ONLINE: Česko - Švédsko 2:3 po prodloužení

Québec - Čeští hokejisté hrají klíčový zápas na MS v Kanadě.

Švéd Douglas Murray sráží Jiřího Novotného.

Švéd Douglas Murray sráží Jiřího Novotného.Foto: REUTERS/Mathieu Belanger

ČESKO - ŠVÉDSKO 2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Kotalík, Kaberle a Eliáš byli vyhlášeni nejlepšími českými hráči na šampionátu.

Český tým skončil na mistrovství světa v Kanadě ve čtvrtfinále. Semifinále si zahrají Švédi.

63. Gól. Švédsko si zajistilo účast v semifinále. Weinhandl vystřelil z otočky z chumlu před Hniličkou, puk se otřel o brusli českého hráče a nešťastně skončil v brance.

62. Rozsíval vyhazuje.

61. Švédsko hraje přesilovku.Hornqvist netrefil branku.

61. Prodloužení začalo. Weinhandl jel sám na branku a byl faulován. Erat dostal dvě minuty za hákování.

Skončila základní hrací doba. Velké drama bude pokračovat prodloužením a případně samostatnými nájezdy.

60. Erat v šanci. Lundqvist vyrazil před sebe. Švédové se zachránili.

59. Oba týmy jsou kompletní.

57. Lundqvist podržel puk mezi betony. Z potyčky před bránou Švédska byli potrestáni za hrubost Erat a Ekman. Hraje se čtyři na čtyři.

57. Gól. Švédsko vyrovnalo. Nilson tečoval za Hniličkova záda.

57. Rolinek najížděl do brejku. Na rychlou přihrávku však nestačil.

56. Švédi tvrdě útočí. Češi se jen brání.

54. Švédi se nebezpečně drží v naší obranné třetině. Wallin trefil jen roj před Hniličkou.

54. Kotalík měl šanci, střílel z pravého kruhu. Ludqvist kryl lapačkou.

53: Gól. Česko vede 2:1. Vrbata proměnil trestné střílení, když se blýskl parádní bekhendovou střelou pod horní tyčku.

53. Pojede Vrbata.

53. Vrbata jel sám na Lundqvista. Český hráč byl sražen. Rozhodčí nařídili trestné střílení.

52. Rychlá hra od obou mužstev.

51. Hlinka se dostal sám do šance, vypálil však jen do náruče švédského brankáře.

49. Tlak Švédů. Rolinek vyhodil na zakázané uvolnění a s bolestivou grimasou ve tváři odjel na střídačku.

48. Jonsson pálil od modré. Hnilička má puk v lapačce.

48. Obrovská šance Vrbaty, ve které nedokázal několikrát překonat ležícího švédského obránce. Nakonec vystihl střelu Lundqvist.

47. Eliáš chtěl z rohu kluziště překvapit Lundqvista střelou s odrazem. Ten si prostor u tyčky nakonec pohlídal.

45. Kotálík prověřil švédského brankáře ihned po vhazování. Ten kotouč podržel mezi betony.

45. Na druhé straně zahrozil dělovou ránou Rozsíval. Jeho střelu Lundqvist pokryl.

44. Backstrom jen o kousek minul českou branku.

43. Lundqvist chyboval za brankou, Češi se ke střele nedostali.

42. Rychlá akce Česka. Kotalík přihrál zadovkou puk Plekancovi, ten minul.

41. Češi opět tlačí. Tentokrát zkusil pozornost Lundqvista Erat.

41. Hlinka tvrdě vypálil z levé strany. Puk přeletěl branku.

41. Začala třetí třetina.

Konec druhé dvacetimutovky. V ní otevřeli skóre Švédové, když se v početní převaze trefil Hornqvist. O vyrovnání se postaral Rolinek.

40. Nebezpečný kolotoč před českou brankou. Nakonec puk končí v ochranné síti.

38. Přesilovka Švédů skončila.

36. Kaberle zahrozil při oslabení. Lundqvist jeho švih pokryl.

36. Švédové hrají přesilovku. Michálek vyhodil puk a jeho počínání bylo posouzeno jako zdržování.

36. Švédové si vytvořili šanci před českou brankou. Hornqvistovi střela až tolik nesedla.

34. Weinhandl se dostal mezi kruhy, čeští obránci jeho střelu zblokovali.

32.Backstrom se dostal do velké šance. Skvěle zasáhl Michálek, když se položil do střely.

