Návrat po trestu. Salák vychytal další výhru a postup přes Magnitogorsk

Moskva - Byl pod palbou kritiky, Magnitogorsk mu nemohl přijít na jméno. Ale český reprezentant Alexander Salák ukázal, že má nervy ze železa. Po disciplinárním trestu za rvačku se vrátil do branky Novosibirsku a 26 zákroky mu pomohl k postupu do semifinále Kontinentální hokejové ligy.

40
Konec druhé dvacetiminutovky. Fanoušci se tentokrát gólu nedočkali. Svěřenci Vladimíra Růžičky tak i nadále drží dvoubrankové vedení. Ale pozor! Švédsko v závěrečné třetině určitě přitvrdí.

Celá on-line reportáž ZDE

Sibir v pátém čtvrtfinále porazil v domácím prostředí obhájce Gagarinova poháru z Magnitogorsku 3:1 a sérii vyhrál 4:1 na zápasy.

Hosté se v Novosibirsku dostali v 27. minutě do vedení, když Mozjakin střelou zblízka využil přesilovou hru, ale českého brankáře už podruhé nepřekonali. Šumakov ještě před polovinou zápasu vyrovnal, v 59. minutě vstřelil vítězný gól Gubin a postup domácího celku pak ještě potvrdil Ožiganov trefou do prázdné branky.

Salák byl ve třetím čtvrtfinálovém duelu vyloučen do konce utkání za to, že vyrážečkou opakovaně udeřil soupeře do hlavy. Dostal za to disciplinární trest na jeden zápas, v němž nastoupil jeho náhradník Bespalov a vychytal Sibiru výhru 3:2 v prodloužení.

Novosibirsk postoupil do finále Východní konference poprvé v historii. Narazí v něm na Kazaň, která rovněž vyřadila Omsk 4:1 na zápasy. V Západní konferenci budou o postup do ligového finále usilovat Petrohrad a CSKA Moskva.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:
Novosibirsk - Magnitogorsk 3:1, konečný stav série 4:1, Kazaň - Omsk 2:0, konečný stav série 4:1.
Západní konference - 5. zápas:
CSKA Moskva - Jokerit Helsinky 4:2 (za hosty Koukal 0+1), konečný stav série 4:1.

19.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Předseda ODS Fiala: Zemanův projev ukázal na jeho sbližování s Babišem

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně při projednávání státního rozpočtu ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Novinářům to dnes řekl předseda opoziční ODS Petr Fiala s tím, že to nepokládá za šťastné pro Česko. Zeman podle Fialy svými závěry popřel některé teze, které sám v projevu přednesl.

Babiš obhajoval rozpočet, dle něj je podstatné, že deficit klesá

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) před jednáním Sněmovny obhajoval navržený deficit státního rozpočtu na příští rok ve výši 60 miliard korun. Podle něj je podstatné, že se od začátku funkčního období vlády daří deficit postupně snižovat, stejně jako státní dluh. Odmítl také výtky opozice, že je v rozpočtu málo investic.

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.