Jágr se snažil zbytečně. Atlanta poprvé vyhrála

ATLANTA - Hokejisté Atlanty si konečně mohou trochu vydechnout. Po šesti porážkách v řadě zabrali a poprvé v letošní sezoně NHL vyhráli. Vzmach Thrashers odnesli newyorští Rangers, v jejichž dresu dvakrát přihrával na gól kapitán týmu Jaromír Jágr.

19.10.2007

Jaromír Jágr v dresu New York Rangers.Foto: Reuters

Atlanta zažila před utkáním šokovou terapii. Sérii neúspěchů a slabou ofenzivní produkci vyřešil generální manažer klubu Don Waddell odvoláním kouče Boba Hartleyho. Jeho krok měl na mužstvo minimálně pro duel s Jezdci pozitivní vliv.

V předchozích zápasech vstřelili hráči pouhých devět branek, nyní zvládli více než polovinu z této sumy za necelých dvaapadesát minut.

Parta kolem Roberta Holíka měla zápas od začátku po kontrolou. Ve třetí třetině vedla už čtyřbrankovým rozdílem, Rangers v závěru stihli snížit na konečných 3:5.

Dva góly New Yorku připravil pro své spoluhráče Jaromír Jágr, stejný počet asistencí zaznamenal i bek Michal Rozsíval.

Florida padla, Vokoun nehrál

Pouze ze střídačky sledoval marné snažení Floridy na ledě Toronta Tomáš Vokoun. Před brankářem, který naposledy perfektním výkonem dovedl Pantery k vítězství nad Montrealem, dostal tentokrát přednost Craig Anderson. Vokounův náhradník si nevedl špatně. Do poslední minuty zápasu inkasoval stejně jako jeho finský protějšek Vesa Toskala pouze dvakrát. Pak ovšem vyrazil ránu torontského Tomáše Kaberleho jen před sebe, volného puku se zmocnil Antropov a pohodlně skóroval. Konečný stav – 3:2 pro Javorové listy.

Fleischmannova gólová premiéra

Český útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann se dočkal první úspěšné trefy v sezoně. Ve třetí třetině souboje s New York Islanders vyrovnal střelou zápěstím na 2:2, jednalo se však o poslední gólovou radost Capitals. Zato Ostrované se činili. Brankáře Kölziga překonali Berard a dvakrát Guerin.

Hemský přihrál na vítěznou branku

Také ve Phoenixu se rozhodovalo až po druhé přestávce. Rozdílovou branku vstřelil útočník Edmontonu Torres poté, co domácí gólman Alex Auld vykopl betonem pokus Aleše Hemského z levého kruhu.

Bída přišla na pálenice. Ovoce na jaře pomrzlo

Tradice je znát. Zatímco na Uherskohradišťsku je 38 palíren, v Praze není ani jedna.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).