Nezastavitelný Kovář. V KHL bodoval už pojedenácté za sebou

Moskva - Útočník Jan Kovář vstřelil v dnešním utkání Magnitogorsku proti Ufě gól a bodoval už v jedenáctém utkání KHL za sebou. Nejproduktivnější český hokejista v soutěži pomohl Metallurgu k výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

4.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 4.10.2016

Jan Kovář v dresu Metallurgu MagnitogorskFoto: ČTK

Magnitogorsk promarnil dvougólové vedení. První branku vstřelil i za přispění Tomáše Filippiho už po 98 sekundách Danis Zaripov, Kovář zvýšil na 2:0 v přesilovce ve 26. minutě. Nejlepší útočník minulého týdne KHL skóroval ve čtvrtém duelu za sebou a v rámci své jedenáctizápasové série nasbíral 15 bodů.

Ufa však ve 35. minutě v rozmezí 24 sekund vyrovnala a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich se nejproduktivnější Čech v KHL Kovář ke slovu nedostal.

Obránce Chabarovsku Jan Kolář vstřelil vítězný gól proti Spartaku Moskva. Domácí Amur vyhrál 3:1 a dvěma asistencemi se na tom podílel i další český hráč Tomáš Zohorna.

Kolář se gólově prosadil ve druhém utkání za sebou. Jeho tým sice na začátku druhé třetiny inkasoval jako první, ale ještě do poloviny zápasu ve dvou přesilovkách skóre otočil. Kolář skóroval na 2:1 šikovnou tečí po asistenci Zohorny a přihrávce Fina Teemua Ramstedta. Ten pak ještě ve třetí třetině pojistil výhru po rychlém protiútoku, do něhož se opět aktivně zapojil Zohorna.

Premiérová trefa pro Horáka

Oba Češi navázali na povedený předchozí zápas na ledě CSKA Moskva, ve kterém Kolář gólem zajistil prodloužení a Zohorna rozhodl nájezdy.

První trefy v sezoně se v patnáctém utkání dočkal útočník Roman Horák, jenž vstřelil druhý gól Podolsku při vítězství 4:3 po nájezdech na ledě Jokeritu Helsinky.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Spartak Moskva 3:1 (Kolář 1+0, T. Zohorna 0+2), Vladivostok - Nižnij Novgorod 5:2, Kunlun Red Star - HK Soči 2:1, Novokuzněck - Novosibirsk 3:2 (za hosty Polášek 0+1), Magnitogorsk - Ufa 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Kovář 1+0, Filippi 0+1), Jokerit Helsinky - Viťaz Podolsk 3:4 po sam. nájezdech (za hosty Horák 1+0), Dinamo Minsk - Jaroslavl 2:0, Slovan Bratislava - Petrohrad 0:6, Záhřeb - CSKA Moskva 2:5 (za domácí Mertl a Krejčík oba 0+1).

TAKÉ ČTĚTE: Odměna za skvělé výkony: Kovář získal cenu pro hráče týdne v KHL

Autor: Redakce / ČTK

4.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
Premiér Bohuslav Sobotka poskytl 26. května v Praze rozhovor Deníku.
14 16

Bohuslav Sobotka: Jsem rád, že se za mnou ČSSD sjednotila

Anne Hidalgová.
2 7

Pařížská starostka: černý feministický festival nesmí zakazovat vstup bílým

Starosta Mělníka řídil opilý. Auto "zaparkoval" do zdi radnice

Mělnický starosta Ctirad Mikeš sedl za volant v podnapilém stavu a při jízdě městem třikrát naboural, než zaparkoval rovnou do zdi budovy místní radnice. K incidentu došlo v sobotu večer.

Král drsných bonmotů na jižní Moravě. Zeman zamíří do armaturky i za zbraněmi

Nedemokratická cesta, jak se politika zbavit, je kalašnikov. Od tohoto výroku prezidenta Miloše Zemana při poslední oficiální cestě na jižní Moravu uplynulo 490 dnů. A právě v tento den Zeman v Brně zahájí čtvrtou návštěvu. Do regionu ale prezident přijel už v neděli. „Večer se v Brně setkal s ministryní školství Kateřinou Valachovou," potvrdil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Útok v Manchesteru: pátrání nekončí, policie zatkla dalšího podezřelého

/VIDEO/ Britská policie uvedla, že v pondělí zatkla dalšího podezřelého v souvislosti s bombovými útoky v Manchesteru. Počet osob zadržených v rámci pátrání se tak zvýšil na čtrnáct.

Pot a zápach: pražští cestující se v autobusech MHD budou i dále dusit

S prvními teplými dny se opět objevuje známý nešvar: zápach v pražských autobusech. Cestující se osvěžovačů vzduchu nedočkají. Pomůžou jen klimatizované vozy.