoucí rodiče. Během pracovního týdne strávila v posteli sotva pět hodin denně. Někdy musely stačit i čtyři hodiny. Dokud nepřišel zvrat.