Mrázek exceloval v brance Detroitu, za svá záda nepustil jedinou střelu

New York - Český hokejový brankář Petr Mrázek vychytal v pondělním přípravném utkání na NHL výhru Detroitu nad Torontem 3:0. Dvaadvacetiletý Mrázek odehrál celý zápas a k čistému kontu potřeboval 27 úspěšných zákroků. U vítězné trefy Red Wings si připsal asistenci útočník Andrej Nestrašil.

30.9.2014 AKTUALIZOVÁNO 30.9.2014

Brankář Petr Mrázek vychytal Detroitu výhru nad Torontem. Navíc udržel čisté konto.Foto: ČTK/AP

Forvard Radim Vrbata nezabránil jednou brankou porážce Vancouveru od svých nedávných spoluhráčů z Arizony 2:4.

Mrázek, který by měl v konkurenci Jimmyho Howarda a Jonase Gustavssona zahájit sezonu opět na farmě v Grand Rapids, znovu ukázal své kvality. V přípravě předtím za 43 minut v součtu duelu v Pittsburghu a v Chicagu inkasoval jediný gól, zazářil i v prvním celém utkání a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V první třetině se vyznamenal především při šanci Brandona Kozuna v oslabení, v druhém dějství vychytal Jamese van Riemsdyka a znovu Kozuna a v závěrečné části na něj nevyzrál ani Nazem Kadri. "Snažím se dělat to nejlepší, makat každý trénink, každou třetinu a každý zápas, ve kterém dostanu příležitost. Jsem z toho šťastný," řekl po povedeném vystoupení Mrázek deníku The Detroit News.

Red Wing dostal do vedení ve 29. minutě v přesilovce Nick Jensen. Asistoval Nestrašil, jenž byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Ve třetí třetině pojistili výhru Riley Sheahan a do prázdné branky při power play Slovák Tomáš Jurčo. Ve 24. minutě skončil zápas pro dalšího útočníka Detroitu Tomáše Noska, který za zákrok zezadu na Stuarta Percyho dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Vrbatovi spolupráce se Sedinovými svědčí

Vrbata se v přípravě trefil podruhé za sebou a opět těžil ze spolupráce s dvojčaty Henrikem a Danielem Sedinovými. Devět minut před koncem snížil na 2:3, ale Arizona své vítězství v závěru pojistila. Vrbata se na ledě potkal i se všemi třemi nedávnými českými spoluhráči - útočníky Martinem Hanzalem, Martinem Eratem a obráncem Zbyňkem Michálkem.

Dvěma asistencemi přispěl útočník Aleš Hemský k výhře Dallasu na ledě Floridy 5:4. Domácí Panthers vedli už 3:0, ale zápas ztratili. Hemský byl u akce, po které ve 28. minutě snížil Jason Spezza na 2:3. V 56. minutě si připsal asistenci u vítězné trefy Stars, kterou vstřelil v přesilovce Tyler Seguin a dovršil hattrick.

Přípravné zápasy před startem NHL:

New York Rangers - Philadelphia 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Branky: 8. a 27. Haggerty, 10. a 57. J. Fast, 6. Duclair, 35. Ch. Mueller - 22. Leier, 30. Akeson, 52. Gostisbehere.

Detroit - Toronto 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Jensen (Nestrašil), 46. Sheahan, 59. Jurčo. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 27 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Nashville - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Anisimov, 25. Wisniewski, 48. Boll.

Minnesota - Pittsburgh 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 49., 53. a 60. Pominville, 19. Parise - 36. Downie.

Dallas - Florida 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 35., 54. a 56. Seguin (na třetí Hemský), 27. Ničuškin, 28. Spezza (Hemský) - 12. Grimaldi, 16. Upshall, 23. Howden, 45. Robak.

Edmonton - Winnipeg 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 23. a 30. Hall, 3. Fayne - 27. Perreault.

Vancouver - Arizona 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 5. Dorsett, 51. Vrbata - 13. Vitale, 31. B. McMillan, 39. Doan, 59. Moss.

Masopust v Roztokách u Prahy skončil v šapitó

Dvacátý ročník masopustu v Roztokách u Prahy skončil v šapitó. Celý průvod absolvovalo asi 2000 lidí, ale celkem se jich zúčastnil až dvojnásobný počet. Zájem stoupá nejen při samotné akci, ale zapojuje se i stále více dobrovolníků, kteří se podílejí na přípravách, řekla Martina Macurová ze Sdružení Roztoč. Sdružení se podílí nejen na organizaci masopustu, ale také i řady dalších kulturních akcí v Roztokách.

Policie při pátrání v okolí výbuchu v Poličce nalezla kus munice

Policisté při dnešním pátrání v okolí vybuchlé továrny v Poličce na Scvtavsku nalezli jeden kus munice, zároveň zmenšili pásmo kolem vstupu. Pátrání bude pokračovalo do setmění. Série čtvrtečních explozí v hale v areálu Polišských strojíren zranila 19 lidí, z toho tři vážně.

Šafářová si v Budapešti zahraje finále dvouhry. Osmý titul v kariéře je blízko

Budapešť - Tenistka Lucie Šafářová porazila v semifinále turnaje v Budapešti Němku Carinu Witthöftovou 6:4, 6:3 a poprvé od loňského triumfu v Praze ve Stromovce si zahraje finále dvouhry. Brněnská rodačka bude usilovat o osmý titul v kariéře.

Zima českých atletů: Svoboda boxuje, Helcelet medituje

Před lety se ho ptali: „Peťane, nechceš zkusit box?" Petr Svoboda se tomu vysmál. Nechápal, proč by měl překážkář boxovat. „Co je to za komedii?"