31. Gól. Česko vyrovnalo na 1:1. Plekanec sice dorážku do branky nepropasíroval, Rolinek se však nemýlil.

29. Michálek se dopustil chyby. Švédové se do přečíslení nedostali.

28. Gól. Švédsko se ujalo vedení 1:0. Vyloučení Michálka potrestal tvrdou střelou Hornqvist, který doklepl Stralmanovu střelu, jež Hnilička vyrazil před sebe.

28. Tentokrát Hnilička skryl puk ve své lapačce.

27. Stralmanovu střelu podržel Hnilička mezi betony.

27. Švédsko má přesilovku. Michálek dostal dvě minuty.

26. Češi dostali soupeře pod tlak. Eliáš našel zpoza branky Erata, ten trefil pouze Lundqvista.

25. Plekanec sice obešel švédskou obranu, ale rána mu nesedla.

23. Kuba chyboval. Švédové se dostali do přečíslení, ale zakončující Fabricius netrefil branku.

22. Michálek zbokoval nebezpečnou ránuHornqvista.

21. Odstartovala druhá třetina. Nielsen těsně minul českou branku.

Konec první třetiny. Česko drží se Švédskem bezbrankový stav. V první dvacetiminutovce se oba týmy spíše oťukávali a hráli hodně opatrně. Mnoho gólových šancí k vidění nebylo.

19. Tvrdá Židlického střela se k Lundqvistovi nedostala. Šanci propásl před brankou i Hlinka.

18. Hnilička se blýskl výbornými zákroky, když měli Švédové zatím největší možnost skórovat. Backstrom poslal z leva puk na Nilsona, ani dorážka Švédům nevyšla.

17. Hanzalovi nevyšla klička ve středním pásmu, Švédové se zmocnili puku. Ovšem šli střídat.

16. Hnilička musel opět zasahovat.

15. Švédové se dopustili dalšího ofsajdu.

15. Lundqvist vyrazil Kotalíkovu střelu před sebe. K dorážce se ale nikdo nedostal.

14. Přesilovka se českým hokejistům nevydařila.

13. Kaberleho střelu tečoval Eliáš u levé tyče. Puk mu však utekl z hokejky a Lundqvist vyrazil kotouč.

12. Švédský kouč vyreklamoval buly ve středním pásmu.

12. Česko se dočkalo další početní výhody. Hörnqvist byl potrestán za podražení.

11. Bäckstrom se snažil překvapit Hniličku, ten má puk ve své lapačce.

11. Švédsko je kompletní.

10. Židlického střelu zblokoval Andersson.

9. Češi se dostávají hladce do obranné třetiny soupeřů. Ti v něm však dobře brání.

8. Češi hrají přesilovou hru. Švédové hráli v šesti.

8. Irgl vystřelil z pravé strany. Lundqvist střelu udržel a přerušil hru.

7. Michálek vypíchl soupeři puk a překazil akci Švédů.

6. Oba týmy jsou kompletní.

6. Eratovu tvrdou střelu vyrazil Lundqvist.

5. Češi jsou kompletní.

5. Brankář Lundqvist si nechává přebrousit brusle.

5. Akci švédského týmu zastavil ofsajd.

4. Síly na ledě se srovnají. Švéd Weinhandl nedovoleně držel Rolinka.

4. Kapitán českého mužstva Kaberle vyhodil puk.

3. Švédové budou hrát přesilovku. Kohn dostal trest 2+10 minut za nebezpečný krosček na Anderssona. Ten krvácí.

2. Vrbata příklepem minul branku.

1. Utkání začalo. Začalo se velmi opatrně. První zákrok zápasu si připsal Hnilička.

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu čtvrtfinálového utkání mistrovství světa v ledním hokeji mezi Českou republikou a reprezentací Švédska.

Česko: Hnilička - Židlický, Kaberle, Rozsíval, Kuba, Michálek, Čáslava, Hejda - Erat, Hlinka, Eliáš - Kotalík, Plekanec, Rolinek - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Irgl, Novotný, Kohn - Skuhravý.

Švédsko: Lundqvist - Stralman, Jonsson, Edler, Murray, Johansson, Frogren, Niclas Wallin - Hornqvist, Backstrom, Robert Nilsson - Marcus Nilson, Rickard Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Holmqvist, Warg, Andersson - Fabricius.

Autor: Lukáš Králíček

14.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Soud uznal bývalé manažery Key Investments vinnými

Praha - Pražský městský soud v pátek uznal vinu tří bývalých členů představenstva společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tresty soud sdělí na závěr obsáhlého rozsudku, který bude předčítat zhruba hodinu. Bývalým manažerům hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.