NHL: Kreps vstřelil rozhodující branku

FLORIDA – Třiadvacetiletý hokejový centr Floridy Kamil Kreps rozhodl svým druhým gólem sezony o výhře domácích nad Washingtonem 2:1. Ktěsnému vítězství Floridy přispěl i 26 úspěšnými zásahy český brankář Tomáš Vokoun.

16.11.2007

Po čtyřech porážkách vřadě se hokejisté Floridy mohli konečně radovat ze zisku dvou bodů. Zachráncem Panterů se stal český centr Kamil Kreps, jenž už v25. minutě vstřelil rozhodující branku.

Český centr dal svůj druhý gól sezony a zároveň kariéry vNHL po samostatném úniku, v kterém ho nedokázal zastavil washingtonský obránce Tom Poti. Zvýšil tak náskok domácích na 2:0. První gól zajistil slovenský reprezentant Richard Zedník, který se v8. minutě uvolnil po přihrávce krajana Jozefa Stümpela.

„Byl to pro nás velmi důležitý zápas, při kterém jsme se snažili neudělat chybu,“ řekl po zápase český hokejista. „Je to má první rozhodující branka. Cítím se skvěle, hlavní je však naše výhra,“ dodal Kreps.

V27. minutě jen snížil na konečných 2:1 svou dvanáctou brankou ruský útočník Alexander Ovečkin. Zdalších šestadvaceti střel Washingtonu už žádnou brankář Tomáš Vokoun za svá záda nepustil.

Erat zajistil body proti Chicagu

Útočník Neshvillu Martin Erat vposledních sedmi zápasech na ledě čaruje. Po sedmi zápasech se může pyšnit 11 body. I ve včerejším zápase proti Chicagu nevyšel naprázdno. Právě naopak, díky jeho brance v19. vteřině nastavení položil Predátory a zajistil svému týmu výhru 5:4.

Ačkoliv vúvodní části utkání otevřeli skóre Predátoři, po druhé třetině už prohrávali 1:3. Během deseti minut dokázal otočit stav nejprve Jonathan Toews, následován ve 33. minutě Jamesem Wisniewskim a o dvě minuty později Kanaďanem Patrickem Sharpem.

Ve třetí třetině však dominovali opět domácí hráči. Neshville dokázal vyrovnat a nechybělo málo, aby kprodloužení vůbec nedošlo. V 57. minutě se o krátké vedení 4:3 postaral svou sedmou brankou sezony jednatřicetiletý centr Radek Bonk.

„Když jsme šli sRadkem (Bonkem) na led, řekli jsme si, že stím něco uděláme. Prorval jsem se kbrance a Bonk to skvěle rozehrál. Myslím si, že se puk odrazil od mé hole do obránce a pak skončil vsíti,“ popisoval Erat.

Třiatřicet vteřin před koncem přišlo vyloučení domácího Dana Hamhuise a Chicago početní převahu dokázalo využít.

Kromě Eratova bodu za rozhodující branku vprodloužení a gólu Radka Bonka, si statistiky vylepšil i Matrek Židlický, jenž asistoval u úvodní branky Neshvillu.

Vašíček i Sýkora proti sobě skórovali

Oba dva čeští hokejisté se vzápase New York Islanders sPittsburghem zasloužili o skóre 2:3. Po zápase se však radoval pouze Petr Sýkora, který v21. minutě využil přesilovou hru svého týmu.

Ostrované díky Vašíčkově střele po přihrávce Bruna Gervaise v 29. minutě vyrovnali, ale definitivní krok udělal o sedm minut později hráč Tučňáků Georges Laraque. Vtřetí třetině už diváci branku neviděli, a tak Pittsburgh porazil na své palubovce Ostrovany 3:2.

Díky první výhře po čtyřech smolných zápasech si Tučňáci opět připsali body. „Myslím si, že to bylo nejdelší čekání na branku vmé kariéře. Vždy jsem byl tak blízko, ale střelecké šance se do tabulky nezapisují,“ řekl veselý autor rozhodující branky Laraque.

Čeští hokejisté nezaváhali ani vostatních čtvrtečních zápasech. Pětadvacetiletý Petr Průcha si ve 46. minutě připsal svou teprve druhou trefu vsedmnácti utkáních. Jeho Rangers nakonec vyhráli nad Philadelphií po samostatných nájezdech 4:3.

Vzápase Bostonu s Torontu si sice český hokejový obránce Tomáš Kaberle připsal bod za asistenci u první branky Toronta, jeho tým však na ledě domácích podlehl 2:5.

Podobně jako Kaberle byl na tom vutkání Ottawy sBuffalem i Aleš Kotalík. Jednou asistencí pomohl v52. minutě snížit na výsledek na 2:3, který se však už do konce zápasu neměnil.

Martin Škoula otevřel skóre duelu Minnesoty s Edmontonu už v5. minutě první třetiny, když zpracoval přihrávku od Erica Belangera. Na vyrovnávací branku Oilers pomohl svou asistencí Aleš Hemský. Minnesota si však vítězství vystřílela během osmi závěrečných minut druhé třetiny. Výsledek pak ještě po příchodu zkabin pečetil po 57 vteřinách Mark Parrish.

Výsledky:

Florida - Washington 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky:
8. Zedník, 25. Kreps - 27. Ovečkin. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 27 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta. Střely na branku: 25:27. Diváci: 12 101

Nashville - Chicago 5:4 v prodl. (1:0, 0:3, 3:1 - 1:0)
Branky:
11. Arnott (Erat, Židlický), 45. Radulov, 51. Fiddler, 57. Bonk, 61. Erat (Bonk) - 26. Toews, 33. Wisniewski, 35. Sharp, 60. Jason Williams. Střely na branku: 37:31. Diváci: 15 353

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky:
19. Gončar, 21. Sýkora, 37. Laraque - 15. Comrie, 29. Vašíček. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16 972

Philadelphia - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4.
Dowd, 36. Briere, 51. Tolpeko - 22. a rozhodující nájezd Shanahan, 15. Tjutin, 46. Průcha. Střely na branku: 23:29. Diváci: 19 571

Boston - Toronto 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky:
43. a 46. Schaefer, 1. Savard, 12. Sturm, 31. Metropolit - 12. Wellwood (T. Kaberle), 32. Ponikarovskij. Střely na branku: 27:36. Diváci: 16 373

Edmonton - Minnesota 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky:
26. a 32. Stoll (na první Hemský) - 5. Škoula, 33. Gáborík, 40. Foster, 41. Parrish. Střely na branku: 40:25. Diváci: 16 839

Ottawa - Buffalo 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky:
7. a 19. Alfredsson, 37. Donovan - 8. Hecht, 52. Roy (Kotalík). Střely na branku: 34:37. Diváci: 19 279

Phoenix - San Jose 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky:
29. a 43. Pavelski, 5. Roenick, 12. Rissmiller, 44. Setoguchi, 54. Bernier. Střely na branku: 15:30. Diváci: 12 953.

Los Angeles - Anaheim 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky:
14. Kopitar, 33. Brown, 57. O'Sullivan - 21. a 37. Perry, 43. Getzlaf, 49. May, 51. Pahlsson, 60. R. Niedermayer. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18 118.