Netík rozhodl o výhře ve Švýcarsku

Winterthur - Těsnou výhrou českých hokejových reprezentantů skončilo přípravné střetnutí se Švýcarskem.

11.4.2008

Hokejista Tomáš Netík bude i dále pokračovat v týmu Sparty.Foto: DENÍK/Alena Burešová

Švýcarsko – Česká republika 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Osud zápasu, který se hrál ve švýcarském Winterthuru, vzal do svých rukou sedmdesát osm vteřin před koncem řádné hrací doby Tomáš Netík. Sparťanský útočník vstřelil rozhodující gól utkání a vrátil tak domácím porážku, kterou ve středu Čechům uštědřili v Zuchwilu.

Skóre otevřel v deváté minutě první třetiny zkušený hráč domácích Di Pietro, který po Paterliniho přihrávce překonal Marka Pince v brance Česka.

Na konci první a v úvodu druhé třetiny však vývoj utkání otočil Leoš Čermák. Ve 26. minutě ovšem v přesilovce pět na tři srovnal Bärtschi a v 41. minutě, opět v dvojnásobné převaze, vrátil Sprunger domácím vedení.

O tři minuty později ale vyrovnal Veselý a výhru pak zařídil Netík.

Branky: 9. Di Pietro, 28. Bartschi, 41. Sprunger – 20. a 22. Čermák, 44. Veselý, 59. Netík. Rozhodčí: Stricker, Popovic – Kohler, Zosso (všichni Švýc.). Vyloučení: 11:12. Využití: 2:2. Diváci: 3000 (vyprodáno).

Švýcarsko: Manzato – B. Gerber, Vauclair, Helbling, P. Fischer II, Furrer, Von Gunten, Diaz – Wick, Jeannin, Lemm – Di Pietro, Ziegler, Paterlini – Bärtschi, Plüss, P. Fischer I – Sprunger, Romy, Guggisberg. Trenéři: Ralph Krueger a Jakob Kölliker.

Česko: Pinc – Kundrátek, Čáslava, Benák, Černošek, Sičák, Zíb, Hrabal, Krstev – L. Čermák, Kohn, Rolinek – Rosa, J. Straka, Veselý – Jánský, Cetkovský, Kotrla – Kubiš, Netík, Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Autor: Vojtěch Žižka