Mytišči si v semifinále pohrálo s Jaroslavlí

Moskva - Hokejisté Atlantu uspěli v semifinále Kontinentální hokejové ligy 6:1.

23.3.2011

Hokejový trenér Miloš Říha.Foto: DENÍK/Josef Němec

Hokejisté Atlantu Mytišci deklasovali v prvním semifinále KHL Jaroslavl na jejím ledě 6:1.

Souboj českých trenérů tak výrazně lépe odstartoval Miloš Říha, jehož tým zvítězil hladce i díky gólu Jana Marka, který po asistencích Zbyňka Irgla a Jana Bulise zvýšil na konci druhé třetiny na 4:1. Jediný gól Lokomotivu, který vede Vladimír Vůjtek, dal Josef Vašíček.

Druhý nejproduktivnějších hráč bojů o Gagarinův pohár po čtvrtfinálové části snížil v 28. minutě na 1:3. Na jeho sedmý gól v play off však nikdo ze spoluhráčů nenavázal. Rozjetí hosté, kteří vyhráli čtvrtý zápas za sebou, měli v utkání převahu. Atlant přestřílel svého soupeře v poměru 32:18. Dva góly
vítězů dal Ivan Něprjajev.

Druhé finálové utkání Západní konference se hraje v pátek opět v Jaroslavli.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy

Západní konference - 1. zápas

Jaroslavl - Atlant Mytišči 1:6 (Vašíček 1+0 - Marek 1+0, Irgl a Bulis oba 0+1).

23.3.2011

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).