Montreal Canadians šesti góly skolil dalšího soupeře. Po středeční výhře nad Rangers tentokrát odneslo střeleckou potenci kanadského týmu Toronto, které si odvezlo debakl 2:6.

Čeští hráči v dresu Habs se tentokrát neprosadili gólově, zato si obránce Hamrlík i útočníci Plekanec s Langem připsali každý po asistenci. Jediným přesně mířícím Čechem tak byl obránce hostů Tomáš Kaberle. Montreal však jeho branku oplatil soupeři v úvodní části hned třemi trefami.

„Potřebovali jsme skvělý start,“ pochvaloval si jeden ze střelců Maxim Lapierre. „Hráli jsme včera a věděli jsme, že na nás budou připraveni. Takže jsme chtěli hrát jednoduše, což se povedlo. Máme dva body.“

Právě nevydařený start zápasu stál hosty body, poté již neměli proti rozjeté domácí mašině šanci. „Mají dobrý tým. Věděli jsme, že na nás vlítnou. Snažili jsme se dostat k nim do třetiny, ale ztráceli jsme puky,“ postěžoval si hostující forvard Jason Blake.

Kromě osmi gólů však vidělo více jak 21 tisíc diváků hlavně lítý boj, vedený ne zrovna v rukavičkách. Rozhodčí byli téměř pořád u boxu trestoměřičů a vyloučení nebrala konce. Sto osmačtyřicet trestných minut včetně devíti osobních trestů hovoří za vše.

Pittsburgh opět předvedl, jak ztratit vyhraný zápas

Chcete se dozvědět, jak ztratit perfektně rozjetý zápas? Jdětě za Sidney Crosbym a jeho partou.

Když hrají zápas Tučňáci, můžete se spolehnout, že v zápase se dočkáte pořádného výsledkového kotrmelce. Stejně tak tomu bylo i v nočním zápase na ledě Nashvillu. Pens vedli v 27. minutě 3:0, když úvodní ránu Petra Sýkory podpořili ve druhé třetině Staal s Talbotem, ovšem poté se hosté rozhodli, že přestanou hrát. Že dvě výhry v řadě by asi byly moc a nechali si nasázet od do té doby bezzubých domácích pět branek.

„Nezasloužili jsme si tohle utkání vyhrát,“ potvrdil po zápase pro server nhl.com smutný fakt autor dvou asistencí a kapitán hostů Sidney Crosby. „Nemůžete zápas ošidit a my jednoduše nehráli dobře celou dobu.“

K obratu zavelela první hvězda zápasu Martin Erat, jenž první gól dala a na kontaktní vzápětí přihrála. V poslední dvacetiminutovce poté Predátoři dovršili obrat dvěma rozhodujícími góly a roztleskali domácí publikum. Pens tak prohráli již šesté klání z posledních sedmi a dál kloužou tabulkou Východní konference k jejímu dnu. Nyní jsou desátí.

„Byli jsme hodně dole, prohráli pět utkání v řadě. A to, že jsme se z toho dnes dokázali vyhrabat, o tomhle týmu něco vypovídá,“ radoval se Erat. „Snažili jsme se jet naplno celých šedesát minut, zvrátit to. Šli jsme přímo za vítězstvím.

Boston už zase vyhrává, Krejčí střílí

Dva zápasy a dost. To si zřejmě řekli hokejisté nejlepšího týmu Východu a doma porazili trápící se Ottawu 6:4. Utnuli tak dvě nepovedená vystoupení, když mrzela především těsná domácí prohra 0:1 s Nashvillem. To byla před vlastními diváky první prohra po čtrnácti vízěznách zápasech. A další Medvědi nechtěli přidat.

„Bylo opravdu těžké se přes ten nepříjemný balvan dostat. To bylo nejhorší,“ bál se série proher domácí gólman Manny Fernandez. „Pokud by to chvíli trvalo, museli bychom makat dvakrát tak tvrdě.“

Bostonu může děkovat znovu i českému dravci Davidu Krejčímu. Ve skvělé formě hrající dvaadvacetiletý centr ukradl ve třetí třetině puk kapitánu hostí Alfredssonovi a dorážkou vlastní střely zlomil zápas a poslal Bruins do důležitého vedení 4:3. Rodák ze Šternberka si tak letos zapsal již pětačtyřicátý bod (16+29).

Boston - Ottawa 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky:
3. Ward (Krejčí), 5. Kobasew, 29. Ryder, 51. Krejčí, 55. Savard, 60. Axelsson - 13. Phillips, 31. Kelly, 35. Bell, 60. Vermette. Střely: 22:30.

New Jersey - Atlanta 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky:
24. Armstrong, 26. Kovalčuk, 35. Slater, 43. Reasoner. Střely: 29:24.

Philadelphia - Minnesota 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky:
28. Hartnell, 46. Knuble, 53. Upshall - 13. Veilleux. Střely: 23:28.

Montreal - Toronto 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Branky:
3. S. Kosticyn, 5. Lapierre (Hamrlík), 20. Latendresse, 27. Kovaljov, 39. A. Kosticyn (Lang), 53. Pacioretty (Plekanec) - 8. T. Kaberle, 59. Stajan. Střely: 29:32.

Florida - Carolina 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky:
15. Booth, 41. Bouwmeester, 44. Horton, 60. Campbell - 18. Babčuk, 56. Samsonov. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely: 31:33.

Nashville - Pittsburgh 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Branky
: 28. Erat, 34. Legwand (Erat), 40. Smithson, 50. Suter, 60. Zanon - 15. Sýkora, 24. J. Staal, 24. Talbot. Střely: 35:25.

Colorado - Chicago 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky:
6. Smyth, 54. Wolski (Hejduk) - 26. Campbell. Střely: 32:44.

Calgary - NY Islanders 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky:
7. Cammalleri, 21. Bourque, 37. Langkow, 43. Glencross, 48. Pardy - 26. Smith, 37. Tambellini. Střely: 41:26.

Phoenix - Tampa Bay 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky:
13. O. Jokinen (Z. Michálek), 21. Mueller, 49. Turris - 9. Meszároš, 35. Halpern (Prospal). Střely: 27:24.

Detroit - Dallas 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky:
5. Marián Hossa, 12. Cleary, 33. Maltby, 38. Holmström, 46. Dacjuk, 52. Zetterberg - 41. Eriksson. Střely: 33:23.

Los Angeles - Anaheim 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky:
20. Brown, 21. Simmonds, 29. Kopitar, 48. Frolov - 40., 41. a 42. Ryan. Střely: 26:27.