Utkání mezi Ostrovany a Ďábly zNew Jersey nenabídlo plejádu střel. Oba brankáři vprvní třetině kryli pouze sedm střeleckých pokusů. V druhé třetině bylo vyprodukováno o něco více akcí. Odehrála se tu však ta nejdůležitější. V26. minutě byl Čech Josef Vašíček jediným hokejistou, který překonal poprvé a naposledy vtomto utkání brankáře Martina Brodeura.

„Rick chytá výborně. Pokaždé, když je na ledě, dá nám šanci na vítězství,“ pochválil DiPietra Vašíček.

Po Vašíčkově krátké střele nad Brodeurovo pravé rameno si tak kanadský gólman bude muset počkat na své jubilejní 500. vítězství vzámořské soutěži ještě o něco déle.

„V příštím utkání se opravdu zapotím. Když už nastoupím, tak vyhrajeme. Do této chvíle jsme prohráli víc zápasů, než vyhráli. A to už není pro mě a ani pro tým žádná legrace,“ postěžoval si smutný brankář, kterému opět utekla možnost zapsat se mezi brankáře spěti sty vítěznými utkáními.

Hlaváč přispěl kvýhře Tampy

Hokejisté Tampy vyhráli i svůj pátý zápas vřadě a dokazují soupeřům, že se s tímto týmem musí začít počítat. Na vysokém skore 5:2 se podílel i český zkušený útočník Jan Hlaváč, který v16. minutě zajistil Tampě Bay vyrovnání na 2:2.

Vdalších klání už úřadoval pouze domácí celek a Washington nepustil do žádné vážnější akce. O vedoucí branku se postaral ve31. minutě Brad Richards. Výsledek pak pečetil Paul Ranger a dvacet čtyři sekund před koncem upravil konečné skore Martin St. Luis, který si vtomto utkání připsal ještě dvě asistence.

Jokinen čtyřikrát skoroval, Hlinka pouze upravil výsledek

Zdá se, že tým Dallasu našel svou novou hvězdu. Ve včerejším zápase proti Coloradu řádil čtyřiadvacetiletý Fin Jussi Jokinen, který dokázal vjednom utkání za Dallas čtyřikrát skorovat. Naposled se to podařilopřed sedmi lety hokejové legendě Brettu Hullovi.

„Je to veliká úleva. Pro mě i pro tým to byl frustrující měsíc,“ ulevil si po zápase Jokinen, jenž v17 zápasech vstřelil pouze tři branky. Potřebujeme více bodů, pak by to byla legrace,“ dodal na adresu svého týmu.

Finský útočník se poprvé trefil v5. minutě, kdy zužitkoval přesilovou hru. Vdruhé třetině pak během pouhých sedmi minut nastřílel hattrick a vyhnal tím brankáře Jose Theodorea zklece. U všech branek finského mladíka asistoval Sergej Zubov.

Jediný gól Colorada dal čtyři minuty před koncem český reprezentant Jaroslav Hlinka.

Vdalších zápasech si zčeských hokejistů připsal bod jen Rostislav Klesla, který asistoval Ricku Nashovi. Jejich Columbus však přesto prohrál se St.Louis 2:3.