Mrázek dlouho držel naděje Detroitu, zlikvidoval střelu Jágra, přesto neslavil

Detroit - Hokejisté Floridy vyhráli v jediném nedělním zápasu NHL v Detroitu 2:1 v prodloužení. Domácí brankář Petr Mrázek poprvé inkasoval až v 55. minutě, zápas pak po 80 sekundách nastaveného času rozhodl obránce hostů Brian Campbell.

29.11.2015

Brankář Detroitu Petr Mrázek.Foto: ČTK/AP/Paul Sancya

Jaromír Jágr se vrátil do sestavy Panthers, odehrál 15 minut, na Mrázka vyslal jednu střelu, ale poprvé po pěti zápasech nebodoval. Třiačtyřicetiletý útočník, nejproduktivnější hráč Floridy, odstoupil z pátečního duelu s New York Islanders v 49. minutě.

Detroit dlouho vedl po velké chybě Jágrova spoluhráče z útoku Aleksandera Barkova. Mladý Fin poslal v 28. minutě při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu puk přímo na hokejku rozjetého Dylana Larkina a ten sólo proti Robertu Luongovi v brance hostů s přehledem proměnil přesnou střelou k tyči.

Mrázek, na nějž v zápase mířilo 32 střel, měl blízko k druhému čistému kontu v této sezoně. Kapituloval až pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se puk do jeho sítě odrazil od Reillyho Smithe. V úvodu prodloužení se pak floridská trojice včetně Jágra ubránila a po vystřídání a rychlém brejku rozhodl zápas svým druhým gólem v ročníku Campbell.

Detroit hrál prodloužení počtvrté za sebou. Dvakrát si v něm připsal bod navíc, ale doma proti Bostonu ani tentokrát proti Floridě neuspěl.

Výsledek NHL:

Detroit - Florida 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 28. Larkin - 55. Smith, 62. Campbell. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Smith (Florida), 2. Larkin (Detroit), 3. Ekblad (Florida).

29.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

První česká medaile. Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu!

Östersund (Švédsko) - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy dnes přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.