Mrázek vychytal Floridu a má čtvrtou nulu v sezoně. Crosby dál řádí

New York - Petr Mrázek vychytal v pondělním utkání NHL výhru Detroitu nad Floridou 3:0 a připsal si čtvrté čisté konto v sezoně. Jaromír Jágr tak ve svém jubilejním 1600. zápase v zámořské soutěži nebodoval, asistenci u prvního gólu Red Wings zaznamenal obránce Jakub Kindl, který byl před pár dny povolán z farmy jako náhrada za zraněného Mikea Greena.

9.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 9.2.2016

Petr Mrázek (34) zastavuje útok Nicka Bjugstada (27) z Floridy Panthers.Autor: čtk

Všechny tři góly padly ve třetí třetině. Ve 45. minutě se střela Kindla otřela o hokejku slovenského útočníka Tomáše Tatara a domácí vedli 1:0. Další dvě trefy pak obstaral v polovině poslední dvacetiminutovky v rozmezí pouhých 68 sekund ruský kanonýr Pavel Dacjuk.

Mrázek zlikvidoval 23 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za Dacjukem. Nejlepší zákrok předvedl ještě za stavu 0:0 pět minut před koncem druhé třetiny, kdy fantasticky lapačkou zneškodnil střelu Jágra, který po přihrávce od Jonathana Huberdeaua zakončoval rychlý brejk dva na jednoho.

„Odvedli jsme skvělou práci při hře v oslabení. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem vychytal nulu," prohlásil Mrázek, jenž měl více práce až v druhé polovině utkání. „Jo, za prvních třicet minut na mě šlo asi jen pět střel, takže jsem musel zůstat koncentrovaný. Ale kluci přede mnou hráli skvěle," dodal český gólman, který poprvé v kariéře v NHL dosáhl na 20. vítězství v sezoně.

Jágr se stal desátým hráčem v historii NHL, který v základní části pokořil hranici 1600 zápasů. Nejvíc jich má na kontě legendární Gordie Howe, jenž si připsal 1767 startů.

Crosbyho forma

Nový osobní rekord si vytvořil Sidney Crosby, který dvěma góly a stejným počtem asistencí zařídil výhru Pittsburghu 6:2 nad Anaheimem. Kapitán Tučňáků skóroval v sedmém zápase za sebou, dosud jeho nejdelší série trvala šest utkání (v prosinci 2006).

Dohromady Crosby v posledních 19 utkáních vstřelil 18 gólů.

Dvougólový večer prožil také Mark Stone, navrch přidal jednu přihrávku a Ottawa zejména díky němu porazila Tampu 5:1. Stone potvrdil aktuální skvělou formu, když v posledních čtyřech zápasech zaznamenal pět gólů a tři asistence.

Ottawa poprvé od 1. prosince vyhrála dvě utkání za sebou.

Výsledky NHL

NY Rangers – New Jersey 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Klein, 45. Miller – 58. Zajac. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Klein, 3. Miller (všichni Rangers).

Detroit – Florida 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 52. a 53. Dacjuk, 45. Tatar (Kindl). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 31:23. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Mrázek, 3. Abdelkader (všichni Detroit).

Ottawa – Tampa Bay 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 25. a 31. Stone, 6. Z. Smith, 17. Prince, 56. Pageau – 18. Brown. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.078. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Pageau, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Pittsburgh – Anaheim 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky: 36. a 44. Crosby, 4. Kunitz, 11. Sheary, 20. Hagelin, 47. Määttä – 20. Getzlaf, 39. Maroon. Střely na branku: 35:38. Diváci: 18.418. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Kunitz, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).

5. Colorado 55 27 4 24 149:152 58
6. Minnesota 52 23 9 20 127:128 55
7. Winnipeg 52 23 3 26 136:152 49