Návrat po trestu. Salák vychytal další výhru a postup přes Magnitogorsk

Moskva - Byl pod palbou kritiky, Magnitogorsk mu nemohl přijít na jméno. Ale český reprezentant Alexander Salák ukázal, že má nervy ze železa. Po disciplinárním trestu za rvačku se vrátil do branky Novosibirsku a 26 zákroky mu pomohl k postupu do semifinále Kontinentální hokejové ligy.

40
Konec druhé dvacetiminutovky. Fanoušci se tentokrát gólu nedočkali. Svěřenci Vladimíra Růžičky tak i nadále drží dvoubrankové vedení. Ale pozor! Švédsko v závěrečné třetině určitě přitvrdí.

Celá on-line reportáž ZDE

Sibir v pátém čtvrtfinále porazil v domácím prostředí obhájce Gagarinova poháru z Magnitogorsku 3:1 a sérii vyhrál 4:1 na zápasy.

Hosté se v Novosibirsku dostali v 27. minutě do vedení, když Mozjakin střelou zblízka využil přesilovou hru, ale českého brankáře už podruhé nepřekonali. Šumakov ještě před polovinou zápasu vyrovnal, v 59. minutě vstřelil vítězný gól Gubin a postup domácího celku pak ještě potvrdil Ožiganov trefou do prázdné branky.

Salák byl ve třetím čtvrtfinálovém duelu vyloučen do konce utkání za to, že vyrážečkou opakovaně udeřil soupeře do hlavy. Dostal za to disciplinární trest na jeden zápas, v němž nastoupil jeho náhradník Bespalov a vychytal Sibiru výhru 3:2 v prodloužení.

Novosibirsk postoupil do finále Východní konference poprvé v historii. Narazí v něm na Kazaň, která rovněž vyřadila Omsk 4:1 na zápasy. V Západní konferenci budou o postup do ligového finále usilovat Petrohrad a CSKA Moskva.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:
Novosibirsk - Magnitogorsk 3:1, konečný stav série 4:1, Kazaň - Omsk 2:0, konečný stav série 4:1.
Západní konference - 5. zápas:
CSKA Moskva - Jokerit Helsinky 4:2 (za hosty Koukal 0+1), konečný stav série 4:1.

19.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ústecký kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý, nadýchal 1,59 promile

Ústí nad Labem – Starosta Malečova a nezávislý kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý. Policie ho přistihla v centru Ústí nad Labem začátkem srpna, kdy mu při dechové zkoušce naměřila téměř 1,6 promile. To odpovídá asi osmi velkým pivům. Kůstku čeká ještě před druhým kolem senátních voleb soud, čelí obžalobě z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Článek Hitler – gentleman se našel, ale v Rudém právu

Praha – Článek nazvaný Hitler – gentleman vyšel, ale v Rudém právu, nikoli v Peroutkově Přítomnosti. Hitlera neoceňoval, naopak odsuzoval útok pravicového agrárního deníku Venkov proti národním socialistům, k nimž měl Peroutka blízko, píše Právo.

Operace v Sýrii prý stála Rusko 58 miliard rublů

Moskva – Válečné tažení v Sýrii, trvající právě rok, stálo Rusko nejméně 58 miliard rublů (asi 22 miliard Kč). Odhadl to ruský podnikatelský list RBK na základě zveřejněných údajů ministerstva obrany a ruské vlády. Hlavní část nákladů připadla na nálety bombardérů a střely s plochou dráhou letu.