Nakopl nás první gól Zlína, přiznal Netík

Zlín - Hokejový útočník Tomáš Netík pojistil ve třetím zápase play off výhru Sparty.

6.3.2009

Hokejista Tomáš Netík bude i dále pokračovat v týmu Sparty.Foto: DENÍK/Alena Burešová

Jestli ještě byla alespoň malinká naděje, aby zlínští hokejisté srovnali ve třetím čtvrtfinále krok, zhasla v 54. minutě, kdy se trefil sparťanský útočník Tomáš Netík. Při přesilovce upravil skóre na 4:1 pro svůj tým.

Zlín padl i potřetí a Sparta ve čtvrtfinálové sérii vede už 3:0 na zápasy. „Tentokrát jsme využili všechny naše přesilovky,“ usmíval se Netík. „Byly jen dvě a z obou jsme dali gól.“

Stoprocentní úspěšnost přesilovek. S tím můžete být navýsost spokojeni, ne?

Nemám moc rád chválení, ale tohle jsou fakta. A je to jen dobře.

Výsledek tomu sice moc nenapovídá, ale byl to pro vás hodně náročný zápas, že?

Byl. My jsme prvních dvacet minut nezačali, tak jsme chtěli. Paradoxně nás pak nakopl první gól, který jsme dostali. Zdravě jsme se naštvali a hned to bylo lepší.

Teď vypadá pro vás vývoj série skvěle.

Tak blbě nevypadá, když 3:0 vedeme. I když dokud není hotový ten poslední krok, není ani konec. Zatím žádné uspokojení cítit nemůžeme.

Sedláček v brance Zlína nevypadal natolik jistě jako v základní části. Našli jste tedy na něj recept?

Tohle je hrozně těžké hodnotit. Dali jsme mu třikrát čtyři góly. Potřebujeme to tak provést ještě jednou.

Zato váš gólman Přikryl má, zdá se, životní formu…

Jasně. Chytá výborně, několikrát nás podržel i dneska. Tu první třetinu jsme mohli prohrát 0:3 a rázem by to bylo strašně těžké utkání. Bingo (Přikryl) zatím drží neskutečně.

Je možné, že se vám daří i díky tomu, že víte, jakou oporu máte v zádech?

Play off zápasy jsou hodně o zkušenostech a naše mužstvo zkušené je. A když má za zády ještě takového gólmana, je to ještě lepší. Ale musíme mu i my co nejvíc pomáhat.

Vždyť i hra celého mužstva se oproti základní části vylepšila, ne?

Zatím jsou za námi jen tři zápasy, nechci předbíhat. Chceme dál než do semifinále, budeme hodnotit až později. Nechci se rozplývat nad tím, jaké máme mužstvo, když ještě není za námi ani první kolo.